2016

Viktorīna sākumskolā


Pēc sirsnīgā svētku koncerta, kur piedalījās visu klašu skolēni, sākumskolas bērni pulcējās otrajā stāvā uz zināšanu pārbaudi par Latvijas dabu, svētkiem un valsts simboliku.

Katra klase izvrzīja 2 pārstāvjus, kas veica uzdevumu rakstiski. Tikmēr pārējie bērni uzdeva un minēja dažādas latviešu tautas mīklas. Balviņu šoreiz saņēma mīklas uzdevējs, jo jautājumu uzdošana vislabāk rosina domāšanu, bet arī visi minētāji noslēgumā tika pie cienasta. Tālāk izlozes kārtībā klašu komandas atbildēja uz jautājumiem par Latviju, katram skolēnam bija iespēja uzstāties.  Visus rezultātus izvērtēja klausītāji, bet punktus saskaitīja 4.klases žūrija. Paldies par darbu Amēlijai, Paulai un Laurai!

Noslēgumā vienojāmies kopīgā dziesmā un rotaļā.

Vairāk bildes skatīt šeit ... 

Lasīt vairāk...
Latvijas dzimšanas dienas svinības pirmsskolā

 

Vai tu zini, kas ir Latvija?
Tā ir zeme, mana dzimtene.
Vai tu zini, kas ir dzimtene?
Tā ir zeme, kur es piedzimu.
Vai tu zini, kā es piedzimu?
Tā kā puķuzirnis uzziedēju māmiņai,
tā kā puķuzirnis apvijos ap tētiņu.

/J.Peters/

                Visu nedēļu pirmsskolas bērni runā par Latviju, par Latvijas simboliem un Latvijas dzimšanas dienu. Bērni zina, kas ir dzimšanas diena, zina, kas ir Latvijas dzimšanas diena. Protams, dzimšanas diena ir jāsvin, tā kā oficiālajā datumā visiem ir brīvdiena, mēs šos svētkus svinējām 17.novembrī.

                Rūķu grupas skolotājas sadedza svecītes, sakārtoja telpu svētkiem un aicināja lielāko grupu bērnus, lai visi kopā pabūtu svinīgajā brīdi. Tika nodziedāta galvenā Latvijas dziesma – himna, liels prieks, ka gandrīz visi bērni zina himnas vārdus un varēja no sirds dziedāt līdzi. Mazie bija sagatavojuši apsveikumus Latvijai – skaitīja tautasdziesmas un dzejoļus, dziedāja dziesmas. 

                Svinīgā pasākuma noslēgumā savu uzruna teica mūsu prezidente jeb skolas direktore Arta Rubeze.

Dzimšanas dienā parasti ēd konfektes, direktore bija sarūpējusi saldumus arī mums. Paldies!

Pirmsskolas skolotāja Agnija

 

Vairāk bildes skatīt šeit ... 

Lasīt vairāk...
Mārtiņdienas pasākums pirmsskolā

 

Ja Mārtiņa dienā salst, tad ap Ziemassvētkiem būs silts laiks. (Latviešu tautas ticējums)

10.novembrī latvieši svin Mārtiņdienu, baida prom rudens tumsu, gaida ziemu. Pēc sentēvu tradīcijām Mārtiņos sākas ķekatās iešana. Tādēļ arī pirmsskolas bērni bija saģērbušies interesantās maskās – bija atnākuši gan zaķi, gan vāveres, gan kaķi un lāči, gan cālīši un paši galvenie – Mārtiņdienas gaiļi. Tika dziedātas dziesmas, skaitītas tautasdziesmas, iets rotaļās.

