2014

<--  1 2 3 ...  --> 

Ziemassvētki sākumskolā

Ziemassvētki sākumskolā

Ir atkal Ziemassvētki klāt,
Ir miers un klusums dziļš,
Pie katrām durvīm pieklauvē
Kāds ciemiņš gaidīts, mīļš!

19.decembra rīts visiem sākumskolas skolēniem atnāca satraukuma pilns, jo šodien skolā ir Ziemassvētku eglīte.

Skolēni uz svētkiem bija gatavojušies centīgi un rūpīgi, bija mācījušies gan dziesmas, gan dzejoļus, gan iestudējuši ludziņu, ko parādīt māmiņai, tētim un visiem citiem skatītājiem.

Koncertu svinīgi uzsāka 3. klases meitenes Betija, Dace un Patrīcija ar dziesmu „Klusi, klusi, netraucē!”. Ziemassvētku brīnumu uzbūra skolotājas Ivetas dzejolis par brīnumiem, kas notiek Ziemassvētku mežā.Un tad divas mazas meitenes – Betija un Linda- devās meklēt Ziemassvētku brīnumu, ko uzdāvināt svētkos māmiņai un tētim. Brīnums bija noslēpies gan kora un zēnu ansambļa dziedātajās dziesmās, gan 1.un 4.klases skaitītajos dzejoļos, gan 2.klases rādītajā ludziņā „Rūķis Svečulējējs”, gan 3.klases folkloras uzvedumā, kurā varējām redzēt, kā vakarēja senie latvieši.

Māsiņām Ziemassvētku brīnumu palīdzēja meklēt Fejas: Mūzikas – skolotāja Solveiga, Dzejas – skolotāja Daiga, Rotaļu – skolotāja Agnija, Fantāzijas – skolotāja Iveta, kā arī saimes tēvs – skolotāja Sandra un māmiņa – direktore Arta. Paldies visām skolotājām. Paldies arī skolotājai Veltai par dziesmām!

Kad koncerts jau tuvojās beigām, bērnu acīs varēja redzēt satraukumu, jo visi taču zina, ka jābūt Ziemassvētku vecītim. Pēc ilgas kopīgas saukšanas Ziemassvētku vecītis ieradās ar lieliem dāvanu maisiem, par kuriem varam pateikties Salacgrīvas novada domei.

Kad katra klase bija izpirkusi savu dāvanu maisu, skaitot dzejoļus vai dziedot dziesmas, skolēni kopā ar savām skolotājām un vecākiem devās uz klasi, kur turpinājās svinīga liecību izsniegšana, saldumu paciņu saņemšana un sarunas par paveikto un tālāk darāmo. Bērni skolotājas I.Špūles vadībā gāja rotaļās, bet vecāki, dzerot tēju varēja izrunāties.

Liels paldies visiem sākumskolas skolēniem par izturību, centību un sapratni. Mēs lepojamies ar jums!

Skolotājas: Agnija un Iveta

Bildes skatīt galerijā.  

Lasīt vairāk...
Mazās volejbolistes gaida Ziemassvētkus!

Mazās volejbolistes gaida Ziemassvētkus!

Fotostūrīti pirms kārtējā treniņa ielenc mazās sporta skolas volejbolistes. Lai viņām prieks, enerģija un patīk kopā darboties volejbolā nākošajā gadā un vēl ilgāk! Paldies jums mazās, mīļās "bumbotājas" un sirsnīgi sveicieni jūsu vecākiem, kuri jūs atbalsta un virza šajā grūtajā darbā!

Priecīgus Ziemassvētkus un Gaišu Jauno gadu vēl trenere Mārīte

 

Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Gudrākā septītklasniece

 Gudrākā septītklasniece - liepupiete Elva Paula Martinsone

 

Ja gribi būt gudrs, tad iemācies
uzdot saprātīgusjautājumus,
uzmanīgi klausīties,
mierīgi atbildēt
un pārstāt runāt tad, 
kad vairs nav ko teikt.
/ Lavaters/

 

 

Gudri gribam būt visi - citam sanāk, cits izliekas gudrs, taču mērvienības,  kā izmērīt gudrību, nav. Tomēr LTV-1 ir raidījums „Gudrs, vēl gudrāks”, kur notiek sīva cīņa starp visiem viena vecuma jauniešiem valstī, lai noskaidrotu gudrāko no gudrākajiem.

