2017

<--  1 2 3 4 5 6 ...  --> 

Ziemassvētki volejbolistēm

 

Ziemassvētki volejbolistēm

Decembra nogalē Limbažu-Salacgrīvas novadu sporta skolas Liepupes nodaļas volejbolistes svinēja Ziemassvētkus. Svinīgā daļā trenere Mārīte ar Pateicības rakstu pateicās visām volejbolistēm par apzinīgu treniņdarbu, par veiksmīgiem startiem LVF “Kausa” izcīņā republikā (Betijai, Dacei, Patrīcijai, Amandai, Marijai Luīzei, Sintijai un Ievai) - saņemot salduma paciņas. Tālāk sekoja izklaides pasākumi, ko sagatavoja pašas volejbolistes - gan veiklība ar baloniem, glāžu likšana, “garākais ceļš”- mērīja precīzi Betija ar mērlenti. Meitenes bija sagatavojušas Pop-ielu, pat improvizācijas teātri. Treneres uzdevumā komandas ar aizsietām acīm zīmēja volejbola laukumu, tīklu, bumbu un spēlētājas. Pašas bija sarūpējušas arī svētku galdu. Noslēgumā tika spēlēta Raganu spēle, kura atraisīja meitenēs kustību prieku, smieklus un emocijas. Laiks paskrēja nemanot, kad vecāki jau gaidīja bērnus, lai aizvestu mājās. Svētki jārīko pēc padarītā darba, lai katra gandarījums par paveikto.

Trenere Mārīte

Vairāk bildes no pasākuma skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Labdarības koncerts un tirdziņš skolā

  Liepupes vidusskolā 21. decembrī pēc skolēnu domes iniciatīvas, notika gan labdarības koncerts, gan labdarības tirdziņš. Gaišajā Ziemassvētku laikā skolas bērni aicināja atvērt sirdis un ziedot dzīvnieku patversmei „Labās mājas”. Palīdzēt dzīvniekiem, kurus pievīlis viņu labākais draugs- cilvēks.

 Pasākumam ir mazāk materiāla, vairāk audzinoša nozīme: bērniem jāsaprot, ka paņemt mazu, pūkainu kaķēnu, sunīti, kāmīti, zivtiņu mājās- tā ir milzīga atbildība, tās ir rūpes visa dzīvnieka mūža garumā.  Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām.  Otra mācība- spēt sajust, kā jūtas otrs, just līdzi, pažēlot, dalīties, sadzirdēt.

Visiem kopā labdarības pasākumu laikā mums izdevās saziedot 113,86  eiro, bet 22. XII rītā no bērnudārza grupiņām tika atnesti vēl 11 eiro, ko audzinātājas un mazie bērni bija saziedojuši no savām krājkasītēm.  Bija ģimenes, kuras ziedoja dzīvnieku barību, paldies viņiem!

Gada nogalē jau atkal skolēni dosies uz dzīvnieku patversmi „Labās mājas” , kur nogādās saziedoto. Ja mēs varam sasildīt kaut vienu nosalušu sirdi, jau pasaule kļūst gaišāka un jaukāka, ceram, ka mūsu veltes iepriecinās daudzus patversmes iemītniekus. Būsim atbildīgi arī pret saviem mājas mīluļiem- lai viņiem vienmēr trauciņos barība un dzeramais ūdens, un drauga cilvēka mīlestība un glāsts!

 

Vairāk fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Peldbaseinā Krimuldā

 

Peldbaseinā Krimuldā

Pateicoties Salacgrīvas un Limbažu pašvaldību atbalstam, Liepupes volejbolistes var savus treniņus šogad papildināt ar nodarbību  Krimuldas peldbaseinā. Meitenēm ļoti patīk stundu pavadīt peldot, spēlējot bumbu vai mācoties peldēt.

Pateicībā volejbola trenere Mārīte Sakārne

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Tautas bumba Limbažos

 

Tautas bumba Limbažos

5.decembrī  4., 5.klašu meiteņu komanda sacentās Tautas bumbas spēlē ar četrām vidusskolu komandām. Mūsu meitenes ļoti nopietni, ar lielu atbildības sajūtu gatavojās spēlēm pret katru komandu. Panākumi neizpalika. Tika pieveiktas komandas no Alojas, Limbažu 3.vidusskolas, Staiceles, bet nepaveicās pret Limbažu sākumskolu. Godam izcīnītas sudraba medaļas. Meitenēm prieks un gandarījums, arī skolotājai.

Par uzvarām cīnījās Marija Luīze Trezune, Taīda Kalniņa, Sintija Malofeja, Linda Lavrenova, Amēlija Gusakova, Ieva Rudzīte, Paula Hannete Sokolovska, Una Bušmane un Linda Švagre.

Sporta skolotāja Mārīte

Vairāk foto no pasākuma skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
7.decembrī Rīgas Tehniskajā koledžā norisinājās "Elektronikas diena 2017"

7.decembrī   Rīgas Tehniskajā koledžā norisinājās

"Elektronikas diena 2017"

 

Jau ceturto gadu ir veiksmīgi norisinājies pasākums "Elektronikas diena"! Šogad pasākumā piedalījās vairāk kā 200 dalībnieku no 39 elektronikas un robotikas pulciņiem un 5 profesionālās izglītības iestādēm.

Darbnīcā-konkursā «Jaunais elektroniķis 2017» dalībnieki sacentās divās sarežģītības pakāpēs. Zemākajā piedalījās 4.-8.klašu, bet augstākajā – 9.-12.klašu audzēkņi, Zemākajā sarežģītības pakāpē tika izmantotas gaismas diodes, tranzistori un rezistori. 

Liepupes vidusskolas elektronikas pulciņu pārstāvēja:

Armands Ungurs un Arturs Kalniņšs- 8.klase, zēni ar uzdevumu veiksmīgi tika galā diodes dega un propellers griežās.