Šogad ziema jau bija atnākusi, tādēļ visus ļoti interesēja, kāds laiks būs turpmāk. Senie latvieši laiku pareģoja, vērojot laika apstākļus īpašās dienās – gadskārtu svētkos. 
6-gadīgie bērni bija iemācījušies latviešu tautas ticējumus par laika pareģošanu, tādēļ visi kopā vērojām laiku un secinājām, ka pēc senlatviešu ticējumiem, šogad Ziemassvētkos būs silts laiks, jo „Ja Mārtiņos pīles iet pa ledu, tad Ziemassvētkos tās ies pa dubļiem”.

Protams, svētki nebūtu īsti svētki bez cienasta. Pasākuma saviesīgā daļa turpinājās pirmsskolas grupiņās, kur mazie cienājās ar plātsmaizi. Paldies, mūsu virtuves saimniecēm par garšīgo cienastu un direktorei par doto iespēju tikt pie garduma.

Agnija Bronka, pirmsskolas skolotāja

Vairāk bildes skatīt šeit ... 

Lasīt vairāk...
Nodarbība ar Vladislavu Šavlovski

   

  20. oktobrī 3. klases skolēniem un dabaszinību pulciņa dalībniekiem notika interesanta nodarbība, kuru vadīja ķīmiķis un profesionālais aktieris Vladislavs Šavlovskis. Nodarbības tēma „Fizikas vai ķīmijas eksperiments?”.  Eksperimentos varēja piedalīties skolēni. Katei vajadzēja ar metāla karotīti samaisīt ūdeni. Kāds pārsteigums bija visiem, kad karotīte izkusa. Vladislavs Šavlovskis paskaidroja, ka tas ir  metāls gallijs, kas kūst 29°C. Skolēni varēja vērot kā  rodas ķīmiskais sniegs un katrs varēja mēģināt no tā dabūt ūdeni. Izrādījās, ka tas nav iespējams. Normens varēja piedalīties eksperimentā, kur tika parādīts kā deg dzelzs vate. Eksperimenti sekoja eksperimentam, katrs bija kā liels pārsteigums: gan šķīdums, kas kā  „luksofors” maina krāsu, gan „mākoņi”, kurus var paņemt rokās. Nodarbībā skolēni pārliecinājās, cik zinātne ir aizraujoša. 

  Paldies Zanes vecākiem, kuri uzdāvināja mums šo brīnišķīgo nodarbību, kuru vadīja Vladislavs Šavlovskis. 

 

3. klases audzinātāja

 Vairāk bildes skatīt šeit...

Lasīt vairāk...
6.klase „Putrojas”

           

10.oktobrī visā Latvijā svin Putras dienu, un tā kā oktobri var uzskatīt par putras mēnesi, 6.klases skolēni visu šo mēnesi aktīvi iesaistījās projektā.

Visiem šķiet, kas tur ko nezināt, kas ir putra, no kā to gatavo, bet, kad audzināšanas stundā noskatījāmies prezentāciju par graudaugiem, uzzinājām ļoti daudz jauna. Mūsdienas reti kuram mājā tiek audzēti graudi, līdz ar to skolēniem (arī skolotājaiJ) grūtības sagādāja noteikt, kuri graudaugi ir attēloti katrā no attēliem. Secinājām, ka rudenī būs jāiet pārgājienā pētīt, kā graudaugi izskatās dabā.

Pēc lekcijas noskatīšanās un diskusijām sekoja erudīcijas konkurss, kurā skolēni sadalījās pa grupām un demonstrēja savas zināšanas. Uzvarēja, protams, draudzība.

Veicot aptauju klasē, secinājām, ka mūsu klasē putru ēd 100% skolēnu, tas ir – visi. Mīļākās putras izrādījās - mannā putra un auzu pārslu putra. Priecēja fakts, ka daži skolēni paši prot sev uzvārīt putru.

Skolēniem bija arī mājas darbs – pagatavot savu mīļāko putru un iesūtīt foto. Iesūtītos foto variet apskatīt galerijā.

Skolēni saņēma jaukas dāvaniņas – ātri vārāmās putras paciņu un graudaugu batoniņu. 

