2022

1.-3.klases mācību ekskursija skaistajā rudens dienā

 

1.-3.klases mācību ekskursija skaistajā rudens dienā

7.novembrī sākumskolas skolēni devās mācību ekskursijā. Diena iesākas reģionālās atkritumu apsaimniekošanas centra (RAAC) “Daibe” Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA”, kur notika mācību programmu "Es vidē šodien un rīt". Vispirms stingra instruktāža par drošību, jo bija jāpārvietojas pa parka teritoriju, kur strādā lielas un mazas mašīnas un traktori. Katrs bērns tika pie spilgtās drošības vestes, lai centra darbinieki jau laikus pamanītu mazos skolēnus. Tad gides pavadībā ekskursija īpašā autobusā pa parka teritoriju, kur redzēja milzīgu atkritumu kalnu. Izrādās, ka visas mīļotās rotaļlietas, kuras tiek izmestas, nonāk šajā atkritumu kalnā, jo rotaļlietas netiek pārstrādātas.

Gide bērniem saistoši un saprotami izstāstīja par atkritumu šķirošanu, kas un kā tiek šķirots, kāpēc jāšķiro atkritumus, kur tie pēc tam nonāk. Kā tiek filtrēts ūdens, kas skalojas cauri atkritumiem, ko dara ar biogāzi, kas veidojas trūdot atkritumiem. Stāstījums tika papildināts ar izzinošām multfilmām, lai bērniem interesantāk.

Pēc ekskursijas atgriezeniskā saite – uzdevums pašiem veikt atkritumu šķirošanu jau ar reāliem priekšmetiem. Darbs bija komandās – azarts, satraukums un iegūtās zināšanas deva neizšķirtu rezultātu.

Laboratorijā bērni pētīja plastmasas cietību, spēlēja spēles par atkritumu šķirošanu un pārbaudīja savu atmiņu, kā arī apguva programmēšanas pamatus – lika bitītei nokļūt tur, kur jānokļūst. 

Otra mācību ekskursijas daļa norisinājās maiznīcā „Lielezers”, kur bērni tika iepazīstināti ar garo maizītes tapšanas ceļu. Smaržīga un patīkama ekskursija cauri visai lielajai ceptuvei, varēja pagaršot saldus kārumus – rudzu mīklas četrstūrīšus ar balto šokolādi un aveņu skaidiņām, braunija pamatnīti, kā arī paši drosmīgākie ielika pirkstiņu ierauga toverī un mīklas abrā. Brīnums bija par milzīgo maizes krāsni un lizi, kas tik bieži pieminēta tautas pasakās un mīklās, bet dzīvē nebija redzēta. Secinājums – grūts darbs ļoti karstās telpās.

Izglītojoša un garšīga bija šī ekskursija!

 Vairāk bildes skatīt šeit...

Lasīt vairāk...
Sākumskolas mācību ekskursija.

 

Sākumskolas mācību ekskursija

 

Šogad sākumskolas 1.-3.klašu skolēni mācību ekskursijā devās uz novada centru – uz Limbažiem.

Mācību ekskursiju sākām vilnas pārstrādes uzņēmumā „Tīne”. Bērni redzēja visu garo procesu, kā no vilnas top dzija, kā no dzijas top audums, kā arī apskatīja gala rezultātu – visu novadu tautu tērpus, segas, galdautus un citus ražojumus. Pārsteigums bija, ka šis uzņēmums vilnu iepērk galvenokārt no Jaunzēlandes, bet latviešu aitiņu vilna tiek izmantota pavisam maz.

Pēc ekskursijas „Tīnē” devāmies pārgājienā līdz Limbažu muzejam, kur  muzejpedagogs Ēvalds Butāns vadīja mācību stundu. Muzejā bērni iepazinās ar vidi dažādos laikmetos. Pirmā zāle bija iekārtota 20.to-30.to gadu stilā. Un izrādās, ka gan mūsdienās, gan senākos laikos viena no vasaras izpriecām bija makšķerēšana. Līdz ar to bērniem bija pašiem jāveido pludiņš – skolēni slīpēja korķa koka gabaliņu, mērīja iesmiņa garumu, krāsoja pludiņu košās krāsas un beigās vēl svēra, lai zinātu, cik lielu un smagu zivi varēs noķert, izmantojot paštaisīto pludiņu.

Nākamajā telpā bērni meklēja mēbeles un priekšmetus, kas ir sastopami omes un opja mājās, jo šajā telpā bija izstāde, kas parādīja, kā dzīvoja cilvēki pirms 50, 60 un pat 70 gadiem. Lielākais brīnums bija melnbaltais televizors.

Visaktīvākā darbošanās bija telpā, kurā varēja mazliet ielūkoties viduslaikos. Katrs varēja izmēģināt spēku smagu maisu celšanā. Secinājums – ar rokām maisu pacelt ir ļoti grūti, bet, izmantojot viduslaiku smaguma celšanas ierīci – trīsi, tas izdodas visai viegli. Atklājums  gan skolēniem, gan skolotājām bija, ka arī ap Limbažiem savulaik ir bijis augsts mūris. Izpētot seno karti, bērni kartē mūri apkārt Limbažiem salika no koka klucīšiem. Vēl šajā telpā varēja apskatīt arheoloģiskos izrakumus, ko atrada, izpētot senās pils apkārtni. 