Piektdien, 21. novembrī,  no Liepupes vidusskolas uz filmēšanu devās 8. klases pusfinālists  Mārcis Magone ar saviem klasesbiedriem un līdzjutējiem un 7. klases skolniece, „Gudrs, vēl gudrāks” fināliste  Elva Paula Martinsone. Pavadītāju pulkā bija  gan vecāki Baiba un Raimonds  Martinsoni, gan sportiskā vecmāmiņa Mārīte Sakārne,  gan mācību pārzine Ira Janiša, gan draugi no 7.klases. Fināls bija ļoti spraigs- 3 meitenes un 3 puiši  tiecās uz gudrinieka titulu.  Pirmajās 2 kārtās mūsu Elva bija pārliecinoša līdere. Trešā kārta, kas balstīta uz reakcijas ātrumu, nedaudz pievīla, bet ceturtajā kārtā sīvā cīņā ar Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolnieci Martu Luīzi mūsu Elva bija pārāka. Tagad ar lepnumu varam teikt, ka gudrākā septītklasniece mācās Liepupes vidusskolā. Elva ieguva jaunu pieredzi, daudz jaunu draugu, planšetdatoru, tikšanos ar spēles patronu Valsts prezidentu Andri Bērziņu,  kā arī „Ilustrētā Junioriem” abonementu gadam, kuru Elva pārreģistrēja uz skolas adresi, lai žurnāls būtu pieejams visiem skolasbiedriem, kuri vēlas kļūt zinošāki. Jau pieteikšanās un atlase ir liela uzdrīkstēšanās. Ne katrs ir gatavs kameru (un visas Latvijas skatītāju) priekšā nostāties, atbildēt, pamatot. TV studijas saspringtajā gaisotnē, spožo prožektoru apžilbināti,  var daudzas lietas vienkārši aizmirst. Var apjukt, apmulst. Prieks, ka Mārcis un Elva turējās braši, bija drosmīgi un pārliecinoši. 

Vērojot spēli, bija patiess prieks par radošo sacensību garu, par augsto motivācijas līmeni, arī konkurss ir veids, kā interesanti mācīties, uzzināt daudz ko jaunu. Līdzjutējiem bija iespēja vērot, kā notiek darbs televīzijā- filmēšana, apskaņošana, grimēšana.  Spēles noslēgumā dalībniekus sveica grupa Carnival Youth.  Grupā spēlē četri jauni puiši: Renāra Kaupera dvīņi Edgars (ģitāra) un Emīls (bungas), Aleksis Luriņš (bass) un Roberts Vanags (taustiņinstrumenti). Raidījumu varēs TV ekrānos vērot piektdien, 28. XI,  LTV-1.

Gribu teikt lielu PALDIES Mārča un  Elvas vecākiem, vecvecākiem un  skolotājiem!

Liepupes skolas direktore Arta Rubeze

 Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Zooekspo 2014

 Izstādē "Zooekspo 2014"

21. un 22. novembrī Rīgā, Ķīpsalā notika Starptautiskā  izstāde "Zooekspo 2014", kur piedalījās arī Liepupes mazpulks ar saviem trušiem un sīvā pieaugušo konkurencē guva ļoti labus rezultātus. Truši tika vērtēti pēc stingriem kritērijiem un saņēma apbalvojumus. No šķirnes trušu audzētāju asociācijas (ŠTAA). Apbalvoti tika - Jānis Mantiņš, Arnis Krastiņš un Elizabete Rubeze.

Divas dienas izstādē kopā ar mazpulku vadītāju Baibu Mantiņu, ŠTAA vadītāju Intu Fogeli un dzīvnieku vērtētājiem bija laba pieredze  mūsu trušmīļiem. Trīs truši arī tika pārdoti un iegādāts šķirnes trusis Arņa Krastiņa saimniecībai.

Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Latvijas dzimšanas diena pirmsskolā

 Latvijas dzimšanas diena pirmsskolā

14. novembrī Latviju dzimšanas dienā sveica mazie pirmsskolēni. Svinīgā atmosfērā kopīgi tika dziedāta valsts himna. Lielākie bērni kopā ar savām skolotājām bija pagatavojuši Latvijai dāvaniņas un lasīja vēlējumus dzimšanas dienā. Kopā ar skolotāju Solveigu, bērni  dziedāja par Latvijas novadiem un Rīgas gaiļiem. Priecīgus un ģimeniskus svētkus visiem vēlēja arī skolas direktore Arta Rubeze.

Ramona Gūtmane

Bildes skatīt galerijā. 

 

Lasīt vairāk...
Mārtiņi pirmsskolā

"Mārtiņi" pirmsskolā

Pagājušās nedēļas sākumā Mārtiņdiena tika svinēta arī pirmsskolā. Bērni kopā ar skolotājām – Solveigu, Inesi, Mariku un auklītēm – Aldu un Veltiņu, devās uz aktu zāli, kur viņus sagaidīja „ čigāniete”.

Mārtiņdienai par godu tika skaitītas tautasdziesmas, skandētas dziesmas un lasīti ticējumi par gaidāmo ziemu. Neizpalika arī jautras rotaļas. Čigāniete katram dāvāja „burvju pupiņu”, kas darīs laimīgu ikvienu, kurš to saglabās līdz nākamajiem „Mārtiņiem”.

Mīļš paldies vecākiem par sarūpētajām maskām! Paldies jautrajām saimniecēm – Inesei, Marikai un Solveigai par atsaucību un līdzdarbošanos! Paldies visiem „mārtiņbērniem”, kuri svētkos ieradās!

„čigāniete” - Ramona

Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Dambretistu panākumi Rīgā

Dambretistu panākumi Rīgā

Rīgas Juglas vidusskolā notika galvaspilsētas jaunatnes atklātās sacensības 100 lauciņu dambretē. Tajās piedalījās arī Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas astoņi audzēkņi.

Zēnu grupā, uzvarot visus savus pretiniekus, pārliecinoši pirmais bija Klāvs Norenbergs. Par 4 punktiem mazāk ieguva pasaules čempionāta dalībnieks Renārs Grantiņš (Rīgas Juglas vidusskola). Vēl 2 punkti mazāk un bronzas medaļa Vadimam Cvetkovam (Rīgas Purvciema vidusskola). Pārējo mūsu zēnu rezultāti bija šādi: Mareks Andreisons 10.vieta, Mārcis Magone 15.vieta un Miks Magone 17.vieta.