6.klases audzinātāja Agnija Bronka

Vairāk bildes skatīt šeit ... 

Lasīt vairāk...
Roku mazgāšanas diena pirmsskolā

Mēs visi zinām, cik svarīgi ir mazgāt rokas gan pēc tualetes apmeklējuma, gan pēc spēlēšanās ārā, gan pēc dzīvnieku mīļošanas, gan pirms ēšanas. 21.oktobrī pirmsskolas grupās notika pasākums, kura laikā bērniem tika atgādināts, cik svarīga ir roku mazgāšana.

Skatījāmies pamācošu video, kur Burbulīte cīnījās ar Mikrobu. Lai Mikrobs mūs visus neapdraudētu, Burbulīte mācīja, kā pareizi mazgāt rokas, lai neviens mikrobs nepaliek ne uz plaukstiņām, ne pirkstiņiem. Pēc video noskatīšanās, redzējām izglītojošu multfilmu, kas notiek, ja nemazgā rokas.

Pēc filmiņas noskatīšanās bērni pildīja dažādas darba lapas – paši mazākie krāsoja Burbulīti un Mikrobu, bet 6-gadīgie bērni gan krāsoja jautros tēlus, gan pildīja grūtākus uzdevumus.

Mazgā rokas, lai nesāp puncis!

Pirmsskolas skolotāja Agnija

Vairāk bildes skatīt šeit... 

Lasīt vairāk...
Zoozīļuks 2016

    Šogad Rīgas Zooloģiskais dārzs aicināja skolēnus piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā „Zoozīļuks 2016”.  Noskaidrojām, ka ar ozolzīlēm mielojas brieži, žirafes, brūnais lācis, dažādi grauzēji, bet ar svaigiem ozolu dzinumiem dažādi kukaiņi. Dabaszinību pulciņa dalībnieki nolēma palīdzēt Zooloģiskajam dārzam vākt krājumus ziemai. Pēc stundām ne tikai dabaszinību pulciņa dalībnieki, bet arī citi sākumskolas skolēni devās lasīt zīles pie skolas parkā augošajiem ozoliem. Bija arī skolēni, kuri  iesaistīja ģimeni un atnesa uz skolu zīles. Liels paldies Zanei (3. klase), Kristiānai (2. klase), Artūram (1. klase),  Paulai (4. klase), Agnim  (1. klase),  Arnim (3. klase),  Gabrielam  (2. klase).

Visi kopā savācām 146 kg ozolzīļu.

Daiga Krūze, dabaszinību pulciņa vadītāja

 

Vairāks bildes skatīt šeit ... 

Lasīt vairāk...
Interesanti uzdevumi dabā

 

26.septembrī   Liepupes vidusskolas 1.-4. klašu skolēni  kopā ar  Dabas aizsardzības pārvaldes  Ziemeļvidzemes vides izglītības centra vadītāju Intu Somu un vecāko vides inspektoru Guntaru Viļļu veca  interesantus uzdevumus, lai dabā mācītos un iegūtu jaunas zināšanas. 

   1.un 2. klases bērni, kopā ar Intu Somu, nostiprināja esošās  un  ieguva jaunas zināšanas  par kokiem  - ozolu, liepu un bērzu. 

Nodarbību beidzot, visi zīmēja ar krāsainām koku lapām. Bērniem prieks un izbrīna par  lapu dāvāto krāsu.

     3.un 4.klases skolēni  noskaidroja , kas ietekmē gaisa kvalitāti un, ka ķērpji dabā ir rādītājs gaisa kvalitātei. Pētot ķērpjus skolas apkārtnē skolēni secināja, ka gaiss, ko elpojam,  ir tīrs.

   Visiem prieks par interesantajām nodarbībām un gūtajām zināšanām. Paldies Intai Somai!

 Inese Eglīte

Vairāk bildes skatīt šeit ... 

