2018

<--  1 2 3 4 5 6 ...  --> 

Labdarības tirdziņš skolā

 

Labdarības tirdziņā 14.12.2018. tika saziedoti un ietirgoti 91,41 eur un ziedota arī dzīvnieku barība.

Ja vēlies piedalīties, vēl šonedēļ  no 17.decembra līdz  21.decembrim var nest dāvanas dzīvnieciņiem – barību kaķiem un suņiem.

Paldies tirdziņa atbalstītājiem – gan pircējiem, gan pārdevējiem, gan ziedotājiem!

       Paldies skolēnu Domei! 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Hokejs arēnā Rīga

 

Hokejs arēnā Rīga


      21.novembrī Liepupes pamatskolas „Hokeja fani” no 5.-9.klasei bija Arēnā Rīga, līdzi juta Rīgas „Dinamo” komandai pret Maskavas „Vitjaz”. Emocijas sita augstu vilni, kad rīdzinieki guva pirmos un vienīgos vārtus spēlē. Žēl, zaudējums 1:2 .

      Paldies 9.klasei, kuri 100% atbalstīja šo pasākumu (un bija arī ierosinātāji).

      Paldies direktorei A.Rubezei un šoferim J.Kalniņam.


Sporta skolotāja Mārīte

Bildes no pasākuma skatīt šeit...

 

Lasīt vairāk...
“RUDENS KAUSS” U-13 MEITENĒM

 

“RUDENS KAUSS” U-13 MEITENĒM

      24.un 25.novembrī Rīgas Volejbola Skolas 4 laukumos sacentās 18 komandas. Izloze jau bija notikusi. Limbažu - Salacgrīvas novadu sporta skolu pārstāvēja 2 komandas - 2007.g.dzimušas (trenere I.Sprancmane) un 2006.g.dzimušas (trenere M.Sakārne). Izloze mūsu komandām nebija veiksmīga, jo  RVS (N.D.) un RVS (N.L.) iekļuva 1.-3.vietai. Liepupes nodaļas meitenēm šīs bija pirmās oficiālās sacensības. Īstas ugunskristības. Zaudējot 4 spēles un uzvarot Cēsu SS (4: 0), meitenes ierindojās 15.vietā, parādot spēlēs īstu cīņas sparu, emocijas un pārdzīvojumus.

      Komandā spēlēja - M.L.Trezune, S.Malofeja, I.Rudzīte, Anete Kalniņa, M.Kaurāte, L.Čakste, L.Lavrenova, T.Kalniņa, A.Gusakova, P.H.Sokolovska, L.Švagre, K.Ķēbere.

      Apbalvošanā spēlētājas katra saņēma diplomu un komanda - lielu konfekšu kasti.

      Gatavosimies cītīgi Ziemas un Pavasara kausiem.

Trenere M.Sakārne

Vairāk bildes skatīt šeit...  

Lasīt vairāk...
Florbols 6.-7.klašu komandām Vidrižos

 

Florbols 6.-7.klašu komandām Vidrižos

 

13.novembrī uz Vidrižu sporta halli devās 6.-7.klašu meiteņu un zēnu komandas. Meitenēm 6 komandas, zēniem - 5. Meitenēm pirmā uzvara pret Ozolmuižas komandu (1:0). Zēniem ļoti interesanti izvērtās cīņas un neparedzēts gala iznākums. Visām 3 komandām - Ainažu, Ozolmuižas un Liepupes punktu un vārtu attiecības vienādas. Pat „bulīšu” sitieni noveda pie vienāda iznākuma. Laika ietaupījuma dēļ -notika izloze. Komandu kapteiņi vilka lozes - 1.un 2. vieta turpina cīņas par vietām, 3. - neturpina. Liepupe izvilka nr.3!!! Žēl,bet tāds reizēm ir sports. Paldies zēniem par cīņas sparu.Komandā spēlēja - Emīls Zvejnieks (vārtsargs), Miks Magone (kapteinis), Artūrs Nipers, Kevins Pertokaitis, Adrians Šņore, Emīls Pīpkalējs un Rūdolfs Ķirsis.