Viktoram Turkovam un Jānim Krūmiņam -7.klase, nedaudz pietrūka laika (limits 2 astronomiskās stundas), lai pabeigtu.

Paralēli konkursiem skolotājiem bija iespēja piedalīties seminārā par jaunākajām tendencēm elektronikas nozarē, kurā tika diskutēts arī par to, vai roboti patiešām kādu dienu atņems cilvēkiem darbu, saņemt informāciju par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides iespējām STEM interešu izglītībā un par plānotajiem elektronikas un robotikas pulciņu pasākumiem.

Papildus bija iespēja uzzināt par profesionālās un augstākās izglītības iespējām elektronikas jomā Latvijā, piedalīties Overly virtuālajās velo sacensībās, iejusties DJ lomā, iepazīt mūzikas skaņu tehniku un izzināt fizikas maģiju kopā ar Laboratorium zinātnisko triku laboratoriju, kā arī kopā ar pasākuma vadītāju Kristapu Skuteli piedalīties Brain Games konkursos un sacensībās. Pasākuma dalībniekiem tiks organizēta iepazīšanās ekskursija pa Rīgas Tehnisko koledžu.

Konkursa un pasākumu foto galeriju skatiet pielikumā šeit...

                                                                Elektronikas pulciņa vadītāja Rita Gulbe

Lasīt vairāk...
Ēdam atbildīgi un uzglabājam produktus pareizi!


Ceturtdien 14.12.2017.

7.stundā  plkst.14.00

 

ķīmijas kabinetā

notiks nodarbība

 

„Ēdam atbildīgi un uzglabājam produktus pareizi!”

 

Aicinām visus interesentus  - skolēnus, skolotājus un vecākus!


 

Ekopadome

Lasīt vairāk...
Latvijas Kultūras kanona otrā nodarbība, 1.XII 2017.g.

 

Latvijas Kultūras kanona otrā nodarbība, 1.XII 2017.g.

 

SKATUVES MĀKSLA

 

1.XI Liepupes vidusskolā notika kārtējā, kopīgā audzināšanas stunda, kurā piedalījās 5.-12.klašu skolēni un audzinātāji.

Kultūras kanona apzināšana, tā vērtību aktualizēšana, pievērš uzmanību kultūras procesu daudzveidībai un vērtību sistēmu atšķirībām, kā arī veicina skolēnu radošumu un pilsonisko līdzdalību Latvijas kultūrtelpas veidošanā. 

Skatuves mākslas nozarē izceltas 15 personības un viņu individuāli radītās mākslas izpausmes.

Skolēniem bija patīkami uzzināt par baletmeistari Helēnu Tangijevu-Birznieci, kā vienu no pirmo Deju svētku virsvadītājām. „Gatves deja” un „Rucavieti” ir šīs mākslinieces horeogrāfija.

Patīkami apzināties, ka mūsu mazajā Latvijā ir bijis  domubiedru teātris, dzejas teātris, psihoanalītiskais teātris un tos vadījuši tādi režisori kā Eduards Smiļģis, Pēteris Pētersons, Oļģerts Kroders, Ādolfs Šapiro, Alfreds Jaunušans, Māra Ķimele.

Katru gadu Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, 23. novembrī, Latvijas teātra nozare svin „Spēlmaņu nakti”. Alfreds Jaunušans teātra izrādes padarījis par tautas svētkiem. Katru gadu Jāņus kādā no Latvijas novadiem ielīgo luga „Skroderdienas Silmačos”.

Skolēniem bija iespēja iejusties režisora lomā un izveidot scenāriju Henrika Ibsena lugai „Brands”, par jauno garīdznieku, kas seko savam moto „visu vai neko”

Pēc iepazīšanās ar Roberta Ligera Rīgas pantomīmu, 6.klases skolēni bija sagatavojuši pārējām klasēm scenārijus skečiņiem - “Nelaime” (rādīja 9.klase), “Neveiksmīgā stunda” (rādīja 12.klase un audzinātaja Inese Broka), “Pēkšņais Negaiss” (rādīja 5.klase un audzinātāja Iveta Špūle), “Pārsteigums mežā”. Skolēni uzaicināja palīgā audzinātājus un ar uzdevumiem veiksmīgi tika galā.

Iepazīstoties ar Latvijas Skatuves Mākslas šedevriem, visiem bija iespējas paskatīties un paklausīties fragmentus no filmām “Mērnieku laiki”, “Elpojiet dziļi”, no komēdijas „Ar būdu uz baznīcu”, no lugas „Lilioms”, kur  komponista Imanta Kalniņa un dzejnieka Māra Čaklā dziesma „Atkal, atkal ir debesis pušu” kļuvusi par Latvijas Nacionālā teātra himnu. Atcerējāmies Kultūras Kanonā iekļautos leģendāros aktierus Uldi Pūcīti un Antru Liedskalnņu.

Pavisam maz mums atlika parunāt par 21.gadsimta brīnišķīgo Jaunā Rīgas Teātra režisoru Alvi Hermani, kas veiksmīgi ar lugu “Revidents” un citām lugām nes un nesīs Latvijas vārdu pasaulē.

Latvijas kultūras vērtību apzināšana un tālāk nodošana ir mūsu Liepupes vidusskolas skolēnu Labie darbi, sagaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu. Nākošā nodarbība jau 2018.gada janvārī, ko ar nepacietību jau  gaidām.

 

Audzinātāju MK vadītāja, 6.klases audzinātāja: Rita Gulbe

Fotogrāfijas skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir klāt!

                                                                                                            

Description: Attēlu rezultāti vaicājumam “ekoskolas logo”Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir klāt!

Ar vēja spārniem lido adventes laiks, Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tieši ar krītošajām sniega pārslām šī laika burvību var sajust arī Liepupes vidusskolā.

