Projekts „Piekrastes vērotāji”

Projekts „Piekrastes vērotāji”

Jau otro gadu Latvijas Zaļā kustība kopā ar piekrastes skolām rīko Piekrastes vērotāju ekspedīcijas. Šogad pieteikušās jau 15 piekrastes skolas un to starpā Liepupes pamatskola, kuras pētīs savas piekrastes liedagu un kāpu piesārņojumu un arī bioloģiskās daudzveidības piemērus. Aktīvākās komandas par interesantākajiem pētījumiem un novērojumiem saņems balvas un uzaicinājumu edalīties trešajā Piekrastes Jauniešu Forumā, kas notiks 30.oktobrī.

1.oktobra saulainajā pēcpusdienā visi 8. un 9.klases skolēni devās uz Rīgas jūras līča piekrastes teritoriju veikt projekta uzdevumus -  vērot bioloģisko daudzveidību, kā arī, vai ir atrodamas invazīvās svešzemju augu un dzīvnieku sugas, piesārņojumi un to iespējamie avoti. Skolēni izveidoja 4 komandas, katrā pa 4 -5 skolēni – „Kaija”, „Lakstīgalas”, „Pīļknābji” un „Jūras oļi”.  Komandas veica pētījumus 1 km attālumā no „Laveru mājām” uz Rīgas un Salacgrīvas pusi un no Lembužiem uz Salacgrīvas un Rīgas pusi. Jūras piekrastē bija daudz medūzas kā bezkrāsainie želejveida mazie šķīvīši gan ūdenī, gan sažuvušas smilšainā piekrastē.

Tika fotografēti interesanti šūnakmeņi, oļi un vēsturiskie akmeņi, kas norāda, kā kādreiz tur ir bijusi kuģu būvētava. Prieks bija par to , ka mūsu pludmale ir sakopta un tīra no sadzīves atkritumiem. Tika mērīta jūras ūdens temperatūra, svarīgākie atradumi tika fiksēti fotokamerā.

Savus vērojumus skolēni pierakstīja sagatavotās darba burtnīcās. Dabaszinību stundās komandas veikts pētījuma kopsavilkumu un to  kopā ar fotoattēliem nosūtīs projekta vadītājam Jānim Matulim, biedrības „Latvijas Zaļā kustība” līdz 10.oktobrim.

Skolēniem patika veikt vērojumus brīvā dabā, smaids un prieks bija jūtams viņu sejās, kad darbs bija paveikts.

Projekta bildes skatīt šeit...