Meiteņu grupā viss medaļu komplekts tika mūsu sporta skolas audzēknēm. Par uzvarētāju kļuva Aija Gūtmane, aiz sevis atstājot Jekaterinu Krasovsku un Elizabeti Norenbergu. Vēl mūsu Jolanta Ķuze uzrādīja 20. rezultātu.

Sacensības ļoti raiti vadīja mūsu sporta skolas treneris Kārlis Treijs, gūdams atzinību un daudzas uzslavas no Rīgas kolēģiem.

Kārlis Ozols

Lasīt vairāk...
Dambretisti svētkus svin cīnoties

Dambretisti svētkus svin cīnoties

Mūsu skolā divas dienas norisinājās Latvijas 96. gadadienai veltītas atklātās sacensības dambretē. Pirmajā dienā dambretisti sacentās pie 64 lauciņu galdiņa. Pie medaļām kāroja tikt gandrīz 30 vietējo spēlētāju, pārsvarā Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas audzēkņi, kā arī viesi no Rīgas un Valmieras.

Jaunākajā grupā zēniem uzvarēja jau starptautisko sacensību „garšu” izbaudījušais Klāvs Norenbergs, aiz sevis atstājot Pēteri Pīpkalēju un Uģi Alksni. Meitenēm šajā vecumā pārāka izrādījās talantīgā Valmieras Viestura vidusskolas 2.klases skolniece Annija Debeļska. Sudraba un bronzas medaļas tika attiecīgi Taīdai Kalniņai un Paulai Hannetei Sokolovskai.

Vidējā grupā zēniem zelta medaļu izcīnīja Artūrs Nipers, tālākajās godalgotajās vietās atstājot Ilvaru Dubultu un Miku Magoni. Veiksmīgākās meitenes šajā grupā sarindojās šādi: Evita Lindenberga, Elizabete Norenberga un Betija Āboltiņa.

Starp vecākajiem jauniešiem un pieaugušajiem uzvaras laurus plūca Arturs Finogenovs. Sudraba medaļu izdevās iegūt Laurim Alksnim, bet bronzas Mārcim Magonem. Jaunietēm savu pārākumu nodemonstrēja Aija Gūtmane. Otrajā vietā ierindojās Jekaterina Krasovska, bet trešajā Alise Vikmane.

100 lauciņu dambretē zēni sacentās divās vecuma grupās, bet meitenes trijās. Starp jaunākajiem zēniem atkal uzvarēja Klāvs Norenbergs, toties sudrabs un bronza šoreiz tika Mikam Magonem un Jānim Krūmiņam. Vecākajā grupā par uzvarētāju kļuva Mareks Andreisons, atstājot otrajā un trešajā vietā attiecīgi Mārci Magoni un Arturu Kalniņu.

Jaunākajā meiteņu grupā arī šajā dambretes veidā uzvarēja Annija Debeļska. Otro un trešo vietu izcīnīja attiecīgi Taīda Kalniņa un Sintija Malofeja. Vidējā grupā pārliecinoši labākā bija Elizabete Norenberga. Vēl medaļas arī Evitai Lindenbergai un Betijai Āboltiņai. Vecākajā grupā tikai turnīra koeficients noteica, ka zelts pienākas Aijai Gūtmanei, bet sudrabs Jekaterinai Krasovskai. Bronzas medaļu ieguva Alise Vikmane.

Nākamie svētku turnīri Liepupes vidusskolā plānoti starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Dambretes treneri Kārlis Ozols un Kārlis Treijs ļoti cer, ka tie jau varētu notikt arī jaunajā dambretes telpā, kura tiek kapitāli remontēta ar skolas direktores Artas Rubezes morālo labvēlību, Salacgrīvas novada domes lielu finansiālu atbalstu, kā arī ar Andra Baumaņa un Induļa Krūmiņa fizisko palīdzību.

Kārlis Ozols

Bildes skatīt galerijā

 

Lasīt vairāk...
Valsts svētki

 Tā pie mums Liepupē mācījās Tēvzemes mīlestību

Visai nopietni… jo novembrī jāatzīmē gan LR Proklamēšanas, gan Lāčplēša diena. Skolēniem ir jāzina, kas šais dienās ir noticis pagātnē. Tādēļ vairākos posmos 2 nedēļu laikā apguvām Tēvzemes mīlestību.

Latvijas vēstures stundas 5. – 11.klasēs bija veltītas īsajam vēstures kursam par laika periodu no 1918. līdz 1920. gadam. Skolotāja Anda Zirne gan stāstīja, gan rādīja attēlus un kartoshēmas.

11. novembra rītā visi Liepupes vidusskolas skolēni pulcējās svinīgajā līnijā. Tajā arī mazākie skolēni uzzināja, kas tad īsti ir 18. Un 11. Novembris. Pierādīja arī savas prasmes – deklamēja dzejoļus. Dziedāja dziesmas. Paldies S.Bokai un V.Ločmelei par dziedātāju sagatavošanu, J.M.Liepiņai un I.Brokai par iedrošināšanu uzstāties ar dzejas lasījumiem.