Daudzos mācību kabinetos notiek rosība – „Saldumu darbnīca”, „Ziemassvētku rotājumu darbnīca”, priekšnesumu gatavošana.

5. – 8.klašu meitenes veidoja adventes vainaga dekorācijas no otrreiz pārstrādātā kartona, dziju diegiem un dabas materiāliem „Ziemassvētku rotājumu darbnīcā”, ko vadīja mājturības skolotāja Sandra Vergina, bet meiteņu māmiņas palīdzēja ar padomiem. 

Skolas saimnieki skolu izrotājuši ar krāsainām gaismiņām. Drīzumā tiks aizdedzinātas svecītes pašu gatavotā Adventes vainagā. Uzsākts skolas rotāšanas darbs – veidotie namiņi, putniņi, koki, lielās un mazās sniega pārsliņas parādīsies skolas logos.

 Pirmsskolas un Rūķu nama audzinātājs kopā ar vecākiem veido eglītes un pārsliņas no otrreizējās pārstrādes materiāliem.

 

Aicinām katru uzburt savu Ziemassvētku sajūtu!

Ekopadome

Vairāk bildes skatīt šeit...

Lasīt vairāk...
Saldumu darbnīca – Ziemassvētku gaidīšana

 Saldumu darbnīca – Ziemassvētku gaidīšana

 

27.novembrī 9.klases skolnieces noorganizēja „Saldumu darbnīcu Ziemassvētkiem”. Skolas direktore Arta Rubeze sagādāja Latvijā ražotas izejvielas gardas piparkūku mīklas pagatavošanai. Mājturības skolotāja Sandra Vergina piedāvāja interesantu īpašu piparkūku mīklas recepti un mācīja, ka izkausēt cukuru un sviestu, samīcīt mīklu, lai tā būtu viendabīga. Meitenes ar lielu entuziasmu un prieku darbojās.  Divus stundu laikā tapa vairāki kilogrami bio piparkūku mīklas, kas tika sadalīta 13 maisiņos. Pēdējā pirmssvētku nedēļā katra klase un mazie rūķu bēŗni ceps skaistās piparkūkas kopā ar savām klases audzinātājām. Bet tagad piparkūku mīkla nolikta vēsumā, tai jānostāvas apmēram vienu mēnesi.

Tautas ticējumi saka, ka  piparotajiem medus raušiem piemīt īpašs spēks un tos izmantojuši, lai atvairītu dēmonus, pielabinātos dievībām un dotu līdzi mirušajiem aizsaulē.

Šellija Pudova,  9.klase 

Vairāk foto skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Jauno vides līderu pieredzes apmaiņas brauciens uz Api

 

 

Jauno vides līderu pieredzes apmaiņas brauciens uz Api

 

2017. gada 28. novembrī Liepupes vidusskolas 12.klases komanda devās uz Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolu projekta ’’Jaunie Vides līderi” aktivitātēs. Šajā projektā bija paredzētas ne tikai apmācības un sava projekta aizstāvēšana, bet arī citu projektu iepazīšana un kas var būt labāks par braukšanu ciemos pie citiem projekta dalībniekiem. 

Apē ieradāmies divpadsmitos, kur mūs sveicināja gan paši projekta dalībnieki – 9.klases komanda, gan arī skolas skolēni, kurus mēs satikām. Ceļš līdz Apei bija tāls, tāpēc bija prieks ierasties ļoti siltā skolā. Mūs iepazīstināja ar dienas kārtību, un tad mēs devāmies pusdienās skolas ēdnīcā. Jaunieši mums izrādīja savu skolu, pabijām dažās klasēs, domes telpā, apskatījām jauno, moderno sporta zāli un vingrošanas zāli, un aktu zāli. Apes vidusskolas jaunie līderi sagatavoja mums jaukus pārsteigumus – ekskursiju – pastaigu Apes pilsētā, iepazināmies ar skolas apkārtni un ievērojamākām Apes vietām, tajā pašā laikā pildot sagatavotos uzdevumu. Katrā mērķpunktā bija jāsameklē 4 puzles gabaliņi.

 Viesojāmies jaunuzceltā  ekoskolu bērnudārzā, kur direktore mūs iepazīstināja ar viņu brīnišķīgajiem mākslas darbiem - gleznām, kuras tika veidotas no otrreiz lietojamiem materiāliem, kā arī jaunajām klašu telpām, kur arī ieguvām pirmos četrus puzles gabaliņus. Tālāk mūsu ceļš virzījās uz kokapstrādes uzņēmumu SIA „Apes koks”, kur mūs iepazīstināja ar uzņēmuma vēsturi un tā darbību.Uzņēmums no koka izgatavo taras dēlīšus un zāģbaļķus, un dēļus, kurus pamatā eksportē uz Lielbritāniju, Vāciju, Nīderalandi. Izrādās, ka kaimiņiem igauņiem ir labāki darba piedāvājumi un daudzi iedzīvotāju katru dienu dodas darbā uz Igauniju, tuvāko kokapstrādes uzņēmumu. 

Ceļojot, sastapām neparastu priedi – sīkzaru, kas ir liels retums pasaulē. Redzējām, kā top jaunais volejbola laukums, jauno ugunsdzēsēju ēku, veco Apes skolu, atkritumu konteineri pilsētas centrā atkritumu šķirošanai – stiklam, papīram un plastmasai, ceļu, kur agrāk bija šaursliežu dzelzceļš. Apes galvenā iela ir bruģēta un vairākas vecās mājas būvētas no dolomīta, pilsētas bērnu laukums iepretim domes ēkai, kuru iekārtoja vecāku nevalstiskā organizācija par iedzīvotāju saziedotiem līdzekļiem. Šajās vietās bija jāatrod visi 20 puzles gabaliņi. 

