2022

<--  1 2 ...  --> 

Sākumskolas mācību ekskursija.

 

Sākumskolas mācību ekskursija

 

Šogad sākumskolas 1.-3.klašu skolēni mācību ekskursijā devās uz novada centru – uz Limbažiem.

Mācību ekskursiju sākām vilnas pārstrādes uzņēmumā „Tīne”. Bērni redzēja visu garo procesu, kā no vilnas top dzija, kā no dzijas top audums, kā arī apskatīja gala rezultātu – visu novadu tautu tērpus, segas, galdautus un citus ražojumus. Pārsteigums bija, ka šis uzņēmums vilnu iepērk galvenokārt no Jaunzēlandes, bet latviešu aitiņu vilna tiek izmantota pavisam maz.

Pēc ekskursijas „Tīnē” devāmies pārgājienā līdz Limbažu muzejam, kur  muzejpedagogs Ēvalds Butāns vadīja mācību stundu. Muzejā bērni iepazinās ar vidi dažādos laikmetos. Pirmā zāle bija iekārtota 20.to-30.to gadu stilā. Un izrādās, ka gan mūsdienās, gan senākos laikos viena no vasaras izpriecām bija makšķerēšana. Līdz ar to bērniem bija pašiem jāveido pludiņš – skolēni slīpēja korķa koka gabaliņu, mērīja iesmiņa garumu, krāsoja pludiņu košās krāsas un beigās vēl svēra, lai zinātu, cik lielu un smagu zivi varēs noķert, izmantojot paštaisīto pludiņu.

Nākamajā telpā bērni meklēja mēbeles un priekšmetus, kas ir sastopami omes un opja mājās, jo šajā telpā bija izstāde, kas parādīja, kā dzīvoja cilvēki pirms 50, 60 un pat 70 gadiem. Lielākais brīnums bija melnbaltais televizors.

Visaktīvākā darbošanās bija telpā, kurā varēja mazliet ielūkoties viduslaikos. Katrs varēja izmēģināt spēku smagu maisu celšanā. Secinājums – ar rokām maisu pacelt ir ļoti grūti, bet, izmantojot viduslaiku smaguma celšanas ierīci – trīsi, tas izdodas visai viegli. Atklājums  gan skolēniem, gan skolotājām bija, ka arī ap Limbažiem savulaik ir bijis augsts mūris. Izpētot seno karti, bērni kartē mūri apkārt Limbažiem salika no koka klucīšiem. Vēl šajā telpā varēja apskatīt arheoloģiskos izrakumus, ko atrada, izpētot senās pils apkārtni. 

Nākamā aktivitāte bija jau pilsdrupās. Drosmīgākie uzkāpa pils tornī un apskatījās uz Limbažiem no putna lidojuma. Skolēni pili izpētīja no visām pusēm, jo skaitīja gan stāvus, gan logus, gan durvis, kā arī mērīja pils perimetru.

Ar šo visu mūsu ekskursija vēl nebeidzās. Tālākais ceļš veda uz ugunsdzēsēju depo. Prieki milzīgi – varēja iekāpt ugunsdzēsēju mašīnā, uzvilkt smago ugunsdzēsēju tērpu, uzkāpt augstajā tornī, pārvarot bailes no stikla grīdas. Izrādās, ka ugunsdzēsēju tornis ir domāts tam, lai būtu, kur žāvēt slapjās šļūtenes. 

Diena bija bagāta un izglītojoša. Bērni priecīgi. 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Skolotāju streika nebūs!

Skolotāju streika nebūs – arodbiedrība un valdība vienojušās par kompromisu!

Pirmdiem mācības skolā notiek ierastajā ritmā! 

Lasīt vairāk...
Informācīja par pedagogu streiku!

 

Ja līdz 19.septembrim netiks panākts izlīgums vai parasību izpilde starp IZM un LIZDA,

arī Liepupes pamatskolas pedagogi iesaistās streikā 19., 20. un 21.septembrī! 

