2022

<--  1 2 ...  --> 

NOVADA SKOLU PIRMĀS SACENSĪBAS FLORBOLĀ

 

NOVADA SKOLU PIRMĀS SACENSĪBAS FLORBOLĀ

15.novembrī Limbažu hallē 9 zēnu un 4 meiteņu komandas sacentās florbola spēlē. Meitenes izspēlēja savā starpā spēles. Pirmā spēle liepupietēm iekrita ar Vidrižu meitenēm, kuras kopvērtējumā izcīnīja zelta medaļas. Zaudējums niecīgs 2:3. Toties Viļķenes un Umurgas meitenes tika pieveiktas ar 1:0. Kopvērtējumā SUDRABS!

Komandā spēlēja: L.PAVLOVSKA ( kapteine), A. PŪLE ( vārtsargs), K.SPRUDZĀNE, S.BLAŽĒVIČA, K. GRAVA, E.KRASOVSKA, M.LIECE, D.MALOFEJA, E.ALKSNE, M.VIZULE.

Zēni tika sadalīti 2 apakšgrupās. Liepupiešu zēnus, apakšgrupu uzvaras pār Vidrižu un Umurgas komandām, izvirzīja finālā cīņai par 1.vietu, Pretī stājās Ainažu pamatskolas zēni-tikpat apņēmīgi cik liepupieši. Spriedze liela, tomēr nācās piekāpties. Bet lepoties varam ar abām mūsu skolas komandām!

SUDRABA MEDAĻAS izcīnīja: A.ĶĒBERIS (kapteinis), U.ALKSNIS (vārtsargs), A.ŠVAGRIS, R.VIĻUMSONS, A.ZANDERS, M.GŪTMANIS, G.OZOLIŅŠ, M.LIEPIŅŠ, M.KRASTIŅŠ, A. ISAJEVS

Komandām līdzi juta sporta skolotāja Mārīte

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
1.-3.klases mācību ekskursija skaistajā rudens dienā

 

1.-3.klases mācību ekskursija skaistajā rudens dienā

7.novembrī sākumskolas skolēni devās mācību ekskursijā. Diena iesākas reģionālās atkritumu apsaimniekošanas centra (RAAC) “Daibe” Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA”, kur notika mācību programmu "Es vidē šodien un rīt". Vispirms stingra instruktāža par drošību, jo bija jāpārvietojas pa parka teritoriju, kur strādā lielas un mazas mašīnas un traktori. Katrs bērns tika pie spilgtās drošības vestes, lai centra darbinieki jau laikus pamanītu mazos skolēnus. Tad gides pavadībā ekskursija īpašā autobusā pa parka teritoriju, kur redzēja milzīgu atkritumu kalnu. Izrādās, ka visas mīļotās rotaļlietas, kuras tiek izmestas, nonāk šajā atkritumu kalnā, jo rotaļlietas netiek pārstrādātas.

Gide bērniem saistoši un saprotami izstāstīja par atkritumu šķirošanu, kas un kā tiek šķirots, kāpēc jāšķiro atkritumus, kur tie pēc tam nonāk. Kā tiek filtrēts ūdens, kas skalojas cauri atkritumiem, ko dara ar biogāzi, kas veidojas trūdot atkritumiem. Stāstījums tika papildināts ar izzinošām multfilmām, lai bērniem interesantāk.

Pēc ekskursijas atgriezeniskā saite – uzdevums pašiem veikt atkritumu šķirošanu jau ar reāliem priekšmetiem. Darbs bija komandās – azarts, satraukums un iegūtās zināšanas deva neizšķirtu rezultātu.

Laboratorijā bērni pētīja plastmasas cietību, spēlēja spēles par atkritumu šķirošanu un pārbaudīja savu atmiņu, kā arī apguva programmēšanas pamatus – lika bitītei nokļūt tur, kur jānokļūst. 

Otra mācību ekskursijas daļa norisinājās maiznīcā „Lielezers”, kur bērni tika iepazīstināti ar garo maizītes tapšanas ceļu. Smaržīga un patīkama ekskursija cauri visai lielajai ceptuvei, varēja pagaršot saldus kārumus – rudzu mīklas četrstūrīšus ar balto šokolādi un aveņu skaidiņām, braunija pamatnīti, kā arī paši drosmīgākie ielika pirkstiņu ierauga toverī un mīklas abrā. Brīnums bija par milzīgo maizes krāsni un lizi, kas tik bieži pieminēta tautas pasakās un mīklās, bet dzīvē nebija redzēta. Secinājums – grūts darbs ļoti karstās telpās.