12. novembra pēcpusdienā 5. – 11.klašu komandas 3 skolēnu sastāvā pierādīja savas zināšanas konkursā par Latvijas vēsturi. Veica 6 uzdevumus, uzstājās ar saviem radošajiem mājas darbiem, kur Latvijas kontūrā attēloja savas izjūtas par Latvijas mīlestību. Līdzjutēji apkopoja idejas, ko mēs varam dot Latvijai, tajā dominējošā atbilde bija – mīlestība. 

14. novembrī visus priecēja grupas „Vilkači” uzstāšanās un apbalvošana Latvijas dienu konkursā. 1. vieta – 11. klasei, 2. vieta – 5. un 9. klasēm, 3. vieta – 7. un 10. klasēm.

Paldies visiem par atbalstu un piedalīšanos!

Vēstures skolotāja A.Zirne

 Bildes skatīt galerijā.

Lasīt vairāk...
Mārtiņi sākumskolā

Kas dimd, kas rīb ap istabiņu? 

Latviskajā gadskārtā pienācis Mārtiņu laiks. Mārtiņu dziesmas tikko izskanējušas arī Liepupes vidusskolā. Te sākumskolas bērnus kopā pulcēja etnisko tradīciju kopa „Skale”, lai rotaļās ejot, stiprinātu latvisko dzīvesziņu un svinētu rudens darbu nobeigumu.

Dziesma „Divējāda saule tek” rosināja pirms Mārtiņu līksmības padomāt par nupat aizvadīto veļu laiku un to, cik katrs pats atstājam aiz sevis. Rotaļas „Kur tu teci gailīti”, „Mārtiņa gailīši dancīti veda”, „ Rupjmaiz’kukul’s” ievadīja seno darba tradīciju ritmā, ļāva sevi parādīt un reizē sajust savu piederību kopīgam pulkam.

Mārtiņbērni svētkiem bija centīgi posušies: gatavojuši tautasdziesmas, apguvuši rotaļas, rotājuši savu gaiteni. Centīgi maskojušies, izteiksmīgi krāsojušies ķekatnieki pa klašu grupām ar lepnumu varēja iziet goda apli, saņemot pārējo dalībnieku aplausus.

Līksmās rotaļas nokausēja ne vienu vien draiskuli, un noslēguma dziesma „Nogodēju rudzus, miežus” atkal skanēja nesteidzīgi un rimti.

Mārtiņu tirgus svētku noslēgumā pulcēja neredzēti lielu pārdevēju skaitu, daudzajiem gardumiem netrūka arī pircēju. Paldies vecākiem, kas ik gadu palīdz bērniem sagatavoties šim tradicionālajam svētku tirdziņam, iesaistās masku gatavošanā un kopā ar bērniem svin latviešu svētkus!

Kopā ar „Skali” un sākumskolas saimi dziedāja, dejoja, pīrāgus ēda arī Sandra Zaķe 

Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
11.novembris sākumskolā

11.novembris – Lāčplēša diena.   

Pēc sirsnīgi - jaukā pasākuma skolas aktu zālē, kas bija veltīts Lāčplēša dienai, sākumskolas skolēni posās ceļā, lai dotos uz Liepupes kapsētu, Liepupes baznīcu un šovasar atklāto pieminekli.    

Pa senatnes ceļu mēs nonācām pie pieminekļa – akmens, kas atgādina mums visiem par tiem daudzajiem liepupiešiem, kas atdevuši savas dzīvības cīņās par Latviju, kas tika represēti un arī jūrniekiem, kuru dzīvības paņēmusi jūra. Skolēni aizdedza un pieminekļa pakājē nolika svecītes, kuru liesmiņās atspoguļojās mūsu valsts vēsture, mūsu mīlestība pret Latviju. Kopā nodziedājām dziesmu par Latvijas novadiem, kur Latvija mums ir kā princese. Skanēja vareni!

Maza mana tēvuzeme,
Divu plaukstu platumā,
Mīļa mana tēvuzeme;
Divu plaukstu siltumā;
Dziļa mana tēvuzeme,
Visa mūža garumā.     

Nu ceļš mūs ieveda Liepupes kapsētā, kur ir trīs Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas kapu kopiņas – Jāņa Kalniņa, Alfrēda Knapes un Ernesta Rankas. Šie vīri 20 un 21 gada vecumā cīnījās par mūsu Latviju. Arī pie šīm kapu kopiņām tika aizdegtas un noliktas svecītes, lai mazās gaismiņas atgādina par šo vīru drosmi, cīnoties par savas valsts neatkarību un brīvību. Mēs esam lepni, jo Liepupes kapos atdusas cilvēki, ar kuriem visi varam lepoties.   

Atpakaļ ceļā mēs iegājām Liepupes baznīcā, kur skanīgi nodziedājām mūsu valsts himnu – „Dievs, svētī Latviju”.

Sākumskolas skolotāja Iveta Špūle

Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Florbols Vidrižos

Skolu sacensības florbolā Vidrižos

4.novembrī Vidrižu sporta hallē pirmo reizi notika Limbažu, Salacgrīvas un Alojas novadu vispārizglītojošo skolu sacensības florbolā. Sacentās 1998.g. līdz 2000.g. dzimušie jeb 8. - 9. klašu  skolēnu komandas - 4 zēnu un 2 meiteņu.

