Vecmāmiņu un vectētiņu rīts bērnudārzā
17.03.2015

Vecmāmiņu un vectētiņu rīts  bērnudārzā

Pasēdi, vecmāmiņ, tagad tev mes,
Dziedāsim dziesmiņu, cik katrs spēs.

Bērnudārzā ir jauka tradīcija - katru gadu pavasari sagaidīt ar vecmāmiņu un vectētiņu rītu.

Bērni un audzinātājas šiem svētkiem gatavojas ar lielu rūpību. Mīļajiem ciemiņiem tiek gatavoti ielūgumi, svētku koncerts, apsveikumu dāvanas.

Šogad 27.februāra rītā nolēmām atcerēties, ko kādreiz vakaros darīja ģimene, kad visi sanāca kopā un katram bija kāds darbiņš veicams. Protams, vecmāmiņa zina vislabāk pastāstīt par seniem laikiem, zina mīklas un pasakas.

Vecmāmiņu lomās iejutās audzinātājas, un pasaku, dziesmu un deju kamoliņš varēja sākt tīties. Zālē sēdošajām vecmāmiņām bija jāpierāda savas adīšanas prasmes, sacenšoties, kura noadīs garāko šalli. Vecmāmiņas ar lielu atbildības sajūtu ķērās pie uzdevuma, bet noteikt veiklāko neizdevās, jo dzija bija iegadījušies dažāda resnuma.

Bērni dziedāja sirsnīgas dziesmas, runāja dzeju par vectētiņu un vecmāmiņu, bet pēc dejas, kura saucas "Vēderiņš kurkst", devās nogaršot vecvecāku sarūpēto cienastu un pasēdēt klēpī mīļajiem ciemiņiem.

Audzinātājas saka paldies visiem, kuri bija atnākuši un visiem, kuri sagatavoja šo jauko pasākumu - mūsu mūzikas skolotājai Solveigai, deju skolotājam Jānim, vecmāmiņām par gardo cienastu un raušiem. Šī ir viena no jaukākajām un sirsnīgākajām tradīcijām mūsu bērnudārzā.

Audzinātāja Marika