Izglītojoša un garšīga bija šī ekskursija!

 Vairāk bildes skatīt šeit...

Lasīt vairāk...
Karjeras ekskursija sia „Lauga” kūdras purvā, z/s „Tūjasmuiža”, z./s „Birzgaiļos”un pie bitenieces

 

 Karjeras ekskursija sia „Lauga” kūdras purvā, z/s „Tūjasmuiža”, z./s „Birzgaiļos”un pie bitenieces

 

      Šodien Liepupes pamatskolas 4. un 7.klases devās karjeras izglītības pārgājienā pa dzimto Liepupes pagastu. Pirmā pietura- sia "Lauga", kūdras ieguves ražotne, kur mūs sagaidīja pats Albert Thoman, īpašnieks, kurš izstāstīja par uzņēmuma 27 gadu ilgo vēsturi, aizveda uz purvu, kur tiek iegūta kūdra. Purvā pārsteidza milzīgā kūdras ieguves platība- līdz horizontam, cik acis rāda! Moderna tehnika, kūdras "sūcēji", kuri atgādina gigantiskus putekļu sūcējus! Ekskavatori, traktori, bezgala daudz tehnikas. Tālāk uzņēmuma pārstāvis Imants, kopā ar saimnieku laipni izrādīja moderno ražotni, kur kūdra tiek presēta, pakota un sagatavota pircējam. Uzņēmumā tiek ražotas arī koka paletes un pašu vajadzībām- koka konstrukcijas angāriem. Bijām ļoti patīkami pārsteigti par uzņēmuma lielumu un mūsdienīgajām tehnoloģijām!

      Otrā pietura z/s "Vīganti" un enerģiskā un dzirkstošā saimniece Lija Jokste, kura izrādīja viesu namu, kafejnīcu, lielo zāli pasākumu rīkošanai un izstāstīja, kā 30 gadu garumā ar neatlaidīgu darbu izveidojusi savu saimniecību.

      Trešā pietura z/s "Tūjasmuiža", kurā mūs smaidīga sagaidīja čaklā saimniece Kristīne Mauliņa. Mums parādīja Holšteinas rabo govju ganāmpulku, teliņus, trušus, zirdziņu un kazas. Varēja tikai apbrīnot Kristīnes ģimenes čaklumu, viedumu un rūpes runājot par dzīvniekiem. Skaista, moderna, mūsdienīga saimniecība, kurā godā celts darba tikums.

      Pagalmā koši krāsotas, stāv divas BUB automašīnas, no kurām nevarējām ne acu atraut- arī Brīvprātīgā ugunszdzēsēju biedība, mums, Liepupē, pateicoties z/s Tūjasmuiža ļaudīm!

      Papriecājušies par četrkājainajiem mīluļiem- suņiem un kaķiem, devāmies aplūkot skaisto, jauno angāru, kurā tiks glabāta saimniecības tehnika. Projām dodoties, iegādājāmies kādu gardu piena litru, kuru jau tālāk, 4. Pieturvietā, nogaršojām kopā ar gardo bišu medu!  Gards un veselīgs!

      4.Pieturvieta- Daces Jankovičas bišu drava, hobijs, sirdslieta un reizē brīnišķīgs arods! Dace mūs sagaidīja savā bišu dravā, parādīja, kā veido bišu ligzdu, kā bitītes baro, kā iekārto stropu. Bišu mājā, saldas medus smaržas un vaska aromāta apskurbuši, aplūkojām medus sviedi, bitenieka tērpu, cimdus un nogaršojām gardo medu. Laipnā saimniece mums katram bērnam iedāvināja pa salda medus burciņai un cienāja ar rudens avenēm!

      Šodienas atziņas: esam bagāta, skaista pagasta iedzīvotāji, mums ir par ko lepoties un priecāties. Mūsu uzņēmēji ir čakli, laipni, talantīgi un dāsni- atveltot savu laiku mums, par to pretī neko neprasot. Lai kļūtu par uzņēmēju ir jābūt darbīgam, zinātkāram, gudram, attapīgam un ar stratēģisku domāšanu. Guvām iedvesmu!

      Paldies Irai Janišai par fantastisku, izglītojošu ekskursiju!