      Meitenēm zaudējums Pāles komandai (0:2), tālāk lika cīnīties par 3.vietu pret Viļķenes komandu. Mazliet pietrūka… Arī 4.vieta godājama. Komandā spēlēja Betija Āboltiņa (vārtsargs, kapteine), Dace Ozoliņa, Patrīcija Kola, Alisija Medvedeva, Amanda Sarkisjana, Marija Trezune, Linda Lavrenova, Sintija Malofeja un Taīda Kalniņa.

Līdzi juta sporta skolotāja Mārīte

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
MŪSU VOLEJBOLISTES - SUDRABA MEDAĻNIECES VALSTĪ

 

MŪSU VOLEJBOLISTES - SUDRABA MEDAĻNIECES VALSTĪ

      Ar finālsacensībām Limbažos 16. un 17. novembrī, savu dalību Latvijas volejbola federācijas “Kausa izcīņā” noslēdza arī U-14 (2005.g. dz. un jaunākas meitenes). Par 1.-6. vietu cīņai gatavas bija volejbolistes no Madonas, Aizkraukles, Daugavpils, 2 komandas no Rīgas volejbola skolas un limbažnieces.

      Visas komandas bija spēkos ļoti līdzīgas, tāpēc arī gandrīz visas spēles noslēdzās 3. Setos (šīs meitenes spēlē līdz 2 setu uzvarai).

      Pirmā spēle mūsu meitenēm bija ar Madonas vienaudzēm, spēle ļoti nervoza, bet rezultātā laimīga uzvara ar 2:0. Nākamā spēle ar vienu no Rīgas komandām, arī šajā spēlē bijām pārākas, uzvara ar 2:1. Pirmās dienas spēles noslēdzām ar cīņu pret ambiciozo Aizkraukles sporta skolas komandu: ļoti sīvā cīņā tomēr izdevās uzvarēt ar 2:1.

      Otrajā dienā stājāmies pretī Daugavpils meitenēm, un arī uzvara ar 2:1.

      Pat nespējām pašas noticēt, bet pēdējā spēle pret otru Rīgas komandu bija cīņa par zeltu un kausu. Mums nebija neviens zaudējums un arī rīdziniecēm neviens.

      Meitenes bija ļoti mobilizējušās un tik ļoti gribējās izcīnīt kausu, ka pirmo setu itin viegli noslēdzām savā labā, otrajā setā, kā pa celmiem, dažas kļūdiņas un zaudējums.

      Trešais: izšķirošais sets - būt vai nebūt. Rezultāts mainījās gan vienai komandai par labu, gan otrai, taču seta izskaņā ļoti sāpīgs zaudējums 14:16, tomēr nācās piekāpties Spēcīgajai Rīgas volejbola skolas komandai. Tātad Latvijas volejbola federācijas “Kausa izcīņā” Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas meitenes izcīnīja sudraba medaļas.

      Komandā spēlēja : Tīna Graudiņa, Emīlija Rudzīte, Adriana Trušinska, Justīne Semjonova, Agija Zeiļuka, Betija Āboltiņa, Anete Kalniņa, Dace Ozoliņa un Amanda Sarkisjana. Paldies meitenēm par cīņassparu un pozitīvām emocijām, ko sagādāja savām trenerēm Intai Mežgailei un Mārītei Sakārnei, gan sporta skolas vadībai, gan saviem vecākiem, gan skatītājiem.