Pa ceļam viens ar otru iepazinām tuvāk, pasmējāmies un dalījāmies pieredzē. Kad nonācām atpakaļ skolā, mums bija jāpilda interesanti, saistoši vides un ekoloģijas testi, taču vispirms noskatījāmies informatīvo videofilmu. Testi dalījās četrās kārtās un pēc katras kārtas daži tika izbalsoti. Uzvarētājs, kas šajā gadījumā bija Arnis, ieguva Apes vidusskolas krūzīti ar tās logo. Ar to arī mūsu pieredzes apmaiņas brauciens bija beidzies.

Nobeigumā visi kopīgi apēdām svētku kliņģeri un izvērtējām padarīto.

Mums tiešām bija liels prieks apciemot šo lielisko komandu, iegūt jaunus draugus, emocijas, kā arī iepazīt jaunu vidi. Noteikti iesakām visām tām komandām, kas vēl nav devušās pieredzes apmaiņā, noteikti to darīt, jo tas tiešām ir tā vērts.

Lielais paldies no mums Dāvja Ozoliņa vidusskolas jauno vides līderu komandai un viņu skolotājai Indrai Troskai par sirsnīgu, interesantu un viesmīlīgu uzņemšanu, mūsu skolas direktorei Artai Rubezei par atbalstu projekta aktivitātes norisei un Liepupes pagasta autobusa šoferim Andrim Dokteram par drošu, labu braukšanu.

 

            Gita Ercika 12.klase

Fotogrāfijas no brauciena skatīt šeit ...

 

Lasīt vairāk...
Ziedojumi Elīnai Ozolai

    

      Skolas vecāku sapulcē izskanēja lūgums publicēt ziedojumu kontu "Limbažu fondam" lai sniegtu palīdzību  Elīnai Ozolai.

      10 eiro ziedojumu par ielūgumu, kā arī papildus ziedojumu par citu summu iespējams veikt ar pārskaitījumu uz:

Nodibinājums “Limbažu fonds”

Reģ.nr. 40008148275 

AS „SEB banka”  

Konts LV94UNLA0050019626721.

Pārskaitījuma mērķī jānorāda -  Elīnai Ozolai! 

Ziedojumus lūdzu veikt līdz 8.decembrim! 

 

      Elīnas Ozolas sapnis ir īpašs trīsritenis, lai viņa varētu patstāvīgi nokļūt vidusskolā un Salacgrīvas novada mūzikas skolā, kurā viņa jau ir beigusi flautas klasi un pašreiz apgūst klavierspēli. Elīnas pamatdiagnoze - spina bifida (mugurkaula trūce), kura operēta 4.dienā pēc dzimšanas. Šī ģenētiskā ceļā iegūtā pataloģija nes līdzi virkni citu neiroloģisku saslimšanu, rindu citu operāciju, taču, neskatoties uz visu pārdzīvoto, Elīna ir gudra, jautra, sirsnīga un ļoti, ļoti labestīga. Īpaši patīk un padodas mūzika. Elīna dzied jauktajā korī “Pernigele”. Viņa ir talantīga, taču ikdiena nav iedomājama bez mīļās mammas un stiprā tēta, jo viena Elīna nekur doties nevar. Viņas sapnis ir trīsritenis jauniešiem ar kustību traucējumiem, jo tas sniegtu iespēju kļūt patstāvīgākai, nokļūt saviem spēkiem visur, kur tik ļoti gribas nokļūt - skolā, mūzikas skolā, Duntes tautas namā uz kora mēģinājumiem. Elīnas – stiprās meitenes, sapņa piepildīšanai ir vajadzīgs pavisam nedaudz: mūsu labā griba, labās domas, vēlējumi un dāsnā sirds. 

 

 

Publikācija sagatavota izmantojot nodibinājuma "Limbažu fonds" mājas lapu: http://www.limbazufonds.lv/200-lugsanu-brokastis-tiks-vakti-ziedojumi-3-talantigam-meitenem 

 

Lasīt vairāk...
Mūsu nākotne un Robotika

 

Mūsu nākotne un Robotika

Latvijā inženierzinātņu jomu ekonomikas un izglītības eksperti pasludinājuši par prioritāti, kura jāattīsta un kurai jāpiesaista skolēnu interese. 

Pateicoties ESF projektam – „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai. Eiropas Sociālā fonda projekts. Projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001”, Liepupes vidusskolas skolēniem bija iespēja tikties ar IT speciālistu no biedrības „Tehniskā izglītības un jaunrades skola” Dāvi Kundziņu, kurš raiti darbojoties ar programmām un robotiem, atklāja Liepupes vidusskolas jauniešiem, cik interesanta un daudzveidīga ir IT speciālista ikdiena, un cik daudz iespēju tā sniedz. Robotikas stundās, kur praktiskās nodarbībās dzirdējām arī stāstījumu par inženierzinātnēm, nākotnes profesijām, par robotu iespējām un par to, ko mēs varam darīt jau šodien, lai roboti būtu mūsu draugi un sabiedrotie.

Robotika sastāv no trim lietām – mehānikas, elektronikas un programmēšanas. Attiecīgi ar šīm trim daļām mums arī jāsāk darboties, saliekot tās kopā, veidojas viens robots.  Lai rastos interese, bērniem vispirms jāredz, kā šīs teorētiskās zināšanas darbojas praksē, un robotu būve ir viena no iespējām.

Jaunākās klases 1.-4., darbojās ar Wedo 2.0 robotiņiem, izveidoja automobili ar 2 veidu pārnesumiem, zobratiņiem. Pie mazākiem apgriezieniem auto ir lēnāks un spēcīgāks, bet pie lieliem-ātrāks, un tas viss tikai samainot lielo un mazo zobratu vietām. Lai cik gudri būtu roboti, tomēr vienmēr ir vajadzīgi cilvēki, kas apkopj, pārbauda, nomaina detaļas.