Nākamā aktivitāte bija jau pilsdrupās. Drosmīgākie uzkāpa pils tornī un apskatījās uz Limbažiem no putna lidojuma. Skolēni pili izpētīja no visām pusēm, jo skaitīja gan stāvus, gan logus, gan durvis, kā arī mērīja pils perimetru.

Ar šo visu mūsu ekskursija vēl nebeidzās. Tālākais ceļš veda uz ugunsdzēsēju depo. Prieki milzīgi – varēja iekāpt ugunsdzēsēju mašīnā, uzvilkt smago ugunsdzēsēju tērpu, uzkāpt augstajā tornī, pārvarot bailes no stikla grīdas. Izrādās, ka ugunsdzēsēju tornis ir domāts tam, lai būtu, kur žāvēt slapjās šļūtenes. 

Diena bija bagāta un izglītojoša. Bērni priecīgi. 

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Skolotāju streika nebūs!

Skolotāju streika nebūs – arodbiedrība un valdība vienojušās par kompromisu!

Pirmdiem mācības skolā notiek ierastajā ritmā! 

Lasīt vairāk...
Informācīja par pedagogu streiku!

 

Ja līdz 19.septembrim netiks panākts izlīgums vai parasību izpilde starp IZM un LIZDA,

arī Liepupes pamatskolas pedagogi iesaistās streikā 19., 20. un 21.septembrī! 

 

 

Lasīt vairāk...
Olimpiskā diena 2022. – “100 gadi sportiņā” Limbažos

 

Olimpiskā diena 2022. – “100 gadi sportiņā” Limbažos

Siltā diena un saule lutināja visus Olimpiskās dienas dalībniekus. Dalībnieku pulcēšanās šogad Parka estrādē. Dalībnieku “iesildīšanu” organizēja SWH dīdžejs ar vingrojuma autoriem Montu un Dināru. 

Svinības atklāja Limbažu novada domes vadītājs Dagnis Sraubergs, olimpieši- Kristaps Zaļupe un Edgars Nemme.

Pēc ritmiskā vingrojuma, klašu komandas devas uz savām sacensību vietām un veica 4 dažādas stafetes.

1.klasi ar audzinātāju I. Matīsu pārstāvēja - J.Krastiņš, K.Zaļmeža, E.Škapare, E.Kačevska, S.Ozoliņš.

2.klase (audzinātāja A.Bronka) - J.Bērziņš, U.Ciemiņa, J.Berķe, Dž.Klētniece. IZCĪNIJA 3.VIETU( Balvā saņēma kliņģeri un individuālas balviņas).

3.klase (audzinātāja L.Kukure) - M.Bergšteins, A.Bresis, L.Bruja, A.Gūtmane

4./5.klase (skolotāja D.Krūze) - K.Beļinska, A.Beļinska, E.Stankeviča, M.Šņore, E.Liepiņš.

6.klase (audzinātāja I.Janiša) - D.Malofeja, E.Alksne, A.Skuja, M.Krastiņš. IZCĪNIJA 3.VIETU (balvā kliņģeris un individuālas balviņas).

   7.klase (sk. I.Puisāne) - L.Pavlovska, P.Bušmane, K.Sprudzāne, M.Vizule, G.Ozoliņš. IZCĪNĪJA 4.VIETU!

8.klase (audzinātāja I.Broka) - S.Blažēciča, M.Liece, A.Zanders, A.Ķēbers.

9.klase (sk. M.Sakārne) - L.Lavrenova, A.Rulle, I.Rudzīte, P.H.Sokolovska, L.Škapare. IZCĪNIJA 2.VIETU! (Balvā pica un individuālas balvaiņas)

Diena pavadīta gandarīti. Paldies visiem kuri startēja un tiem, kuri mājās līdzi juta.

Sporta skolotāja Mārīte

Bildes no pasākuma skatīt šeit...

Lasīt vairāk...
“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2021” noslēguma pasākums

 

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2021” noslēguma pasākums

 

20.aprīlī plkst.13.00 sadarbībā ar Liepupes pagasta bibliotēku Liepupes pamatskolas aktu zālē notika LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” noslēguma pasākums. Kopumā programmā bija iesaistījušās 859 skolas un bibliotēkas, un 15630 lasītāji. No Liepupes pamatskolas lasītāju pulkam piepulcējās 25 čakli lasītāji, kas pusgada laikā izlasīja attiecīgajā grupā piedāvātās 6 grāmatas, veica uzdevumus darba lapās un iesniedza izvērtējuma anketas, jo rakstniekiem, tulkotājiem, ilustratoriem un izdevējiem ir svarīgi saņemt godīgu lasītāju vērtējumu par savu veikumu. 

Bibliotekāre Inese Broka sākumā iepazīstināja ar labāko grāmatu sarakstu katrā vecuma grupā:

5+ grupā

1. vieta – Agnese Vanaga “Pagalma enciklopēdija jeb kas tad tas?” 