Sporta skolotāja Mārīte

 

Lasīt vairāk...
33 gudrinieki svin Latvijas 100 gadus

 

33 gudrinieki svin Latvijas 100 gadus

 

Latvijas simtgades svētkiem Liepupes pamatskolas mazākie skolēni uzsāka gatavoties jau laikus: darināja skaistus latvju zīmju ornamentus, rotāja cimdiņus, dekorēja klases un gaiteni ar svētku simboliku visa mēneša garumā. Arī mācību saturs šajā laikā bija saistīts ar mūsu tēvzemi. Lasīšanas pulciņš pētīja sižeta par Lāčplēsi attīstību no teikas līdz rokoperai un uzņēma tautasdziesmu video. 3.klase īpašu uzmanību pievērsa Latvijas attēlojumam kartē un krāšņu tautasdziesmu apguvei, meklējot tās gan digitālajā Dainu skapī, gan iegaumējot no galvas. 1. un 3.klases piedalījās Hanzas maiznīcas izsludinātajā akcijā 100 rudzu maizes. Trešklasnieki pagatavoja arī galda kartes un lukturīšus, ar ko rotāt ģimenes svētku galdu. Dejotāji, teātra dalībnieki, koris un ansamblis centīgi vingrinājās koncertam.

Visi skolēni krāja savus gan mājās, gan skolā veiktos labos darbus īpaši šim mēnesim pagatavotā Labo darbu pasē.

16.novembra rītā vispirms visus pārsteidza un iepriecināja pirmklasnieks Stefans, kas katrā klasē ienāca ar pašdarinātu apsveikumu.

Pasākumu atklājām ar svinīgiem Ata Kronvalda vārdiem un Latvijas kontūras izgaismošanu. Visi skolēni ar laba vēlējumiem ievija savu cimdiņu kopīgajā spēka jostā. Kora runā katra klase ar tautasdziesmu cildināja Latvijas skaistumu, un tad kopīgi nodziedāja skolas himnu – „Dar’man, tēv(i)s, pastaliņas”, tā apliecinot, cik katrs esam svarīgs savai zemei.

Tālākā dienas norisē skolēni veica dažādus uzdevumus, aktualizējot jau zināmo, uzzinot jaunu informāciju, apguva to caur spēli, ar eksperimentu, praktisku darbību, meditatīvu uzdevumu, iesaistot izziņā visas maņas. Spēļu telpu nosaukumi un atslēgas vārdi deva nojausmu, kas tajā sagaida: Tradīciju istaba (vadīja sk.S.Boka), Veselības laboratorija (sk.G.Mača), Dabas noslēpumi (Sk.D.Krūze), Stāstu labirints (sk.S.Zaķe), Cieto riekstu krātuve (sk.G.Pamiljane), Sapņu sala (sk.S.Vergina). Reizē skolēni mācījās viens no otra, jo darbojās jauktās komandās.

Svētku dienu noslēdza brīnišķīgs kopīgs koncerts  un skolas saimnieču gatavots cienasts.

Nākošā nedēļā bērni vērtēja uzzināto un padarīto, un secināja, ka šādi mācīties bijis interesanti, visiem paticis sadarboties, un ieteica jaunus priekšlikumus nākamajam pasākumam.

Arī skolotāju vērtējumā Gudrinieku spēles bija izdevušās - paplašināja redzesloku, uzsvēra kopīgos ekoskolas uzdevumus,  nostiprināja latviešu folklorā atrodamās ētiskās vērtības, ļāva uzzināt interesantus faktus no lielā zināšanu krājuma par dzimto zemi un valodu.

Sandra Zaķe

Vairāk bildes skatīt šeit...

Lasīt vairāk...
FLORBOLS VIDRIŽOS 8.-9.KLAŠU KOMANDĀM

 

FLORBOLS VIDRIŽOS 8.-9.KLAŠU KOMANDĀM

 

6.novembrī Vidrižu sporta hallē pulcējās 7 zēnu un 5 meiteņu komandas florbola spēlei. Liepupes skolas meitenes spēlēja 4 spēles. Dramatiskāka izvērtās pirmā spēle,  kad spēles pamatlaiks pret Viļķenes meitenēm beidzās 0:0. ”Bulīšos”meitenēm nodrebēja roka un zaudējums 0:1( iegūstot 1 punktu par zaudējumu). Pārējās spēlēs meitenes pārrunāja spēles taktiku, nolēma- cīņa līdz galam. Tas arī piepildījās, vinnējot Umurgas un Ozolmuižas meitenes ar 3:0, Pāles azartiskās meitenes ar 2:1.Ar 10 izcīnītiem punktiem meitenes nopelnīja Zelta medaļas un Kausu.

