2022

1.-3.klases mācību ekskursija skaistajā rudens dienā

 

1.-3.klases mācību ekskursija skaistajā rudens dienā

7.novembrī sākumskolas skolēni devās mācību ekskursijā. Diena iesākas reģionālās atkritumu apsaimniekošanas centra (RAAC) “Daibe” Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA”, kur notika mācību programmu "Es vidē šodien un rīt". Vispirms stingra instruktāža par drošību, jo bija jāpārvietojas pa parka teritoriju, kur strādā lielas un mazas mašīnas un traktori. Katrs bērns tika pie spilgtās drošības vestes, lai centra darbinieki jau laikus pamanītu mazos skolēnus. Tad gides pavadībā ekskursija īpašā autobusā pa parka teritoriju, kur redzēja milzīgu atkritumu kalnu. Izrādās, ka visas mīļotās rotaļlietas, kuras tiek izmestas, nonāk šajā atkritumu kalnā, jo rotaļlietas netiek pārstrādātas.

Gide bērniem saistoši un saprotami izstāstīja par atkritumu šķirošanu, kas un kā tiek šķirots, kāpēc jāšķiro atkritumus, kur tie pēc tam nonāk. Kā tiek filtrēts ūdens, kas skalojas cauri atkritumiem, ko dara ar biogāzi, kas veidojas trūdot atkritumiem. Stāstījums tika papildināts ar izzinošām multfilmām, lai bērniem interesantāk.

Pēc ekskursijas atgriezeniskā saite – uzdevums pašiem veikt atkritumu šķirošanu jau ar reāliem priekšmetiem. Darbs bija komandās – azarts, satraukums un iegūtās zināšanas deva neizšķirtu rezultātu.

Laboratorijā bērni pētīja plastmasas cietību, spēlēja spēles par atkritumu šķirošanu un pārbaudīja savu atmiņu, kā arī apguva programmēšanas pamatus – lika bitītei nokļūt tur, kur jānokļūst. 

Otra mācību ekskursijas daļa norisinājās maiznīcā „Lielezers”, kur bērni tika iepazīstināti ar garo maizītes tapšanas ceļu. Smaržīga un patīkama ekskursija cauri visai lielajai ceptuvei, varēja pagaršot saldus kārumus – rudzu mīklas četrstūrīšus ar balto šokolādi un aveņu skaidiņām, braunija pamatnīti, kā arī paši drosmīgākie ielika pirkstiņu ierauga toverī un mīklas abrā. Brīnums bija par milzīgo maizes krāsni un lizi, kas tik bieži pieminēta tautas pasakās un mīklās, bet dzīvē nebija redzēta. Secinājums – grūts darbs ļoti karstās telpās.

Izglītojoša un garšīga bija šī ekskursija!

 Vairāk bildes skatīt šeit...

Lasīt vairāk...Arhīvs
2022 (1)   
2020 (1)   
2019 (5)   
2018 (2)   
2017 (10)