2011

Rotaļu stunda kopā ar pirmsskolas bērniem

Viens no mūsu skolas galvenajiem uzdevumiem audzināšanas darbā ir rosināt skolēnus iesaistīties labdarībā un brīvprātīgo kustībā, veicinot paaudžu   sadarbību  un vienotību sabiedrībā. Novembra mēnesī  ceturtās klases skolēni savas latviešu valodas stundās apgūtās prasmes izmantoja, lai iesaistītu kopīgā pasākumā pirmsskolas 5 un 6gadīgos bērnus.

Noslēdzot tematu par latviešu folkloru, ceturtklasnieki atsauca atmiņā, kādas rotaļas šo 4 gadu laikā iemācījušies. Tas bija prāvs saraksts, un katram bija iespēja izvēlēties vienu no tām un sagatavot demonstrēšanai. Skolēni veidoja rotaļas karti ar aprakstu un nosaukumam atbilstošu noformējumu, šīs kartes vēlāk tika izmantotas izlozei.

Trešdienas priekšpusdienā aicinājām ciemos uz 2.stāvu pirmsskolas bērnus un viņu skolotājas Ramonu un Agniju. Skolotājas rosināja mēneša jubilārus izvēlēties kādu no kartēm. Pirmajā reizē tās bija rotaļas Kas dārzā, Mantu slēpšana, Gaiļu cīņa, Balodītis, Kur tad tu nu biji, ko vadīja Aija, Samanta, Artis, Una, Beatrise. Dažas rotaļas mazajiem jau bija zināmas, tomēr tas netraucēja kopīgo rotaļu prieku un jauno vadītāju atbildības sajūtu. Mazliet žēl, ka pusdienu zvans neļāva kopīgi izspēlēt vienu no 4.klases mīļākajām spēlēm Diena un Nakts, kurai nepieciešamo ripu tā s vadītājs Oskars vēl steidza pabeigt mirkli pirms sākuma.

Pārrunājot  pasākuma norisi,  „lielie’’ priecājās ne tikai par nopelnīto dāvaniņu –šokolādi, bet dalījās pārdomās par satraukumu publikas priekšā, prasmi iejusties mazā skolasbiedra sajūtās, lai nekļūtu nevienlīdzīgi konkurenti, un izteica vēlmi šādu rotaļu stundu atkārtot vēl  laikā līdz Ziemassvētkiem.

Lasīt vairāk...
Vides mācību stundas "Cilvēks, vide, atkritumi"

14. novembrī Liepupes vidusskolā notika vides mācību stundas "Cilvēks, vide, atkritumi". Informativās nodarbības notika pirmskolas 5 un 6 gadīgo bērnu grupai un 1. - 6. klases skolēniem. Vides mācību stundas "Cilvēks, vide, atkritumi" vadīja ZAAO vides izglītības speciāliste Ieva Veģere.

Pirmsskolas 5 un 6 gadīgie bērni tikās ar ZAAO Zaļo cilvēciņu, kurš stāstīja par atkritumu šķirošanu un ļāva līdzdarboties atkritumu šķirošanā.

 

Vispirms skolēni noskatījas ZAAO veidoto filmu par atkritumiem, par nepieciešamību ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos šķirot.

Notika diskusijas par atkritumu ietekmi uz vidi un cilvēku veselību.

Skolēniem notika praktiskā nodarbība kā pareizi šķirot atkritumus. Izrādījās, ka tas nemaz nav viegli.

Mūsu, skola ir iesaistījusies ZAAO organizētajā šķiroto atkritumu (makulatūra, PET pudeles) vākšanas akcijā. 
Arī TU vari piedalīties!

Skolotāja, Daiga Krūze

Skatīt šeit... /Word fails


 

Lasīt vairāk...
Vējbakas

Informācija par vējbakām, to saslimšanas simptomiem un ārstēšanu.

Skatīt šeit... /Word fails

Lasīt vairāk...
Mūsu mazais pārgājiens

26. septembrī 2., 3., 4. klases devās nelielā ekskursijā, lai vairāk iepazītu meža nozīmi un devumu. 3. klses skolotāja Iveta Špūle bija organizējusi tikšanos ar mežniecības darbinieku Gunti Ozolu. 3. un 4. klasei tā bija daļa no pasākumiem, lai piedalītos Zemkopības ministrijas organizētajā konkursā.

Skatīt šeit...  /Word fails/

Lasīt vairāk...
Rīkojums par e-klasi

No š.g. 1. septembra Liepupes vidusskolas izglītojamiem un viņu vecākiem tiek noteikta iespēja, realizējot sadarbību ar skolu, informācijas apmaiņā par sekmēm un mācību procesa norisi, izmantot skolvadības sistēmas "e-klase" elektronisko dienasgrāmatu un e-klases pastu, kas atrodama interneta adresē www.e-klase.lv

Izglītojamiem tiek nodrošināta bezmaksas piekļuve skolvadības sistēmas  "e-klase" ekeltroniskajai dienasgrāmatai un iekšējam saziņas pastam.