Pirmajā spēlē mūsējie tikās ar Limbažu novada ģimnāziju. Pārāki bija liepupieši, uzvarot ar 3:0. Otrā spēle pret Alojas Ausekļa vidusskolas zēniem. Pārliecinoši ar 4:1 uzvarējām. Spēle pret Staiceles vidusskolas zēniem bija fināla cienīga. Mūsējo pieļautās kļūdas sākumā bija liktenīgas, nespējām izlīdzināt rezultātu, zaudējums ar 1:2.

Tomēr spēlēs gūtais rūdījums, pieredze (arī jaunākiem spēlētājiem) deva pozitīvas emocijas. Prieks ar sporta skolotājai un komandas "treneriem" Mārcim Janvāram un Elizabetei Pavlovskai. Paldies arī Pētera mammai, kura izlīdzēja ar transportu, aizvedot un atvedot sportistus.

Sudraba medaļas un kausu skolai izcīnīja: 

8.kl. Pēteris Krastiņš (kapteinis)  - 2 vārti gūti
9.kl. Jānis Mantiņš - 4 vārti gūti
9.kl. Arvis Krastiņš  aizsargs
9.kl. Niks Markins  aizsargs
9.kl. Ingus Janišs  aizsargs
6.kl. Ralfs Keišs - 2 vārti gūti
5.kl. Otomārs Gaigals
7.kl. Mareks Andreisons  vārtsargs

Sporta skolotāja Mārīte

   

Bildes skatīt galerijā.

Lasīt vairāk...
No Prāta spēlēm ar uzvarētāju lauriem

No Prāta spēlēm ar uzvarētāju lauriem

Dobelē noslēgušās 14. Latvijas Prāta sporta spēles. Tajās ar ļoti labiem panākumiem startēja Liepupes vidusskolas dambretisti. Sacensības notika trijās vecuma grupās. Katrā no 1.-3., 4.-6. un 7.-9. klašu posmiem komandu veidoja divi dalībnieki. Vispirms skolēni 3 stundas risināja14 dažādus uzdevumus. Šajā disciplīnā visās vecuma grupās uzvarēja mūsējie. Jaunākajā zelta medaļas un IZM VISC diplomi Klāvam Norenbergam un Mikam Magonem, vidējā Otomāram Gaigalam un Elizabetei Norenbergai, bet vecākajā grupā Marekam Andreisonam un Mārcim Magonem.

Pēc tam pāri sacentās Go un dambretes spēlēs. Jaunākajā grupā visus savus pretiniekus abos turnīros pieveica Klāvs un Miks. Elizabete un Otomārs Go spēlē bija otrie, bet dambretē piektie. Tas šo spēļu divcīņā viņiem deva bronzas medaļas. Savukārt, Mareks un Mārcis otrie bija dambretē, bet senajā japāņu spēlē ceturtie. Šie sasniegumi arī viņiem prāta divcīņā atnesa bronzas godalgas.

Kopvērtējumā ar 21 punktu (saskaitot visās disciplīnās iegūto vietu summu) pārliecinoši uzvarēja mūsu komanda. Tā tika apbalvota ar Latvijas Universitātes kausu. Šis jau ir septītais pēc kārtas izcīnītais kauss. Otrajā vietā ar 32 punktiem ierindojās Valmieras Jauniešu centrs, bet trešā vieta tika Dobeles sporta skolas komandai ar 46 punktiem.

Kārlis Ozols

 

  Bildes skatīt galerijā.

Lasīt vairāk...
Sporta nedēļa pirmsskolā

Sporta nedēļa pirmsskolā

No 20. - 24. oktobrim pirmsskolā bija sporta nedēļa.

Mājas darbs - katrai grupai vajadzēja izdomāt nosaukumu un sagatavot atšķirības zīmes.

3-4 gadīgie bija savu komandu nosaukuši "Rūķi" un par to liecināja emblēmas pie krūtīm. 5-gadīgajiem komanda saucās "Saulītes" un atšķirības zīmes bija dzeltena cepure katram bērnam.  6-gadīgie sevi nosauca par "Stipro uguns komandu", atšķirības zīme - ap roku apsiets diedziņš. 

Pirmdienas rīts sākās aktu zālē ar jautrajām stafetēm. Pirmie savā starpā sacentās "Rūķi". Vislabāk bērniem patika leļļu ratiņu ar lelli stumšana. Savā starpā sacentās 5-gadīgie un 6-gadīgie. Stafetēs uzvarēja 6-gadīgo "Stiprā uguns komanda". 

Otrdiena bija veltīta orientēšanās sacensībām. Katra komanda saņēma plānu un pēc tā vajadzēja skolas teritorijā atrast četrus kontrolpunktus. Katrā kontrolpunktā atradās uzdevums, kas jāizpilda (piemēram, palēcieni uz labās kājas, pietupieni u.c.).

Trešdien visas komandas vingroja mūzikas pavadībā - aerobika. 

Ceturtdien "Pienenītes" un "Stiprā uguns komanda" sacentās florbola spēlē. Vārtus guva Kalīna Š. (6-gad.), Viesturs (6-gad.), Valdis P. (5-gad.) un Alekss K. (6.gad.).

Piektdien katra komanda saņēma diplomus, konfektes un balonus  ar aicinājumu ar sporta aktivitātēm nodarboties arī ikdienā.