Darbošanās ar robotiem bērniem attīsta loģisko domāšanu, uzlabo spēju pieņemt lēmumus, analizēt, arī sadarboties komandā.5.-9.klases skolēni programmēja robotus –“visurgājējus”, kuram bija jānobrauc gar skolas sola malu nenokrītot no tā (pa taisnstūri). Lai izpildītu uzdevumu skolēnam “jādraudzējas” gan ar matemātiku, gan fiziku, tas ir, jāzina kā aprēķina riteņa apkārtmēru, taisnstūra perimetru, jāsaprot riteņu kustība pagriezienos, jāpieslīpē komandas robotam.

Šoreiz Liepupes vidusskolā viesojās IT speciālists Dāvis Kundziņš, liels paldies viņam par šo brīnišķīgo darba dienu.

Robotikas nodarbības aizved līdz programmēšanas, datordizaina un inženierzinātņu specialitātēm

                                                 Robotikas pulciņa vadītāja Rita Gulbe

Fotogrāfijas no nodarbībām  skatīt šeit...

   

Lasīt vairāk...
FLORBOLA SACENSĪBAS

 

FLORBOLA SACENSĪBAS 

7. un 21.novembrī Limbažu hallē notika florbola sacensības meiteņu un zēnu komandām.7.novembrī startēja 8.-9.klašu komandas. Atsaucība maza - zēniem 3 komandas, meitenēm-2. Pagarinājām spēles ilgumu līdz 2* 10 minūtēm. Meitenes spēlēja līdz 2 uzvarām. Zēni zaudēja Limbažu ģimnāzijai, bet uzvarēja Limbažu 3.vidusskolu, izcīnot sudraba medaļas. Meitenes piekāpās Limbažu ģimnāzijas komandai , arī izcīnot sudrabu.

Komandās spēlēja:

- Z.Bondare (vārtsargs), K.Mauliņa, M.Bērza, A.Ozoliņa, K.Gūtmane, M.Šņore, Š.Pudova, A.Šņore;

- R.O.Gaigals, A.Kalniņš (vārtsargs), K.Bērziņš, A.Andže, A.J.Mauliņš, R.M.Keišs, D.Medvedevs, E.J.Pūle.

6.-7.klašu zēnu komandai neizdevās pieveikt pretiniekus no Limbažu ģimnāzijas, Limbažu 3.vidusskolas un Alojas. Bet centība bija un pārliecība, ka nākamgad veiksies labāk.

Meiteņu komanda spēja uzvarēt Limbažu ģimnāzijas komandu pēcspēles metienos, jo Betija bija kā „mūris” vārtos un Dace mācēja „viegli” apmānīt vārtsargu. Meitenes izcīnīja bronzas medaļas.

Komandā spēlēja: B.Āboltiņa (vārtsargs), D.Ozoliņa, A.Sarkisjana, P.Kola, M.L.Trezune, T.Kalniņa, L.Lavrenova, S.Malofeja, I.Rudzīte.

G.Kozlovskis, N.Priede, M.Magone, E.K.Zvejnieks, M.R.Bondars, J.V.Gaigals, J.Krūmiņš, E.Pavlovskis, V.Turkovs (vārtsargs).

Līdzi juta sporta skolotāja Mārīte un viņas palīgs Rūdis Otomārs Gaigals

Teicami sekretāres pienākumus veica Jolanta Ķuze

 

Foto no sacensībām skatīt šeit... un šeit...

Lasīt vairāk...
“Aspired zinātnes diena” Liepupes vidusskolā

 

“Aspired zinātnes diena”  Liepupes vidusskolā

 

15. novembrī ESF darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5.specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs “ projekta “karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs “ Nr 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros notika “Aspired zinātnes diena”  Liepupes vidusskolā .

Rīts sākās ar rosību ķīmijas un fizikas kabinetos, jo tieši ķīmiķa un fiziķa profesijai tika pievērsta uzmanība – Egita Želve no Ventspils  zinātnes  centra „Aspired” iepazīstināja mazos 1., 2., 3. Klases ķīmiķus ar to, ka no dažādām sadzīvē izmantojamām vielām var pagatavot kaut ko jaunu un īpašu. Katrs „mazais ķīmiķis” saņēma darba komplektu: cepurīti, cimdiņus, maisāmo lāpstiņu un krūzīti, kurā katrs varēja pagatavot savu „flaberi” jeb „slaimu” no PVA līmes, ūdens, pārtikas krāsvielas un borāka.  Čakli rosoties mazajiem ķīmiķiem, katrs ieguva sev vēlamās krāsas slaimu, kurš ievietots glītā maisiņā kā liels dārgums tika cilāts, apbrīnots, citiem rādīts un mājās aiznests. 

Fizikas kabinetā rosīgi strādāja pie kosmiskās raķetes izveidošanas: vispirms skolēni uzzināja, kad un kā radušās pirmās kosmiskās raķetes, cik ilgā laikā raķete nokļūst kosmosā un cik laika vajadzīgs, lai aizlidotu uz Mēnesi.  Nodarbības gaitā skolēni uzzināja, kādai jābūt raķetei, lai tā attīstītu pienācīgu ātrumu, un labi izrautos kosmosā.  Turpmākais jau bija nopietns konstruktoru darbs- izgatavot savu raķeti. Vislielākā jautrība un sajūsma sākās tad, kad raķetes bija jāpalaiž kosmosā- īpašs palaišanas mehānisms sastāvēja no kanalizācijas caurulēm, kurām galā pievienota PET pudele, uz kuras uzlecot (iedarbojoties ar spēku), raķete uzsāka savu lidojumu. Varat ticēt vai nē, bet veiksmīgāko konstruktoru raķetes pārlidoja pāri skolas jumtam! Tas ir vairāk kā 40 metrus!  Ar raķešu konstruēšanu un palaišanu nodarbojās 4., 5., un 6. klases.