Komandā spēlēja K.Mauliņa, M.Šņore, M.Bērza, Z.Bondare (super vārtsargs!), A.Ozoliņa, K.Gūtmane un S.E.Andersone.

Zēni spēlēja A apakšgrupā, vinnējot Ozolmuižas zēnus 7:0, Vidrižus 4:0,bet zaudējot Umurgas puišiem, finālā jācīnās par 3.-4.vietu. Ilgā gaidīšana starp spēlēm puišus emocionāli „iemidzināja” un tikai 0:1 zaudējums mūsu zēnus ierindoja 4.vietā. Neskumsim, jo katrs spēlētājs „izlika” sevi visās spēlēs, lai uzvarētu.

Komandā spēlēja R.O.Gaigals, K.Bērziņš, M.Krūzkops, J.V.Gaigals, R.Martinsons, M.R.Bondars, E.Pavlovskis, I.Dubults, E.K.Zvejnieks, M.Vilde (vārtsargs).

Sporta skolotāja Mārīte 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Liepupes pamatskolas vides un apkārtnes novērtējumu uz 2018.gada 1. novembris

 

 

Liepupes pamatskolas vides un apkārtnes novērtējums uz 2018.gada 1. novembri 2018./2019. mācību  gadā skatīt šeit...

 

 

Lasīt vairāk...
Ekoskolu Rīcības nedēļa „Nē vienreizlietojamiem plastmasas traukiem!”

 

Ekoskolu Rīcības nedēļa „Nē vienreizlietojamiem plastmasas traukiem!”

No 29.novembra līdz 2.oktobrim skolā notika Rīcības nedēļa, kuras galvenā tēma bija „Nē vienreiz lietojamiem plastmasas traukiem!”

8. un 9.klases skolēni ķīmijas stundās pētīja un izzināja plastmasas īpašības, vienreizlietojamo trauku bīstamību lietot tos atkārtoti, meklēja alternatīvos traukus, kas pagatavoti no papīra, koka, bambusa. Skolēni strādāja grupu darbus, savu veikumu atspoguļoja plakātos, kādu ļaunumu nodara plastmasas atkritumi, kāda ir plastmasas kaitīgā iedarbība uz cilvēku un dzīvnieku veselību, kāda ietekme ir klimata izmaiņām.

Skolā katrā stāvā tika novietoti konteineri, lai visi mēs varētu šķirot atkritumus skolā.

      Aicinām šķirot atkritumus mājās un skolas, un ārpusskolas pasākumos, atteikties izmantot vienreizlietojamos plastmasas traukus!

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
EKOSKOLU RĪCĪBAS DIENĀS LATVIJAS SKOLAS AICINĀS ATTEIKTIES NO VIENREIZLIETOJAMĀS PLASTMASAS

EKOSKOLU RĪCĪBAS DIENĀS LATVIJAS SKOLAS AICINĀS ATTEIKTIES NO VIENREIZLIETOJAMĀS PLASTMASAS 

 

      Ekoskolu Rīcības dienas ir plaša ikgadēja vides kampaņa Latvijā, kurā aicināta piedalīties ikviena Latvijas skola, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu mainīt priekšstatus un paradumus veselākas vides vārdā. Šogad kampaņa notiks no 29. oktobra līdz 4. novembrim un vienos vairāk nekā 43 600 skolēnu un 5200 pedagogu.

      Šogad Rīcības dienas ir veltītas Vides izglītības fondam un arī Eiropas Savienībā īpaši svarīgai tēmai – plastmasas piesārņojumam. Ievērojot, ka plastmasa ir arī būtisks Baltijas jūras piesārņojuma avots, kampaņas kopējā tēma ir “NĒ vienreizlietojamai plastmasai!”. Vairāk nekā 150 skolu ieplānojušas aktivitātes visas nedēļas garumā. Tiks rīkotas gan izglītojošas nodarbības, gan praktiskas darbnīcas ikdienā noderīgu ilgtspējīgu priekšmetu radīšanai, gan arī veiktas sociālas aptaujas un motivējošas akcijas videi draudzīgākiem ieradumiem. 

