Tava Latvija, mana Latvija, mūsu Latvija

Tava Latvija, mana Latvija, mūsu Latvija

Tava Latvija, mana Latvija, mūsu Latvija, šogad jau 101.gads. Vēsturiski mūsu valsts radusies sarežģītā laikā, tikko beidzies 1.Pasaules karš, revolūcijas Krievijā un Vācijā rada iespēju izmantojot jukas, nodibināt valsti - Latviju, lielāko svētumu un dārgumu. Latvijas pirmie gadi aizgāja Brīvības cīņās - tām šogad simts gadu. Iededzot sveces svētku laikā, nevilšus jādomā par varonību, - varonību toreiz un tagad. Tolaik Cēsu skolnieku rotā pie ieročiem ķērās pavisam zaļoksni zēni- skolas vecuma puiši. Tā bija zēnu varonība, doties pretī nezināmajam, pretī ienaidniekam, spītējot aukstumam, plānajam apģērbam un trūcīgajam bruņojumam, nezinot, kur un vai atnāks rīts.

Varonību veido apstākļi. Mūsdienās varonība ir nostāties pretī kurnētājiem un kritizētājiem, lai darītu labo, kaut vai iziet publikas priekšā, noskaitīt dzejoli, nodziedāt dziesmu, nodejot deju, vairot labo. Un ticu, ja mūsu zēniem un meitenēm nāktos aizstāvēt savu Latviju, viņi nenobītos.

Lasot interviju ar disidenti Lidiju Doroņinu Lasmani, kura cieta no padomju represijām veselas 3 reizes un Gulagā pavadīja 14 gadus, kundze atzīst, ka tik labi kā ir Latvijā šobrīd, nav bijis nekad. Ikviens var brīvi paust savu viedokli, strādāt, pārvietoties, izglītoties, arī badu neviens necieš. Un taisnība, jo tikai no mums katra atkarīgs, kāda ir mūsu Latvija! Mēs katrs varam izdarīt nedaudz vairāk, nekā no mums prasa likumi un noteikumi. Pirms nopelt valsti, ministrus, skolu un pagastu vajag notraukt putekļus no savas pagultes un noslaucīt durvju priekšu, nomazgāt logus, jau tad šķitīs, ka kļuvis gaišāks, palīdzēt kaimiņam sakrāmēt malku, lai Latvijā kļūtu labāk. Ja katrs izdarīsim nedaudz vairāk, kā no mums prasa likums, noteikti mūsu Latvijā būs labāk dzīvot. Paldies ģimenēm, kuras posušas bērnus svētku drānās, jo ar baltajiem krekliem mēs godinām Latviju. Paldies vecākiem, kuri atnāca un piedalījās, atbalstīja savus bērnus, no tā kļūst stiprāka mūsu Latvija. Paldies pedagogiem, kuri gatavoja bērnus svētkiem, no tā kļūst gudrāka un sirds siltāka mūsu Latvija!

Daudz laimes, mūsu Latvija, lai Tev saules mūžs!

Priecīgus, svētīgus, kopīgus un saturīgus Valsts svētkus vēlot - skolas direktore Arta Rubeze