2. vieta – Juris Zvirgzdiņš “Kapteiņa zirdziņš” 

3. vieta – Bens Berants “Bubuļbailes” 

 

9+ grupā

1. vieta – Halina Vdovičenko “36 un 6 kaķi” 

2. vieta – Mika Kerenens “Armando” 

3. vieta – Ieva Melgalve, Elizabete Lukšo-Ražinska “Emī un Rū. Robota sirds" 

 

11+ grupā

1. vieta – Sāra Penipārkere “Pakss” 

2. vieta – Dzintars Tilaks. “Šausmiņa” 

3. vieta – Ulfs Starks “Bēguļi” 

 

15+ grupā

1. vieta – Džeina Šteinberga. “Lasītāja” 

2. vieta – Dženija Hana “Visiem zēniem, kurus esmu mīlējusi” 

3. vieta – Katrīna Randela “Čells, Sofija un Parīzes jumti” 

 

Vecāku žūrija

1.vieta – Laura Vinogradova “Upe” 

2.vieta – Delfīne de Vigāna “Lojalitātes” 

3.vieta – Kristīne Ulberga “Kariete uz Santjago”

 

Skolas direktore Arta Rubeze, bibliotekāre Inese Broka un Liepupes bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zvīne izsniedza pateicības un ‘’Lasītāja piezīmes’’ čaklajiem Liepupes pamatskolas lasītājiem:

 

1.klases skolēniem

Zanei Ivansonei

Keitijai Zaļmežai

Mārcim Gūtmanim

 

2.klases skolēniem

Jānim Bērziņam

Unai Ciemiņai

Elizabetei Folkmanei

Vinetai Limerei

Džastinai Klētniecei

Egīlam Stankevičam

Justīnei Berķei

Ītanam Zaļmežam

 

3.klases skolēniem

Markusam Bergšteinam

Armandam Oskaram Bērziņam

Albertam Bresim

Laurai Brujai

Gabrielai Burkevičai

Annijai Gūtmanei

Elvim Isajevam

Alisei Ozolai

Enijai Ozolai

 

4.klases skolniecēm

Kristiānai Beļinskai

Adriānai Beļinskai

 

5.klases skolniecēm

Nikolai Rozenbergai

Elizabetei Stankevičai

 

9.klases skolniecei

Ievai Rudzītei

 

Vecākiem

Lienei Gūtmanei

Kristīnei Berķei

Elīnai Zaļmežai

 

Pasākumā viesojās skolas teātra pulciņa meitenes, kas iemiesojās dažādos tēlos no izlasītajām grāmatām un uzdeva bērniem jautājumus un mīklas par izlasīto, vadīja interaktīvu spēli.

Sākumskolas mazie dziedātāji skolotājas Solveigas Bokas vadībā nodziedāja dziesmas, kas pasākuma gaisotni darīja vēl priecīgāku.

Pēc pasākuma mājturības kabinetā visus gaidīja direktores sarūpēts salds un garšīgs pārsteigums – kliņģeris!

Paldies par atbalstu un sadarbību skolas direktorei Artai Rubezei, bibliotekārei Sarmītei Zvīnei, klašu audzinātājām Ivetai Matīsai, Agnijai Bronkai, Lienei Gūtmanei, Daigai Krūzei!

Vislielākie ieguvēji, protams, ir paši lasītāji, jo grāmatu lasīšana veido cilvēka personību, paplašina redzesloku, attīsta emocionālo inteliģenci un veicina garīgo izaugsmi.

Uz tikšanos nākamajā gadā! “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022” grāmatu kolekcija jau apstiprināta!

 

Skolas bibliotekāre Inese Broka

Foto no pasākuma skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
“Mazo rūķu ” Lieldienas

 

“Mazo rūķu ” Lieldienas

Šūpojies Lieldienās,

Priecājies Lieldienās,

Par baltiem pūpoliem,

Par raibām oliņām!


      Pavasaris atnācis ar saulīti, putniņu čivināšanu un priecīgu noskaņojumu, grupiņā valda svētku kņada un rosība, un tāpēc 14.aprīlī “Mazie rūķi” svinēja pavasara Saulgriežus – Lieldienas.

      Bērni iepazinās ar Lieldienu tradīcijām, noskaidroja, kāpēc jāripina un jāsitas olām, kāpēc Lieldienās jāšūpojas, neizpalika jautrās olu kaujas.

      Mūs apciemoja četri Lieldienu zaķi, aicinot uz svētku rotaļās un izpriecām, kā arī uz paslēpto olu meklēšanu.

      Paldies vecākiem par atbalstu svētku noskaņas radīšanā.

      Priecīgas un gaišas Lieldienas!

 

Foto no skolas Lieldienām skatīt šeit...

 

Lasīt vairāk...Arhīvs
2024 (4)   
2023 (7)   
2022 (14)   
2021 (5)   
2020 (7)   
2019 (8)   
2018 (8)   
2017 (6)   
2016 (14)   
2015 (7)   
2014 (16)   
2013 (1)