Sporta skolotāja Marika Skuja

Lasīt vairāk...
Putrai dzimšanas diena

Putrai dzimšanas diena!

Pirmais mācību gada posms 24.oktobrī Liepupes vidusskolas 1.-4.klašu skolēniem  noslēdzās ar nebijušu pasākumu – svinējām dzimšanas dienu putrai! Vairākas nedēļas skolēni bija papildinājuši zināšanas par graudaugiem, to lomu uzturā un saistību ar veselīgu dzīvesveidu. Izstādē gaitenī tika izkārtotas skolēnu veidotās grāmatiņas, zīmējumi, jaunrades receptes. Nu varējām ar uzzināto dalīties! 

Gaidot Krišjāņa Barona 180 dzimšanas dienu, sākumskolas skolotājas putras nozīmi ieplānoja šoreiz parādīt caur bagāto latviešu folkloras materiālu.

Meklējot putras vēsturiskos sākumus, nonācām tik senos laikos, kad grāmatas vēl nedrukāja un pat nerakstīja, bet savu dzīves pieredzi izteica mutvārdos – teikās, tautasdziesmās, mīklās, skaitāmpantos, sakāmvārdos, pasakās. Noskaidrojām, ka šādu laiku, parasti ziemas vakaros, kad bija jau tumšs, bet elektrības nebija, un ģimene bija kopā, sauca par vakarēšanu. Tad lielie strādāja sveču un skalu gaismā, vecie stāstīja pasakas, mazie klausījās, un visi minēja mīklas.

Līdzīgā vakarēšanas noskaņā draudzīgi sasēduši uz paklāja 4.klases skolēni atcerējās tautasdziesmas, 2.klases bērni uzdeva mīklas, bet visi kopā ieklausījās dziesmā Ziedi, ziedi, rudzu vārpa, ko uzsāka skolotājas, folkloras kopas Skale dalībnieces, Inese un Sandra. Dziesmai Sijā auzas tautu meita 3.klase zināja ne tikai vārdus, bet arī soļus, un labprāt iemācīja šo rotaļu arī citiem gribētājiem.1.klasīte kopā ar skolotāju Daigu ar skaitāmpantiem par kukulīša cepšanu un pieciem miltiem katliņā rādīja, kā mammas un vecmāmiņas bērnam jau mazotnē māca ēst veselīgi.

Arī Liepupes bērni grib kļūt, gudri un stipri, skaisti un veikli, tādēļ aktīvi iesaistījās dažādo putru degustēšanā, kuras bija vārījušas mūsu saimnieces. Skolotāja Iveta bija sagādājusi arī svešās zemēs augušus  graudus, un nu sākās salīdzināšana.  Pie dažām garšām vēl jāpierod, taču savi piekritēji bija gan kukurūzas, gan prosas putrai, gan svešādajam kuskusam, gan miežu biezputrai, ko pusdienās ēda visa skola. Tomēr nepārspēta palika mannas putra, tā gandrīz visās degustāciju tabuliņās ieguva lielāko punktu skaitu.

Lai mazā dāvaniņa no Latvijas dzirnavnieka ir atgādinājums putras ēšanas tradīciju turpināt arī brīvdienās!

Sandra Zaķe

Bildes skatīt galerijā.

Lasīt vairāk...
Iepazīstam Latvijas galvaspilsētu

 Iepazīstam Latvijas galvaspilsētu

Pirms rudens brīvlaika interesantā, izzinoša ekskursijā devās Liepupes vidusskolas 3.,4. un 7.klases skolēni kopā ar savām klašu audzinātājām, kā arī daļa lasīšanas pulciņa dalībnieku no 2.klases.

Sākām savu izziņas ceļu ar vienu no programmas Mammadaba aktivitātēm – apmeklējām Latvijas finiera ražotni „Troja” Pārdaugavā. Pēc nelielas mācību filmas sekoja dažādu cehu iepazīšana. Vērojām, kā top ceļazīmes, katram no bērnības pazīstamie šūpuļzirdziņi, redzējām, kā no bērza rodas saplāksnis, pasaulē pazīstamā Latvijas produkcija, kuru izmanto gan mēbeļu ražošanai, gan skrituļošanas rampu gatavošanai. Ekskursiju uzņēmumā vadīja trīs zinoši speciālisti, un kā nelielu dāvaniņu vēl saņēmām informatīvo materiālu un koka klucīšus.

Nākošais pieturas punkts mūsu braucienā lielu interesi radīja jau iepriekš; tā bija daudz medijos redzētā Latvijas nacionālās bibliotēkas jaunā ēka. Klātbūtnes iespaids bija vēl varenāks kā iepriekš iedomātais. Ilgāk pakavējāmies Bērnu literatūras centrā, ābeču izstādē un seno grāmatu ekspozīcijā. Jaunā bibliotēka tiešām ir unikāla būve ne tikai Latvijas mērogā, un dažādie simboli, kas ietverti ēkas projektā, ir neuzbāzīga, bet patiesa, dziļi iekodēta patriotisma audzināšana. Ticu, ka ne viens vien no jaunajiem apmeklētājiem tālākās mācībās izmantos Gaismas pils dotās iespējas.