7. un 8.klašu skolēni bija iesaistīti interaktīvā jautājumu- atbilžu spēlē- „Kodu pavēlnieks”- skolēni uzzināja kā informāciju kodē un atkodē dators, kā veidojas algoritms, un kā notiek informācijas nolasīšana. 

9. un 12. Klašu skolēni spēlēja līdzīgu interaktīvo spēli, kura saucās „Veiksmīgais lauksaimnieks”- izmantojot savas zināšanas informāciju tehnoloģiju jomā, pieslēdzot loģisko un stratēģisko domāšanu, katras  komandas uzdevums bija pirmajiem nokļūt finišā. Spēlei atvēlētais laiks bija viena astronomiskā stunda, un tai beidzoties, neviens zāli pamest negribēja, jo spēle tik tiešām radīja azartu un aizrautību. 

Tā, pateicoties ESF projektam Liepupes vidusskolā izglītojamie iepazina ķīmiķa, fiziķa,  konstruktora, inženiera,  datorspeciālista, lauksaimnieka un citas profesijas, papildus apgūstot prasmi klausīties un sadzirdēt, skatīties un ievērot, sadarboties grupā, komunicēt un rīkoties atbildīgi. 

 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Liepupes vidusskolas skolotāju un darbinieku pieredzes apmaiņas brauciens

 

Liepupes vidusskolas skolotāju un darbinieku pieredzes apmaiņas brauciens

    

      Rudens brīvlaikā - 2017.gada 24.oktobrī - Liepupes vidusskolas skolotāji un darbinieki devās sen gaidītajā pieredzes apmaiņas braucienā. Rīts bija dzestrs un vējains, bet tas nespēja mazināt prieku par iespēju bagātināt sevi ar jauniem iespaidiem. 

     Ceļš vispirms veda uz Koknesi, kur Kokneses tūrisma centrā sagaidīja laipnā un smaidošā gide Spodra Briede, te varēja apskatīt Likteņdārza maketu un Kokneses viduslaiku pils maketu, iegādāties  jaukus suvenīrus ar Kokneses simboliku, tūrisma kartes un bukletus par Koknesi.

     Pirmais apskates objekts bija Likteņdārzs, kura radīšanas idejas autori ir Marta un Vilis Vītoli. Tas uz salas Daugavā pēc ainavu arhitekta Šunmjo Masuno projekta top kā dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā. Likteņdārzs  top visu to Latvijas iedzīvotāju piemiņai, ko Latvija zaudēja 20. gadsimtā, – to, kas krituši karos, represēti, bijuši spiesti doties trimdā vai citādi cietuši savu politisko uzskatu dēļ. Gandrīz katrā latviešu ģimenē ir kāds cietušais, tāpēc tika meklēts un fotografēts Liepupes vidusskolas skolotājas A.Melnalksnes ģimenes stādītais ozoliņš pie lielā akmens. Pa Likteņdārza ābeļu aleju, kas  nobruģēta ar 113 000 bruģakmeņiem un uz kuriem iegravēti dārza atbalstītāju vārdi, ceļš veda uz amfiteātri, ko ieskauj simboliska ozolu godasardze. Abās ceļa pusēs, ejot uz amfiteātri, redzami vairāk nekā 2000 cilvēku stādīti kociņi, kas nākotnē veidos jauktu koku mežu. Varēja aplūkot Daugavas krasta gleznaino ainavu un Kokneses pilsdrupu aprises tālumā, skatu terasi (te pēc gides lūguma tika nodziedāta dziesma ‘’Vientuļais ozols’’, kas asociējas ar blakus iestādīto ozolu,), ar tēlnieka Ojāra Feldberga atbalstu izveidotu piemiņas vietu Latviešu strēlnieku pulku dibināšanas 100. gadadienā, lielo Sirdsakmeni, novēlējumu sienu ar vairāk nekā 2000 vēlējumu plāksnītēm Latvijai. Gandrīz 2 stundu ilgā ekskursija atstāja paliekošas emocijas katra sirdī, ne velti tā iecerēta kā ‘’vieta, kur rast mierinājumu, smelties spēku un gūt iedvesmu piepildīt sapņus’’. Katra latvieša pienākums ir Likteņdārzā būt, taču pedagogiem jo īpaši, lai varētu partos stāstīt skolēniem, mudināt izzināt tautas likteņgaitas. 

     Turpinājumā bija iespēja palutināt savas garšas kārpiņas un pavadīt laiku brīnišķīgā kafejnīcas atmosfērā, baudot saldējumu Sotnieku ģimenes uzņēmumā ‘’Skrīveru mājas saldējums’’. 2014.gadā viņi saņēmuši Kultūras goda zīmi ‘’Latviskais mantojums’’ par latvisku garšu ieviešanu saldējuma gatavošanā. Daudzu gadu garumā gatavoti gan klasiskie - plombīra, krējuma, jogurta saldējumi un sorberti bez ķīmisku vielu pievienošanas, gan meklētas un radītas savas oriģinālas receptes (recepšu skaits ir 80!). Oriģinālā un atraktīvā veidā tika pastāstīts par uzņēmuma dibināšanu un attīstību, to varētu dēvēt par veselu izrādi. Tam sekoja Gogel Mogel saldējuma gatavošanas meistarklase, kurā piedalījās drosmīgākie. Degustācijā tika piedāvāts saldējums, kam pievienotas ne tikai ģimenes dārzā izaudzētās ogas un augļi, bet arī šokolāde, jogurts, biezpiens, tomāti, kartupeļi, ogles, zilais siers, alus, zefīrs, paniņas, mārrutki, ķilavas. Tika piedāvāts pat liriskais baudījums – skandēts A.Čaka dzejolis ‘’Saldējums’’. 

