Tēvu diena Rūķu namā.
20.09.2016

Tēva diena ir starptautiska mēroga svētki, kas tiek svinēti par godu visiem pasaules tēviem, tādējādi godinot tēva nozīmīgo lomu kā ģimenē, tā arī sabiedrībā.

Galvenā šo svētku ideja, kas ir palikusi nemainīga kopš to pirmsākumiem, ir pateikties tēviem par viņu devumu ģimenei un ieguldījumu bērnu audzināšanā, kā arī stiprināt tēvu un viņu bērnu ģimeniskās saites.

Mūsdienās, kad tradicionālais ģimeņu modelis ir krietni pamainījies, viens no šo svētku mērķiem ir popularizēt ideju, ka būt tēvam ir moderni, pagodinoši un ar to ir jālepojas, bet tajā pašā laikā arī atgādināt vīriešiem par pienākumiem un atbildību, kas saistās ar vecāku lomu.

Ņemot vērā to, ka Latvijā Tēva diena tiek atzīmēta pavisam neilgu laiku, šo svētku laikā nav novērojamas nekādas īpašas un unikālas tradīcijas, tomēr latvieši cenšas mācīties no citām pasaules valstīm, kur šie svētki tiek svinēti krietni ilgāku laiku. Tēva diena Latvijā ar katru gadu iegūst arvien lielāku sabiedrības atsaucību un līdztekus Mātes dienai pakāpeniski kļūst par nozīmīgiem ģimenes svētkiem, līdz ar to, domājams, ka arī Tēva diena ar laiku iemantos kādas, tikai tai raksturīgas tradīcijas.

Liepupes vidusskolas pirmsskolas “ Rūķu namā” tika nolemts, popularizējot Tēva dienu, uzaicināt tēvus nedaudz pastrādāt. Ieradās seši tēvi un rokas klēpī neturēja, jo audzinātājām ideju,” ko varētu uzlabot” nekad nav trūcis. Kopīgiem spēkiem ar skolas darbiniekiem Andri, Induli un Maiju tika labiekārtots bērnu rotaļu laukums. Pieaugušo rosīšanos vēroja mazuļi, un par tēvu paveikto ir lepni.

Liels paldies atsaucīgajiem tēviem Mārtiņam Kačevskim, Gatim Pīpkalējam, Aivaram Špūlem, Ardijam Bērziņam un vectētiņam Andrim Lavskim.

Audzinātāja Marika Skuja