Jautājumos par reģistrēšanos un piekļuves kārtību vecākiem vērsties pie Liepupes vidusskolas direktora vietnieka informātikā - virslietotāja Kārļa Ozola. 

Rīkojumu skatīt šeit... /PDF fails /

 

Lasīt vairāk...
Sasniegumi

Jaunās vo­lej­bo­lis­tes no Bulgāri­jas pārved zel­tu un sud­ra­bu

 

Lasīt šeit... /Word fails/

 

 

Viļķenes zēni un liepu­pie­te saņem kon­kur­sa Latvi­jas iz­cil­nie­ki 100 la­tu sti­pen­di­ju

 

 

Lasīt šeit... /Word fails/  

 

*Informācija pārpublicēta no laikraksta "Auseklis"

Lasīt vairāk...
Uzmanību GRIPA!

PAR GRIPAS PROFILAKSES PASĀKUMIEM IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS

Valsts aģentūra ”Latvijas Infektoloģijas centrs” (LIC) informē ,ka gripas saslimšanas gadījumu pieaugums  liecina par gripas epidēmisko pacēlumu. Pieaug saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām . Visaugstākā saslimstība reģistrēta bērniem vecuma grupā 0-4 gadi un 5-14 gadi .

Aktualizēta informācija par gripas monitoringa rezultātiem ir pieejama LIC mājas lapā.

 

Gripas profilakses pasākumi izglītības iestādēs

IETEIKUMI

Gripas vīrusi galvenokārt izplatās ar gaisa pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot, vai klepojot, kā arī ar rokām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem.

Ik gadu ar gripu pārslimo 15 līdz 50% no iedzīvotāju populācijas.

Lielākoties gripa norit vieglā vai vidēji smagā formā, bet iespējama arī smaga saslimšana, t sk. nāves gadījumi (ja ir blakus saslimšanas un komplikācijas).

Gripas pazīmes

Pēkšņa slimības simptomu parādīšanās, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās virs 38 C, galvassāpes, drebuļi, nespēks, sāpes muskuļos un locītavās („kaulu laušanas sajūta”) ,sauss klepus, rīkles iekaisums, vēlāk var pievienoties arī iesnas.

Ja parādās slimības simptomi bērniem izglītības iestādi  apmeklēt nav vēlams.

Nepieciešams konsultēties par ārstēšanu pie ģimenes ārsta.

Individuālie pasākumi

o      klepojot un šķaudot aizklājiet degunu un  muti ar vienreizlietojamo salveti,  nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni

o      šķaudot un klepojot muti un degunu aizklājiet ar plaukstu vai saliektās rokas elkoņa locītavas iekšējo virsmu

o      bez vajadzības nepieskarties koplietošanas priekšmetiem vai virsmām sabiedriskajās vietās(kāpņu margām)

o      izvairītie pieskarties mutei, acīm, degunam ar nemazgātām rokām

o      regulāri un rūpīgi mazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni, lai izvairītos no vīrusa pārnešanas ar rokām  uz savu seju , vai citiem cilvēkiem

o      ja nav pieejams ūdens ,tad rokas notīrīt ar mitrajām salvetēm

o      centieties izvairīties no kontakta ar personām, kam ir gripai līdzīgi simptomi vai uzturēties vismaz 1 m attālumā

o      mazāk apmeklējiet vietas, kur notiek cilvēku drūzmēšanās

o      ja personai parādās gripai līdzīgi simptomi atrodoties izglītības iestādē, saslimušais nekavējoties jāizolē no veselajām personām

o      slimniekam jāpaliek mājās un jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.

 

IETEICAMIE PASĀKUMI PROFILAKSEI

o      Uzturā lietot vitamīnus saturošus augļus un dārzeņus (dzērvenes, skābus kāpostus, kivi, apelsīnus, upeņu sulu, medu utt.).

o      Atbilstoši ģērbties  sekojot laika apstākļiem.

o      Ierobežot kopīgo pasākumu rīkošanu.

o      Regulāri vēdināt telpas.

o      Rūpīgi mazgāt un tīrīt telpas(priekšmetu virsmas).

o      Ievērot personīgo higiēnu.

 

Materiālu sagatavoja Liepupes vidusskolas medmāsa Ingūna Cepurniece         27.01.2011.  

 

Lasīt vairāk...Arhīvs
2024 (14)   
2023 (31)   
2022 (29)   
2021 (32)   
2020 (58)   
2019 (73)   
2018 (101)   
2017 (102)   
2016 (78)   
2015 (62)   
2014 (46)   
2013 (6)   
2012 (2)   
2011 (8)