Lasīt vairāk...
Mācību pārgājiens uz Liepupes pagasta bibliotēku


20.oktobrī pirmsskolas 5-6gadīgie bērni nenobijās no aukstā vēja un draudzīgi devās mācību pārgājienā uz Liepupes pagasta bibliotēku, lai uzzinātu daudz ko jaunu. Pa ceļam tika izpētīta apkārtne, apskatīti koki un ceļa zīmes. Bērni priecājās, ka ieraudzīja skolas autobusa atpūtas vietu jeb garāžu.

Nonākot bibliotēkā, mūs sagaidīja mājas saimniece jeb bibliotekāre Sarmīte Zvīne. Izrādās, ka, gaidot mūs, interesantākās grāmatas bija „salekušas” uz galda, kuras tad drīkstējām izšķirstīt un apskatīt. Bibliotekāre mums pastāstīja par savu darbu, parādīja, kuri grāmatu plaukti ir pieaugušajiem un kuri bērniem, pateica, ka Liepupes bibliotēkā ir apmēram 8000 grāmatu.

Bibliotekāre bērnus iepazīstināja ar grāmatu „Lupatiņi”, kura ir arī „Bērnu žūrijā”. Mēs uzzinājām, ka var lasīt grāmatas un piedalīties konkursos, ka bērni un pieaugušie visā Latvijā sacenšas grāmatu lasīšanā. Kad grāmata bija izpētīta, visi kopīgi noskatījās animācijas multfilmu „Kā Lupatiņi mazgājās”.

Protams, neizpalika arī dāvanas  - bibliotēkas saimniece bija sagādājusi bērniem cienastiņu, un katrs saņēma dāvanā grāmatzīmi. Dodot dāvanu, bibliotekāre teica: „Es ceru, ka nāksiet paši uz bibliotēku un vedīsiet līdzi arī vecākus.”

Skolotāja Agnija Bronka

Vairāk bildes skatīt šeit ...

Lasīt vairāk...
Mūsu mazais pārgājiens.

Mūsu mazais pārgājiens.

 

Kā katru gadu, arī šoruden Zemkopības Ministrija organizē konkursu MŪSU MAZAIS PĀRGĀJIENS, kura moto šoreiz bija ‘’Koks ir visur!’’

Arī Liepupes skolas 1.-4.klašu skolēni devās dabā pētīt kokus un to izmantošanas iespējas.

2.,3., 4.klašu kolektīvi noskaidroja, kādas koku sugas visplašāk izplatītas mūsu piejūras mežā Lembužos, kādas labprātāk aug Liepupītas krastos. Novēroja, kas notiek ar koku, kurš nonāk jūras ūdenī, kā arī uzzināja, cik svarīgi piekrastes joslā stādīt priedes kāpu nostiprināšanai. Koka izmantošanu bērni varēja vērot gan apkārtējo māju celtniecībā, gan šķērsojot koka tiltu pāri upītei.

1.klases skolēni, skolotājas Marikas aicināti, devās pārgājienā pa mežu Saulkrastu teritorijā. Kopā ar pirmsskolas ‘’Rūķīša’’ grupiņām te sportojām, atpūtāmies un veicām novērojumu par koka izmantošanu sporta un atpūtas būvēs.

Skolā savus iespaidus papildinājām ar informāciju, ko par kokiem uzzinājām no Salacgrīvas dabas aizsardzības pārvaldes speciālistes Intas Somas, pētot kokus skolas apkārtnē. Pavisam interesanti šķita, ka arī mūsu klases skolēnu uzvārdu sarakstā ir ar kokiem saistīti nosaukumi: Alksne, Priede, Skuja, Zaļmežs. To visu apkopojām lielā plakātā un iesniedzām konkursam. Tagad tikai jāgaida rezultāti, bet galvenais guvums jau gūts – jaunas zināšanas par kokiem. 

Sandra Zaķe

Vairāk bildes skatīt šeit ... 