Vairāk bildes skatīt šeit...

Lasīt vairāk...
Karjeras ekskursija pie piekrastes zvejniekiem

 

 Karjeras ekskursija pie piekrastes zvejniekiem

 

      Izzinošais piedzīvojums mūs aizveda gan uz Ainažu jūrskolas muzeju, gan  pie Aleksandra Rozenšteina uz nēģu taci "Kurķis", kur jau vairākās paaudzēs vīri nodarbojas ar šo unikālo nodarbi- nēģu zveju ar tačiem. Aplūkojām senatnīgos un mūsdienu zvejas rīkus, filmiņu par taču būvēšanu, un apbrīnā atplestām acīm varējām tikai brīnīties, kāds sīkstums un vīrišķība piemīt vīriem, kuri, spītējot skarbajiem dabas apstākļiem, vētrām, ledum, vējiem, atkal un atkal no jauna gatavi atjaunot laipas.

      Ķīmijas skotājas rosināti, devāmies uz notekūdeņu attīrīšanas staciju. Bērni ar interesi sekoja līdzi visiem tehnoloģiskajiem cikliem, un noraudzījās, kā smakojoša kanalizācijas substance atkal pārvēršas tīrā ūdenī- procesā iesaistītas gan baktērijas, gan filtrēšana, gan citas sarežģītas tehnoloģiskas nianses. 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Erasmus diena 2022

 

ERASMUS DIENA 2022

LIEPUPES PAMATSKOLĀ

PIEKTDIEN, 14.OKTOBRĪ

 

 

 

Skolas aktu zālē:

12.15    1.-3.klases skolēnu iepazīstināšana ar Erasmus + projektiem Liepupes pamatskolā;

13.05    4.-9.klašu skolēniem par Erasmus+ projekta mobilitātēm Polijā un Rumānijā;

14.00 Skolotāju tikšanās 302.kab., diskusijas par projekta „Eco games in my Curriculum” veicamajiem uzdevumiem.

Laipni aicināti! 

Lasīt vairāk...
Sākumskolas mācību ekskursija.

 

Sākumskolas mācību ekskursija

 

Šogad sākumskolas 1.-3.klašu skolēni mācību ekskursijā devās uz novada centru – uz Limbažiem.

Mācību ekskursiju sākām vilnas pārstrādes uzņēmumā „Tīne”. Bērni redzēja visu garo procesu, kā no vilnas top dzija, kā no dzijas top audums, kā arī apskatīja gala rezultātu – visu novadu tautu tērpus, segas, galdautus un citus ražojumus. Pārsteigums bija, ka šis uzņēmums vilnu iepērk galvenokārt no Jaunzēlandes, bet latviešu aitiņu vilna tiek izmantota pavisam maz.

Pēc ekskursijas „Tīnē” devāmies pārgājienā līdz Limbažu muzejam, kur  muzejpedagogs Ēvalds Butāns vadīja mācību stundu. Muzejā bērni iepazinās ar vidi dažādos laikmetos. Pirmā zāle bija iekārtota 20.to-30.to gadu stilā. Un izrādās, ka gan mūsdienās, gan senākos laikos viena no vasaras izpriecām bija makšķerēšana. Līdz ar to bērniem bija pašiem jāveido pludiņš – skolēni slīpēja korķa koka gabaliņu, mērīja iesmiņa garumu, krāsoja pludiņu košās krāsas un beigās vēl svēra, lai zinātu, cik lielu un smagu zivi varēs noķert, izmantojot paštaisīto pludiņu.

Nākamajā telpā bērni meklēja mēbeles un priekšmetus, kas ir sastopami omes un opja mājās, jo šajā telpā bija izstāde, kas parādīja, kā dzīvoja cilvēki pirms 50, 60 un pat 70 gadiem. Lielākais brīnums bija melnbaltais televizors.

Visaktīvākā darbošanās bija telpā, kurā varēja mazliet ielūkoties viduslaikos. Katrs varēja izmēģināt spēku smagu maisu celšanā. Secinājums – ar rokām maisu pacelt ir ļoti grūti, bet, izmantojot viduslaiku smaguma celšanas ierīci – trīsi, tas izdodas visai viegli. Atklājums  gan skolēniem, gan skolotājām bija, ka arī ap Limbažiem savulaik ir bijis augsts mūris. Izpētot seno karti, bērni kartē mūri apkārt Limbažiem salika no koka klucīšiem. Vēl šajā telpā varēja apskatīt arheoloģiskos izrakumus, ko atrada, izpētot senās pils apkārtni. 