      “Septembrī mēs ar Ekoskolu palīdzību Piekrastes Tīrrades kampaņā savācām 750 maisus ar plastmasas atkritumiem, kas citādi būtu apdraudējuši Baltijas jūras ekosistēmu vēl simtiem gadu. Nesen arī uzzinājām, ka atbalstu guvis Eiropas Komisijas priekšlikums aizliegt vienreizlietojamu plastmasas priekšmetu apriti Eiropas Savienības tirgū, sākot ar 2021. gadu. Kamēr Eiropas Parlaments vēl panāk vienošanos ar dalībvalstīm, Ekoskolas sāk šo lielisko ideju īstenot dzīvē. Ticu, ka tieši izglītība, skolu un jauniešu aktīvisms ir spēcīgākais dzinulis pārmaiņām,” uzskata Daniels Trukšāns, Ekoskolu programmas koordinators Latvijā.

 

      Ekoskolu Rīcības dienu kampaņa ir starptautiska iniciatīva, kurā Latvijas skolas piedalās jau septīto gadu, uzrunājot ne tikai skolu kolektīvus, bet arī ģimenes, vietējos iedzīvotājus un pašvaldības. Rīcības dienu noslēgumā notiks konkurss skolām. Veiksmīgāko un radošāko iniciatīvu autori, kā arī aktīvākie kampaņas popularizētāji saņems balvas no Ekoskolu Rīcības dienu atbalstītājiem. Šogad mūsu draugu pulkā ir Vides izglītības fonda pastāvīgais atbalstītājs, zīmola LUCART pārstāvis Latvijā SIA NMS Riga, Liepājas teātris, Ventspils Olimpiskais centrs, Jaunais Rīgas teātris, Valmieras drāmas teātris, Latvijas Leļļu teātris, Laboratorium, slēpošanas un atpūtas parks “Ozolkalns”, Sigulda Adventures,  Purenn, un izklaides parks "Avārijas brigāde".

Šeit pieejamajā kartē pievienotas plānoto pasākumu anotācijas – 

http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolu-r-c-bas-dienas

 

      Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā šobrīd piedalās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 67 valstīs un tajā iesaistījušās 51 000 skolas. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties Ekoskolu saimei, veicot videi un ilgtspējīgas principiem atbilstošas rīcības.

Ekoskolas
http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas
http://www.draugiem.lv/ekoskolas/


Informāciju sagatavoja Ilze Rušmaneilze.rusmane@videsfonds.lv 
Ekoskolu koordinators Latvijā – Daniels Trukšānsdaniels.truksans@videsfonds.lv

      Vides izglītības fonds (VIF) ir pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education(FEE International) pārstāvis. Latvijā VIF nodrošina visu starptautisko FEE programmu - Zilais karogs, Zaļā atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību.

      Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2018.gadā" ietvaros.

 

Lasīt vairāk...
Putras diena 8.klasē

 

Putras diena 8.klasē

 

Audzināšanas stundā bijām sagatavojuši dažādas prezentācijas. Arī “Veselīgs dzīvesveids”. Apstiprinājām to praktiski, vārot auzu putru, kuru katram (paciņu) iedalīja projekta koordinatore D.Krūze. Pieliekot putrai vēl līdzpaņemto ievārījumu vai medu - garšoja lieliski.

Kopā ar klasi putru baudīja arī audzinātāja Mārīte

Lasīt vairāk...
Vingrošana visiem

 

Ceturtdienās 17.50 - 19.00

"Tautas sports"

jeb vingrošana visiem bez vecuma ierobežojuma 

vada Māris Bergšteins

BEZ MAKSAS!