Lasīt vairāk...
Tēvu diena Rūķu namā.

      Tēva diena ir starptautiska mēroga svētki, kas tiek svinēti par godu visiem pasaules tēviem, tādējādi godinot tēva nozīmīgo lomu kā ģimenē, tā arī sabiedrībā.

      Galvenā šo svētku ideja, kas ir palikusi nemainīga kopš to pirmsākumiem, ir pateikties tēviem par viņu devumu ģimenei un ieguldījumu bērnu audzināšanā, kā arī stiprināt tēvu un viņu bērnu ģimeniskās saites.

      Mūsdienās, kad tradicionālais ģimeņu modelis ir krietni pamainījies, viens no šo svētku mērķiem ir popularizēt ideju, ka būt tēvam ir moderni, pagodinoši un ar to ir jālepojas, bet tajā pašā laikā arī atgādināt vīriešiem par pienākumiem un atbildību, kas saistās ar vecāku lomu.

      Ņemot vērā to, ka Latvijā Tēva diena tiek atzīmēta pavisam neilgu laiku, šo svētku laikā nav novērojamas nekādas īpašas un unikālas tradīcijas, tomēr latvieši cenšas mācīties no citām pasaules valstīm, kur šie svētki tiek svinēti krietni ilgāku laiku. Tēva diena Latvijā ar katru gadu iegūst arvien lielāku sabiedrības atsaucību un līdztekus Mātes dienai pakāpeniski kļūst par nozīmīgiem ģimenes svētkiem, līdz ar to, domājams, ka arī Tēva diena ar laiku iemantos kādas, tikai tai raksturīgas tradīcijas.

      Liepupes vidusskolas pirmsskolas “ Rūķu namā” tika nolemts, popularizējot Tēva dienu, uzaicināt tēvus nedaudz pastrādāt. Ieradās seši tēvi un rokas klēpī neturēja, jo audzinātājām ideju,” ko varētu uzlabot” nekad nav trūcis. Kopīgiem spēkiem ar skolas darbiniekiem Andri, Induli un Maiju tika labiekārtots bērnu rotaļu laukums. Pieaugušo rosīšanos vēroja mazuļi, un par tēvu paveikto ir lepni.

      Liels paldies atsaucīgajiem tēviem Mārtiņam Kačevskim, Gatim Pīpkalējam, Aivaram Špūlem, Ardijam Bērziņam un vectētiņam Andrim Lavskim.

 

Audzinātāja Marika Skuja

 

Lasīt vairāk...
Tēva diena

 

        11. septembris - Tēva diena ir starptautiska mēroga svētki, kas tiek svinēti par godu visiem pasaules tēviem, tādējādi godinot tēva nozīmīgo lomu kā ģimenē, tā arī sabiedrībā.

       Neaizmirsīsim arī mēs sveikt savus tēvus un vectētiņus!

     Svinēsim svētkus kopā, tāpēc bērnudārza jaunākā grupa „Rūķu nams” aicina visus tēvus, kuriem rūp bērnu brīvā laika pavadīšanas iespēja skolas rotaļu laukumā, (ne tikai „Rūķu nama” tēvus), lai kopīgi ierīkotu sēžamos bluķīšus koku paēnā. 

       Laipni aicināti piedalīties arī citu skolēnu tēvi!

     Skolas teritorijā ir nokaltis koks. To nozāģēsim, sagarināsim bluķīšos, un ieraksim rotaļu laukumā, līdzās Jūsu pagājušajā gadā būvētajai smilšu kastei - tiekamies 16.septembrī plkst. 900, līdzi ņemam lāpstas, darba cimdus, skrūves un citus nepieciešamos instrumentus.

Tālrunis informācijai 26423089 un 26698431.

 

 Cik labi, ka ir lielais, stiprais TĒTIS! 

