Vēsturiskās kara drāmas ’’Dvēseļu putenis’’ apmeklējums

Vēsturiskās kara drāmas ’’Dvēseļu putenis’’ apmeklējums

27.novembrī  9. un 8.klase, kopā ar skolotājām Mārīti un Gaļinu,  apmeklēja filmu ‘’Dvēseļu putenis’’ kinoteātrī  Cinamon. Filma bija par Pirmā pasaules kara notikumiem, kuri skāra arī Latvijas teritoriju – cīņas par valsts neatkarību pret vāciešiem un krieviem. Filma tika veidota no Aleksandra Grīna romāna ‘’Dvēseļu putenis’’ motīviem. Ņemot vērā, ka filmā tika atainotas dažādas emocionālas ainas, kurās mirst galvenā varoņa tuvinieki, filma bija ļoti emocionāla. Lai arī filmā bija daudz nežēlīgu ainu, tajā tika atainots arī cilvēcīgums, proti, brīdī, kad galvenajam varonim Artūram Vanagam deva pavēli nošaut biedru Miķelsonu par nodevību, viņš to neizdarīja, jo nespēja nošaut savu draugu. ‘’Dvēseļu putenis’’ aicina aizdomāties cik patiesībā grūti ir bijis izcīnīt Latvijas valsts neatkarību. Filma aicina izprast faktu, ka Latvijas valsts nav radusies nejauši vai pēkšņi ‘’no zila gaisa’’, bet par to ir atdotas tūkstošiem dzīvības.

9.klases skolniece Līga Enija Vikmane