 

 

Lasīt vairāk...
Tradicionālā sportiskā diena Krimalniekos

 

Tradicionālā sportiskā diena Krimalniekos

Atkal kopā būšana, draudzība, sacensība un atvadas no vasaras. Atbildīgie tiesneši no 9.klases sarūpējuši interesantas aktivitātes ikvienam un kopā klasei- stafetes, virves vilkšana, futbola bumbu sitieni, šautriņu mešana, lēkšana ar lecamauklu, tīkla bumbu, volejbolu, mednieki un pīles un vēl  un vēl. Audzinātāji varēja būt kopā ar savām klasēm uzmundrināt un arī veikt aktivitātes. Mazliet dienas ritmu izjauca lietus, bet tāpēc nesaskumām, jo Krimalniekos ir nojume, kur paslēpties. 

Pēc labi padarītiem darbiem, saimnieču garšīgā soļanka. 

Paldies visiem par kopābūšanu, emocijām un pilnvērtīgi pavadītu 2.septembri,lai nākamā nedēļā sāktu mācību darbu.

Par tiesnešu darbu rūpējās sporta skolotājas Mārīte un Iveta

Vairāk bildes skatīt šeit... 

 

Lasīt vairāk...
Diāna Malofeja Baltijas vicečempione

 

Diāna Malofeja Baltijas vicečempione


   Noslēdzies Baltijas jaunatnes čempionāts 64 lauciņu dambretē. Tas trīs dienas norisinājās Lietuvas pilsētā Šauļi. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 100 visu trīs Baltijas valstu jaunie dambretisti. Latvijas izlasē startēja vairāki Limbažu novada Sporta skolas audzēkņi, tostarp Liepupes pamatskolas skolniece Diāna Malofeja. Čempionāta noslēgumā viņa, Jore Šķeterskaite (Lietuva) un  Zane Lea Zunda (Latvija) ieguva vienādu punktu skaitu. Turnīra papildus kritēriji zelta medaļu dāvāja Zanei, Diānai sudraba un Jorei bronzas medaļu. 

   Pirms šīm sacensībām Bauskā notika valsts jaunatnes čempionāts 64 lauciņu dambretes ātrspēlē. Ļoti spraigā konkurencē Diāna tika pie bronzas godalgām. Abi Diānas lieliskie panākumi gūti pēc neatlaidīgiem treniņiem vasaras periodā. Lai jauks un panākumiem bagāts jaunais mācību gads!


Lasīt vairāk...
Liepupes pamatskolas izglītojamo autobusa kustība 2022./2023.m.g.

Liepupes pamatskolas izglītojamo

autobusa kustība

2022./2023.m.g.

 

MARŠRUTI

Uz skolu

1.maršruts – 6:50 – Vārzas – Jaunkursīši – Dunte – Birzgaiļi – Kuģu piestātne –Tūjas ķ.f. – Vecmuiža  – Kannieki – Gūtmaņi – skola 

Mājās

1.maršruts – 15:30 – skola – Kušķi

2.maršruts – 15:50 – skola – Dunte – Vārzas – Jaunkursīši – Birzgaiļi – Kuģu piestātne – Tūjas ķ.f. – Vecmuiža – Kannieki – Gūtmaņi 

Lasīt vairāk...
Robotu testēšana

 

 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
FOTOKONKURSS „DARINĀJUMI NO KOKA – VĒRTĪBA MANĀS MĀJĀS”

 

Iepazīties ar konkursa nolikumu varat šeit: https://ej.uz/shvc

Pieteikuma veidlapa, kur augšupielādēt savu fotogrāfiju atrodama šeit: https://ej.uz/5fog

Lasīt vairāk...
<--  1 2 ...  --> 
Arhīvs
2022 (22)   
2021 (32)   
2020 (58)   
2019 (73)   
2018 (101)   
2017 (102)   
2016 (78)   
2015 (62)   
2014 (46)   
2013 (6)   
2012 (2)   
2011 (8)