Lasīt vairāk...
5.klase uzņem nākamos piektklasniekus pamatskolas pulciņā

5.klase uzņem nākamos piektklasniekus pamatskolas pulciņā

 

30. maijā 5. klases skolēni aizsāka jaunu skolas tradīciju – nākamo piektklasnieku  svinīga uzņemšana pamatskolēnu vidū.

Lai varētu saņemt apliecinājumu, ka skolēni no sākumskolas drīkst pāriet uz pamatskolu, bija jāizveic dažādi uzdevumi. 

Viss sākās ar uzticēšanās treniņu – 4. klases skolēniem tika aizsietas acis, un 5. klases skolēni viņus veda cauri skolai, apstājoties pie dažādiem kabinetiem un uzminot, kurā vietā atrodas. Tālāk bija jāveic dažādi veiklības uzdevumi. Skolēni sadalījās 2 komandās – zēni pret meitenēm, tā kā komandu skaits nebija līdzvērtīgs, tad skolotājai Sandrai Zaķei bija jāpiedalās zēnu komandā. Pirmais uzdevums bija mājturībā – pušķu siešana, otrais bija sportā – veikli jāuzliek galvā ziemas cepure un jāuzvelk rokās ziemas cimdi, no zemes jāpaceļ kastanis un jāiemet spainīti. Nākamais uzdevums bija matemātikā – jāizveido cipari 6 un 9 pašiem no sava ķermeņa. Tālāk sekoja vizuālās mākslas uzdevums – uz asfalta ar krītiņiem jāuzzīmē skolas logo. Vispirms jau jāatceras, kāds ir mūsu skolas logo, šajā gadījumā palīdzēja skolas dienasgrāmatas. Noslēgumā bija sociālo zinību un dabaszinību uzdevums, erudīcijas sacensības  - Ko es zinu par Latviju.

Protams, uzvarēja draudzība. Skolas svinīgajā līnijā ceturtklasnieki saņēma apliecinājumu, ka ir kļuvuši par pilntiesīgiem pamatskolēniem, bet skolotāja Sandra – ka ir teicami sagatavojusi nākamos pamatskolēnus. 

Bildes skatīt šeit. 

5.klases audzinātāja Agnija Bronka 

Lasīt vairāk...
Mātes dienas koncerts pirmsskolā

Mātes dienas koncerts pirmsskolā

 

6. maijā Liepupes vidusskolas mazākie audzēkņi sirsnīgi sveica savus vistuvākos cilvēkus – māmiņas. Skolas aktu zālē starp dzelteniem taureņiem un ābeļziediem priecīgi ieskanējās mazās balstiņas, veltot vismīļākos vārdus, vissirsnīgākos acu skatienus un vislabākās domas savām mammām.

Jau tradicionāli māmiņdienas koncerts ir kā atskats uz padarīto, jo bērni saviem vecākiem, jo, protams, uz māmiņdienas pasākumu bija ieradušies arī tēti, rāda visa gada laikā apgūto – cik izteiksmīgi prot skaitīt dzejoļus un tautas dziesmas, cik skanīgi dziedāt dziesmas un cik veikli lekt deju soli.

Bērni pasākumam gatavojās laicīgi, kad grupiņās tika zīmēti  un darināti māmiņu portreti, audzēti mazie ķirštomātiņi, pīti groziņi un gatavoti apsveikumi.  Mazie ar lielu centību un mīlestību darināja dāvanas māmiņām un gatavojās koncertam, par balvu saņemot, prieku māmiņas acīs.

Lai gan esam paši mazākie, tomēr varam darīt lielas lietas! PALDIES – dalībniekiem, apmeklētājiem, organizatoriem!

Vairāk bildes skatīt šeit 

Agnija Bronka

Lasīt vairāk...Arhīvs
2024 (4)   
2023 (7)   
2022 (14)   
2021 (5)   
2020 (7)   
2019 (8)   
2018 (8)   
2017 (6)   
2016 (14)   
2015 (7)   
2014 (16)   
2013 (1)