Vecrīgas pievilcību līdz galam izbaudīt nedaudz traucēja neierasti aukstais un vējainais laiks. Toties iespaidi šeit bija visdažādākie. Mazākie bērni ar bijību pētīja vienas no vecākajām Baltijas celtnēm Svētā Pētera baznīcas senos mūrus un velves, nostājās Latvijas ģeodēziskajā sākumpunktā. Vecākie skolēni mūsu novadnieka, Rīgas domes deputāta Jāņa Ata Krūmiņa pavadībā iepazina domes ēku un darbu.

Tomēr visu skolēnu lielāko atzinību guva 5D kino „LOOK AT RIGA" - pirmā Latvijā veidotā daudzdimensiju filma - lidojums virs Rīgas. Tas ir krāšņs un informatīvs piedzīvojums, kurā varējām izbaudīt 3D attēlu, kustības imitācijas, vēja brāzmas, ūdens šļakstus un citus klātbūtnes efektus. 

Redzētais rosina atgriezties Rīgā vēl, lai iepazītu mūsu galvaspilsētas kultūru atkal citā griezumā.

Paldies atsaucīgajiem Lauras, Alīsijas, Daniela un Ilvara vecākiem, skolas psiholoģei Gundegai Lācei, logopēdei Ievai Krapivņickai, kas iesaistījās visās aktivitātēs! Klašu audzinātāju Inese Eglītes un Baibas Dobeles vārdāSandra Zaķe

Skolēnu iespaidi:

  • Man patika Gaismas pils, kino un Latvijas finieris. Gaismas pilī man patika, ka tur bija daudz grāmatu./Dace/
  • Es ekskursijā biju laimīgs, jo mēs bijām uz kino, kur kratījās krēsli./Kevins/
  • Man bija interesanti Nacionālajā bibliotēkā, jo tur varēju uzzināt daudz jauna par seniem laikiem./Emīls/
  • Man vislabāk patika kino, jo tur mēs kustējāmies un mums pūta virsū ūdeni un burbuļus, bet arī bibliotēka bija interesanta, mēs uzbraucām pašā augstākajā stāvā./Patrīcija/
  • Man ļoti patika gaismas pils violetais stāvs un bērnu stāvs. Latvijas finierī bija interesanti visādi zirdziņi. Pilī (baznīcā) bija interesanti kapakmeņi, vecas durvis, seni stāsti un arī Latvijas vidus./Alīsija/
  • Es gribētu visu laiku braukt ekskursijās /Artūrs/

Sandra Zaķe

  Bildes skatīt galerijā.

Lasīt vairāk...
Latvijas kausu izcīņa dambretē

Mūsējiem 6 kausi dambretē

11.oktobrī mūsu skolā notika Latvijas kausu izcīņa dambretē. Sacensībās piedalījās 226 dalībnieki no 24 dambretes centriem vai 72 mācību iestādēm, kuri sacentās par 18 kausiem. 

Sveicam Latvijas kausa izcīņas laureātus:

U – 10 zēni 

1. Klāvs Norenbergs        Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola
2. Renārs Grantiņš           Rīgas Juglas vidusskola
3. Vadims Cvetkovs         Rīgas dambretes klubs "SIMTS" 

U – 10 meitenes

1. Linda Barkovska          Lielvārdes vidusskola
2. Kristīne Urtāne            Siguldas sporta skola
3. Annija Debeļska          Valmieras Jauniešu centrs "Vinda" 

U – 13 zēni 

1. Gunārs Gribuška         Tīnūžu pamatskola
2. Gatis Kļava                  Dobeles sporta skola
3. Mareks Andreisons      Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola

U – 13 meitenes

1. Annija Loce                     Dobeles sporta skola
2. Justīne Ansone               Kuldīgas novada sporta skola
3. Elizabete Norenberga     Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola

U – 16 zēni

1. Edgars Straumanis      Siguldas sporta skola
2. Dāvids Benderskis       Kuldīgas novada sporta skola
3. Arturs Finogenovs       Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola

U – 16 meitenes 

1. Paula Gūtmane              Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola
2. Madara Lindenberga      Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola
3. Linda Krūmiņa                Bauskas novada BJSS

Treneri teic paldies arī pārējiem mūsējiem: Mārcim Magonem (5.vieta), Jekaterinai Krasovskai (5.), Ritvaram Dubultam (7.), Evitai Lindenbergai (7.), Laurai Mauliņai (8.), Laurai Ercikai (10.), Ilvaram Dubultam (11.), Betijai Āboltiņai (12,), Danielam Gordimovam (13.), Aijai Gūtmanei (14.), Taīdai Kalniņai (14.), Otomāram Gaigalam (18.), Kristiānai Mauliņai (20.), Arturam Kalniņam (20.), Mikam Magonem (23.), Paulai Sokolovskai (36.), Artūram Niperam (47.), Emīlam Zvejniekam (54.). 

Kārlis Ozols

 Bildes skatīt galerijā.

Lasīt vairāk...
Gudrs vēl gudrāks

TV konkursa „Gudrs vēl gudrāks” finālā mūsu skolniece 

7.klases skolniece Elva Paula Martinsone arī šogad pieteicās šim interesantajam zināšanu konkursam. Pieteikumi bija ļoti daudz (ap 150), Elvu izvēlējās. 15.oktobrī bija pēdējais (trešais) ieraksts TV 7.klašu konkursam un atlasei uz finālu. Elvu pavadīja un atbalstīja klases biedri, direktores vietniece mācību jomā Ira Janiša, sporta skolotāja Mārīte un mamma.