     Turpmākajā dienas daļā laipni savas durvis vēra Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, un skolas direktors Aldis Rakstiņš dalījās pieredzē par savas skolas darbu un vadīja ekskursiju pa skolu, ielūkojoties sporta zālē (tur visus pārsteidza radiatori, kas novietoti pie griestiem), mācību kabinetos, stāstot par skolotāju iesaistīšanos dažādos projektos un EKO skolas aktivitātēm, par skolēnu mācību sasniegumiem un piedalīšanos konkursos, konferencēs, izrādot skolas muzeju, kurā aplūkojama bijušā skolotāja, fiziķa A. Rīdūža  iekārtotā auditorija, jo viņš bijis pārliecināts, ka vidusskolēnus jāgatavo mācībām augstskolā. Iespēja iepazīties ar citu skolu darba pieredzi ļauj no cita skatu punkta apskatīties uz savu darba ikdienu un neapšaubāmi bagātina.

     Kā pēdējais pieturas punkts izglītojoši izklaidējošajā braucienā bija Ikšķilē slavens tūrisma objekts – Libertu vīna pagrabs. Tā ir bērzsulu vīna darītava, ko vada Linards Liberts - jauns, uzņēmīgs, atraktīvs un dzīvespriecīgs uzņēmējs. Viņš stāstīja par savām idejām, sava biznesa attīstību, kā sācis uzņēmējdarbību ar bērzu pirts slotām,  demonstrēja saudzīgo bērzu sulas tecināšanas tehnoloģiju un piedāvāja bērzu sulu vīna un šampanieša degustāciju. 

     Paldies Salacgrīvas novada domei par pieredzes apmaiņas materiālo nodrošinājumu- “Skrīveru saldējuma” izrādi un degustāciju baudījām kā Domes deputātu dāvinājumu Skolotāju dienā! Paldies skolotājai Daigai Krūzei, kas iepriekš bija ļoti rūpīgi izplānojusi dienas gaitu maršrutu!

     Pieredzes apmaiņas brauciens ievilkās līdz vēlam vakaram, ļaujot izbaudīt gan pasakaini skaistās Latvijas ainavas, gan stāstus par iedvesmojošiem Latvijas cilvēkiem- pedagogiem, mācību grāmatu autoriem un uzņēmējiem, bet nogurums bija svētīgs. Iedvesmojoši, ka Latvijā ir tik daudz cilvēku, kas savas idejas grib un var realizēt tēvzemē, vairojot tās uzplaukumu.

     Liepupes vidusskolas skolotāja Inese Broka

Fotogrāfijas no brauciena skatīt šeit..

Lasīt vairāk...
Zinātnes centrā AHHAA Tartu

 

Zinātnes centrā AHHAA Tartu

Pateicoties ESF projektam – „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai. Eiropas Sociālā fonda projekts. Projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001”, Liepupes vidusskolas skolēniem bija iespēja doties uz Tartu Zinātnisko centru AHHAA. Brauciena mērķis bija dot individuālu iespēju katram izglītojamajam interaktīvā veidā iepazīt fizikas likumus, mehāniku, optiku, astronomiju un  dabaszinātnes. 

 Lai uz Igauniju aizbrauktu visi skolas skolēni, tika noorganizēti divi braucieni:

1.      Pirmais brauciens notika 20. oktobrī, kad ceļā devās 5., 6., 7., 8. un 9. klases skolēni.

Par iegūtajiem iespaidiem AHHAA centrā, lai runā skolēni :

-         Man ļoti patika! Es uzzināju daudz ko jaunu. Patika planetārijs, kur  mēs skatījāmies lekciju par planētām. Patika, ka lekcija bija latviešu valodā. Uzmanību piesaistīja pacēlājs, kur, iesēžoties krēslā, divatā varēja paši pacelt sevi augstu, augstu, līdz pat centra griestiem. Es šo iespēju izmantoju vairākas reize, jo ļoti patika. Drosmīgākie gāja un izmēģināja braukt ar velosipēdu, kas bija augstu virs galvām, pie tam braukšana bija pa virvi. Es, nē!

-         Man AHHAA centrā patika šķībā istaba, bet mazliet galva sagriezās, kad iegāju „apgāztajā” istabā. Interesants bija spoguļu labirints, kuru ejot, bija jāuzvelk cimdi un jāskatās uzmanīgi! Man patika planetārijs. Daudz jautrību radīja ūdens telpa un ūdens siena.

-         Planetārijā es uzzināju par planētām un to pavadoņiem. Cik skaisti izskatījām zvaigžņotās debesis! Izstādes telpā varēja iepazīties ar cilvēka organismu - kauliem, asinsvadu sistēmu, iekšējiem orgāniem utt. Varējām izmēģināt pacelt mašīnu! Man ļoti patika akvārijs, kur varēja skatīties korāļu daudzveidību.

-         Man ļoti patika AHHA centrā! Tur bija interesanti. Visvairāk man patika planetārijs un gaisa ritenis. Patika izskriet tuneli, kur viss ap mani griezās, likās, ka gāžos, bet - nē! Bija bail, bet izmēģināju pacēlāju, kur paši sevi ceļ augšā, aizvēru acis un, aiziet! 

Tā kā mums paveicās ar laika apstākļiem, tad atpakaļceļā varējām pavērot Igaunijas dabu, mājas. Mēs priecājāmies par šādu izdevību. Paldies!

2.      Otro reizi uz Tartu devāmies pēc brīvlaika nedēļas – 3. novembrī. Nu uz AHHAA centru brauca – 1., 2., 3., 4 un 12. klases skolēni. Skolēnu iespaidi :

-      Man ļoti patika ik viss, ko varēja apskatīt un izmēģināt šajā zinātnes centrā. Vislielāko interesi raisīja velosipēds uz troses pie centra griestiem. Bija bail… uz velosipēda uzkāpu, bet neriskēju braukt. Interesanti bija planetārijā.

-      Esmu sajūsmā par velosipēdu! Urā! Nobraucu visu posmu!