Nākamā aktivitāte bija jau pilsdrupās. Drosmīgākie uzkāpa pils tornī un apskatījās uz Limbažiem no putna lidojuma. Skolēni pili izpētīja no visām pusēm, jo skaitīja gan stāvus, gan logus, gan durvis, kā arī mērīja pils perimetru.

Ar šo visu mūsu ekskursija vēl nebeidzās. Tālākais ceļš veda uz ugunsdzēsēju depo. Prieki milzīgi – varēja iekāpt ugunsdzēsēju mašīnā, uzvilkt smago ugunsdzēsēju tērpu, uzkāpt augstajā tornī, pārvarot bailes no stikla grīdas. Izrādās, ka ugunsdzēsēju tornis ir domāts tam, lai būtu, kur žāvēt slapjās šļūtenes. 

Diena bija bagāta un izglītojoša. Bērni priecīgi. 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Skolotāju streika nebūs!

Skolotāju streika nebūs – arodbiedrība un valdība vienojušās par kompromisu!

Pirmdiem mācības skolā notiek ierastajā ritmā! 

Lasīt vairāk...
Informācīja par pedagogu streiku!

 

Ja līdz 19.septembrim netiks panākts izlīgums vai parasību izpilde starp IZM un LIZDA,

arī Liepupes pamatskolas pedagogi iesaistās streikā 19., 20. un 21.septembrī! 

 

 

Lasīt vairāk...
Tradicionālā sportiskā diena Krimalniekos

 

Tradicionālā sportiskā diena Krimalniekos

Atkal kopā būšana, draudzība, sacensība un atvadas no vasaras. Atbildīgie tiesneši no 9.klases sarūpējuši interesantas aktivitātes ikvienam un kopā klasei- stafetes, virves vilkšana, futbola bumbu sitieni, šautriņu mešana, lēkšana ar lecamauklu, tīkla bumbu, volejbolu, mednieki un pīles un vēl  un vēl. Audzinātāji varēja būt kopā ar savām klasēm uzmundrināt un arī veikt aktivitātes. Mazliet dienas ritmu izjauca lietus, bet tāpēc nesaskumām, jo Krimalniekos ir nojume, kur paslēpties. 

Pēc labi padarītiem darbiem, saimnieču garšīgā soļanka. 

Paldies visiem par kopābūšanu, emocijām un pilnvērtīgi pavadītu 2.septembri,lai nākamā nedēļā sāktu mācību darbu.

Par tiesnešu darbu rūpējās sporta skolotājas Mārīte un Iveta

Vairāk bildes skatīt šeit... 

 

Lasīt vairāk...
Diāna Malofeja Baltijas vicečempione

 

Diāna Malofeja Baltijas vicečempione


   Noslēdzies Baltijas jaunatnes čempionāts 64 lauciņu dambretē. Tas trīs dienas norisinājās Lietuvas pilsētā Šauļi. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 100 visu trīs Baltijas valstu jaunie dambretisti. Latvijas izlasē startēja vairāki Limbažu novada Sporta skolas audzēkņi, tostarp Liepupes pamatskolas skolniece Diāna Malofeja. Čempionāta noslēgumā viņa, Jore Šķeterskaite (Lietuva) un  Zane Lea Zunda (Latvija) ieguva vienādu punktu skaitu. Turnīra papildus kritēriji zelta medaļu dāvāja Zanei, Diānai sudraba un Jorei bronzas medaļu. 

   Pirms šīm sacensībām Bauskā notika valsts jaunatnes čempionāts 64 lauciņu dambretes ātrspēlē. Ļoti spraigā konkurencē Diāna tika pie bronzas godalgām. Abi Diānas lieliskie panākumi gūti pēc neatlaidīgiem treniņiem vasaras periodā. Lai jauks un panākumiem bagāts jaunais mācību gads!


Lasīt vairāk...
<--  1 2 ...  --> 
Arhīvs
2024 (14)   
2023 (31)   
2022 (29)   
2021 (32)   
2020 (58)   
2019 (73)   
2018 (101)   
2017 (102)   
2016 (78)   
2015 (62)   
2014 (46)   
2013 (6)   
2012 (2)   
2011 (8)