Lasīt vairāk...
Jauna trenažieru zāle Liepupes pamatskolā

Jauna trenažieru zāle Liepupes pamatskolā

28.septembrī Liepupes pamatskolā svinīgi tika atklāta jaunā trenažieru zāle. Jaunie trenažieri tika sagādāti par saziedotiem līdzekļiem projektā „Trenažieru zāles renesanse Liepupes vidusskolā”, ko organizēja nodibinājums Limbažu fonds. Ziedotāju aplī Salacgrīvā tika saziedoti 741 eiro un iegādāti: regulējams fitnesa sols, eliptiskais velo trenažieris, steperis, saliekamās hanteles, vinila hanteles, 2 vingrošanas paklāji. Tika nopirktas detaļas un atjaunoti vecie trenažieru rīki, kas iegādāti 2005.gadā,  izmantojot projekta līdzekļus Liepupes pagasta iedzīvotājiem aktīvai brīvā laika pavadīšanai un veselības uzlabošanai. Skolas bijusī absolvente Daniela Dzjamko dāvināja skolai trenažieri vēdera muskulatūras stiprināšanai.

Aktīvi projektā iesaistījās skolas darbinieki: Andris Baumanis un Indulis Krūmiņš veica skaistu telpu remontu, Maija Vilde un Ineta Papiņa atjaunoja saplēstās trenažieru detaļas, bet 8.klases jaunieši, cītīgi pētot tehniskās shēmas, uzstādīja jaunos trenažierus.

Paldies visiem, kuri  ziedoja līdzekļus jaunā aprīkojuma sagādāšanai!

Šobrīd jauno trenažieru zāli aktīvi izmanto skolēni pēc stundām, bet atjaunotos rīkus izmanto arī Liepupes pagasta sportisti. Lai gan projekts ir noslēdzies, taču mēs turpinām darbu trenažieru zāles uzlabošanā un jaunu rīku iegādē. Mūsu sapnis ir iegādāties skrejceliņa trenažieri.

Projekta „Trenažieru zāles renesanse Liepupes vidusskolā” koordinatore Ira Janiša

 

Lasīt vairāk...
Miķeļdiena Rūķu namā

 
Zīles krīt paukšķēdamas,
Āboli būkšķēdami,
Lietus grabina pie loga rūts,
Un čab dzeltenās rudens lapas,
Dzērves debesīs aizkliedz vasaru...
Tas liecina Miķeļu laiks ir klāt. 

 

Rūķu nama 4-gadīgo bērnu grupiņa no 25.-28. septembrim atzīmēja Miķeļus  -rudens ražas laiku.

Nedēļas sākumā bērni kopā ar vecākiem izveidoja dažādus veidojumus no rudens veltēm, kurus izlikām izstādē grupiņas telpās.

Nedēļas garumā darbojāmies, izzinājām, mācījāmies par to, kas izaug mūsu dārzos. Bērniem bija iespēja aptaustīt, apskatīt, pasmaržot un pat pagaršot vairāk nekā desmit dažādus dārzeņus, kurus sagādāja audzinātāja un auklīte Ieva. Dārzeņu degustācijā bērniem visvairāk garšoja burkāni, bet kālis bija nepazīstamo dārzeņu grozā.

Ciemojāmies arī pie Rūķu nama mazākajiem bērniem, lai kopīgi ietu rotaļās un nodziedātu  rudens dziesmas, kuras sagatavoja kopā ar skolotāju Solveigu. Kopīgi minējām mīklas, kuras bija sagatavojušas Rūķu nama audzinātājas.

Par spīti tam, ka rudens vēji aizpūta elektrību, Miķeļu nedēļa pavadīta godam.

4-gadīgo bērnu grupiņas audzinātāja Liene

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
<--  1 2 3 4 5 6 ...  --> 
Arhīvs
2024 (14)   
2023 (31)   
2022 (29)   
2021 (32)   
2020 (58)   
2019 (73)   
2018 (101)   
2017 (102)   
2016 (78)   
2015 (62)   
2014 (46)   
2013 (6)   
2012 (2)   
2011 (8)