-      Man patika planetārijs, kur ieraudzīju planētas, kas visu laiku riņķo! Es biju 9 reizes uz krēsla – pacēlāja. Uzrunāja arī velosipēds, ar kuru varēja braukt pa virvi, bet tikai, ja tavs auguma garums ir 1m 45 cm… Man vēl jāaug!

-      Centrā mēs redzējām visādas tehnoloģiskas lietas. Man patika planetārijā un krēsls – pacēlājs. Man šī ekskursija ļoti, ļoti patika.

-      Man patika spēlēs spēli, kur pats varēja braukt ar mašīnu.

-      Planetārijā, raugoties zvaigžņotajās debesīs, brīžam sagriezās galva. Cik viss bija reāls, īsts!

 

Lielu skolēnu sajūsmu izsauca Ūdens istaba un ūdens siena. Kāds pēc šiem priekiem bija tīri slapjš, bet ātri vien izžuva un devās tālāk zinātnes izzināšanas ceļojumā pa AHHAA centru. Sajūsmu izraisīja Spoguļu labirints un arī ačgārnie spoguļi, kuros labprāt spoguļojās skolotājas.

Tā kā man bija tas gods doties ekskursijā abas reizes, tad atļaušos teikt lielu paldies visiem, kas pielika savu roku, lai tiktu noorganizēts šis pasākums, lai visi skolas skolēni apmeklētu šo zinātnes centru un gūtu daudz pozitīvu iespaidu. Kāds no skolēniem pirmo reizi savā mūžā brauca pāri Latvijas robežai un nokļuva „ārzemēs”. 

Skolotāja : I. Špūle un 

  Liepupes vidusskolas -  2., 4., 5., klases

skolēni – Ieva L., Lars, Diāna, Kate, Sintija,

Ieva R., Sintija, Una, Justīne. 

Lasīt vairāk...
Helovīna balle 2017

 

Helovīna balle 2017

 

    Šī gada 1.novembrī Liepupes vidusskolas skolēni - 5.-12.klase -piedalījās skolēnu domes rīkotajā Helovīna ballē. Šis ir otrais gads, kad tiek organizēts šis pasākums. Bijām mācījušies no pagājušā gada kļūdām, un balle noritēja labi. Tika organizēta stafete, kurā piedalījās 4 komandas ( katrā pa sešiem cilvēkiem), skolēniem bija:

      ar aizvērtam acīm jānokļūst līdz komandas biedram,

      caur barjerām jādzen ābols,

      jāpiepūš un jāpārspridzina balons,-komandas biedrs jāietin tualetes papīrā,

           jāsaliek puzle ar baisu bildi,

           jādodas purvā.

     Šis gads bija īpašs ar Sanijas ideju ieviest šausmu gaiteni, kurā domes locekļi Gita, Jolanta, Lana un brīvprātīgie Airita un Arnis  biedēja skolēnus. Tika saliktas arī barjeras un pufi, sagatavoti aizkari, lai ceļš būtu sarežģītāks. Skolēni bija atsaucīgi un vēlējās doties cauri veselas divas reizes. Citiem nelikās baisi, bet citi spiedza, cik balss atļāva. Tumsā noslēpušies, biedētāji viņus nežēloja.

     Visu papildināja Sanijas un Airitas sagatavotais foto stūris atpūtas telpā un balle, kur par mūziku atbildēja Arnis. Paldies skolēnu domei un tiekamies nākamajās ballēs!

 

Skolēnu domes priekšsēdētāja

Sanija Kaužena

Foto no balles 

Lasīt vairāk...
Rīcības dienas 2017 – izmantosim savus iepirkuma maisiņus!

 

Rīcības dienas 2017 – izmantosim savus iepirkuma maisiņus!

Rīcības dienās 2017 Liepupes vidusskolēnu rīkotās aktivitātes bija veltītas atkritumu daudzuma pieaugumam un izšķērdīgam patēriņam, kā arī atkritumu ietekmei uz klimata pārmaiņām.

Skolēni un viņu vecāki šuva iepirkuma  maisiņus no Latvijā ražota lina, sagatavoja bukletu ar  izskaidrojošu informāciju, ko nozīmē "Ēdam atbildīgi!". Mācību stundās skolēni izstrādāja prezentācijas par atkritumu ietekmi uz klimata pārmaiņām, prezentēja tās skolas biedriem, zīmējumos attēloja savas izjūtas un veidoja reklāmas. Sestdien, 4.novembrī ekopadomes skolēni Gita Kerolaine Ercika un Inguss Mārtiņš Janišs dāvināja pašizgatavotos maisiņus liepupiešiem pie vietēja veikala "Muižas klēts" un stāstīja, ko darīsim, lai mazinātu šīs  globālās problēmas.

 Mums bija arī liels prieks satikt savas skolas bijušos mīļos skolotājus un direktoru Žani Andži, kā arī jaukos Liepupes iedzīvotājus. Paldies Jums par atbalstu! 

 

  

Foto no pasākuma 

Lasīt vairāk...
Funkcionālā vingrošana

Salacgrīvas novada Zvejnieku parks organizē

veselības grupu – funkcionālo vingrošanu.

Katru ceturtdienu no plkst. 1730.

Aicināts ikviens interesents bez vecuma un dzimuma ierobežojuma!

Līdzi jāņem sporta (maiņas) apavi, sporta tērps, var paņemt paklājiņu.

Pasākums bez maksas! (Salacgrīvas novada domes atbalsts)

 

Pirmā tikšanās 9.novembrī plkst.1730 Liepupes vidusskolas sporta zālē.

Lasīt vairāk...
<--  1 2 3 4 5 6 ...  --> 
Arhīvs
2024 (14)   
2023 (31)   
2022 (29)   
2021 (32)   
2020 (58)   
2019 (73)   
2018 (101)   
2017 (102)   
2016 (78)   
2015 (62)   
2014 (46)   
2013 (6)   
2012 (2)   
2011 (8)