Atlases 12 dalībnieki Elvai bija sveši – no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Rēzeknes ģimnāzijas, Līvānu pamatskolas, Rīgas Centra pamatskolas, Talsu vidusskolas, Lielvārdes vidusskolas u.c.  

1.kārta Elvai padevās lieliski, no 10 jautājumiem 10 punkti – visas atbildes pareizas. 2.kārtu sāka 8 dalībnieki. Jautājumu grūtības pakāpe pieauga. Šajā kārtā Elvai paveicās mazāk, bet iznākums ļoti labs – Elva starp 4 labākajiem (no tiem 3 zēni). Satraukums liels. Elvai līdzi jūt arī citu skolu līdzjutēji. Prieks un lepnums, kad Valters paziņo finālistus – Kārlis no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Elva Paula no Liepupes vidusskolas. Tātad Elva jau ir 7.klašu finālā, nu sacentīsies 6 labākie no visas valsts. Beigās noskaidroja, kurš ir gudrs un kurš vēl gudrāks. Mūsu Elva ir gudra. Turam īkšķus un jūtam līdzi Elvai Finālā!

10.novembrī mūsu skolā ieradīsies filmēšanas grupa no LTV, kura par konkursa "Gudrs vēl gudrāks" finālisti Elvu uzņems sižetu - par viņas hobijiem, interesēm un klasesbiedriem.

Klātienē bija un līdzi juta sporta skolotāja Mārīte

 

Bildes skatīt galerijā.

Lasīt vairāk...
Krāsu prieks Miķeļus pavadot

Krāsu prieks Miķeļus pavadot

Rudens krāsas Liepupes sākumskolas skolēnus priecēja arī skolas telpās. Septembra sākumā dzejisku noskaņu radīja ziedu kompozīcijas. Krāšņas puķes savos dārzos bija sameklējuši gan 1. un 2.klases skolēni, gan trešklasnieki , gan 4.klases puiši. Otrās klases meitenes Una un Paula savus ziedu pušķus papildināja ar atbilstošām dzejas rindām, bet trešā klase, izstādi noformējot, veidoja burtus no āboliem. Lasīšanas pulciņā rudens krāšņumu meklējām dzejas rindās.

Sākumskolas skolēnu redzīgas acis un čaklās rokas  sarūpēja arī nākošo – dārzeņu izstādi. Te varēja redzēt gan kabaču auto un gurķa kuģi, gan ķirbju sieviņas un burkānu vīrus; visus darinājumus pat grūti nosaukt, tāpēc apskaties mājaslapas galerijā!

Ražas nedēļa noslēdzās ar Miķeļiem veltītu rotaļu stundu, ko vadīja skolotāja Inese Eglīte. Bērni atcerējās seno tradīciju, ka līdz Miķeļiem ražai jābūt novāktai, tātad īsti vietā bija kopīgā rotaļa „Laba mana podu māte”. Trešā klase ar rotaļu „Šādi tādi sanākuši” atgādināja, ka spēku dod rupjmaize, un mācīja to izdancot arī pārējiem.

Klašu komandas sacentās jautrās „ražas vākšanas” stafetēs. Nemaz tik viegli nebija ar karoti grozā ielikt ābolu, ar kāju aizdabūt uz pagrabu kartupeli vai Pelnrušķītei sašķirot pupiņas! Godam tikuši galā ar darbiņiem, priecīgi izsmējušies, pacienāti ar kārumu, sākumskolas bērni pavadīja Miķeļus, lai jau drīz uzsāktu gatavoties Mārtiņu sagaidīšanai.  

Sandra Zaķe

Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Vieglatlētikas sacensības Limbažos

Vieglatlētikas sacensības Limbažos

14.oktobrī Limbažu hallē sacentās vieglatlēti E grupā (2005. - 2006.g. dzim.)

Mēs startējām ar E grupu: Linda Lavrenova, Marija Trezune, Ieva Rudzīte, Namejs Priede, Emīls Zvejnieks, Artūrs Nipers. Dalībnieki pirmo reizi startēja tāda mēroga sacensībās (60m skrējiens, tāllēkšana, pildbumbu mešana, 150m un 400m skrējieni). Godalgotas vietas neieņēmām, bet guvām pieredzi, emocijas un izpratni par sacensībām.

21.oktobrī uz  vieglatlētikas sacensībām devās D grupa (2003. - 2004.g.dzim.) -  Rinalds Martinsons Ance Ozoliņa, Kristiāna Mauliņa un C grupa (2001. -  2002.g.dzim.) - Šellija Pudova, Amanda Šņore, Ralfs Keišs, Artūrs  Mauliņš un Denis Medvedevs. Arī šoreiz pie medaļām netikām, bet startējām labi, dažās disciplīnās uzstādot savus personīgos rekordus.

 

 Skolotāja Mārīte

Bildes skatīt galerijā.

Lasīt vairāk...
<--  1 2 3 ...  --> 
Arhīvs
2024 (14)   
2023 (31)   
2022 (29)   
2021 (32)   
2020 (58)   
2019 (73)   
2018 (101)   
2017 (102)   
2016 (78)   
2015 (62)   
2014 (46)   
2013 (6)   
2012 (2)   
2011 (8)