Gudrākā septītklasniece
25.11.2014


 Gudrākā septītklasniece - liepupiete Elva Paula Martinsone

 

Ja gribi būt gudrs, tad iemācies
uzdot saprātīgusjautājumus,
uzmanīgi klausīties,
mierīgi atbildēt
un pārstāt runāt tad, 
kad vairs nav ko teikt.
/ Lavaters/

 

 

Gudri gribam būt visi - citam sanāk, cits izliekas gudrs, taču mērvienības,  kā izmērīt gudrību, nav. Tomēr LTV-1 ir raidījums „Gudrs, vēl gudrāks”, kur notiek sīva cīņa starp visiem viena vecuma jauniešiem valstī, lai noskaidrotu gudrāko no gudrākajiem.

Piektdien, 21. novembrī,  no Liepupes vidusskolas uz filmēšanu devās 8. klases pusfinālists  Mārcis Magone ar saviem klasesbiedriem un līdzjutējiem un 7. klases skolniece, „Gudrs, vēl gudrāks” fināliste  Elva Paula Martinsone. Pavadītāju pulkā bija  gan vecāki Baiba un Raimonds  Martinsoni, gan sportiskā vecmāmiņa Mārīte Sakārne,  gan mācību pārzine Ira Janiša, gan draugi no 7.klases. Fināls bija ļoti spraigs- 3 meitenes un 3 puiši  tiecās uz gudrinieka titulu.  Pirmajās 2 kārtās mūsu Elva bija pārliecinoša līdere. Trešā kārta, kas balstīta uz reakcijas ātrumu, nedaudz pievīla, bet ceturtajā kārtā sīvā cīņā ar Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolnieci Martu Luīzi mūsu Elva bija pārāka. Tagad ar lepnumu varam teikt, ka gudrākā septītklasniece mācās Liepupes vidusskolā. Elva ieguva jaunu pieredzi, daudz jaunu draugu, planšetdatoru, tikšanos ar spēles patronu Valsts prezidentu Andri Bērziņu,  kā arī „Ilustrētā Junioriem” abonementu gadam, kuru Elva pārreģistrēja uz skolas adresi, lai žurnāls būtu pieejams visiem skolasbiedriem, kuri vēlas kļūt zinošāki. Jau pieteikšanās un atlase ir liela uzdrīkstēšanās. Ne katrs ir gatavs kameru (un visas Latvijas skatītāju) priekšā nostāties, atbildēt, pamatot. TV studijas saspringtajā gaisotnē, spožo prožektoru apžilbināti,  var daudzas lietas vienkārši aizmirst. Var apjukt, apmulst. Prieks, ka Mārcis un Elva turējās braši, bija drosmīgi un pārliecinoši. 

Vērojot spēli, bija patiess prieks par radošo sacensību garu, par augsto motivācijas līmeni, arī konkurss ir veids, kā interesanti mācīties, uzzināt daudz ko jaunu. Līdzjutējiem bija iespēja vērot, kā notiek darbs televīzijā- filmēšana, apskaņošana, grimēšana.  Spēles noslēgumā dalībniekus sveica grupa Carnival Youth.  Grupā spēlē četri jauni puiši: Renāra Kaupera dvīņi Edgars (ģitāra) un Emīls (bungas), Aleksis Luriņš (bass) un Roberts Vanags (taustiņinstrumenti). Raidījumu varēs TV ekrānos vērot piektdien, 28. XI,  LTV-1.

Gribu teikt lielu PALDIES Mārča un  Elvas vecākiem, vecvecākiem un  skolotājiem!

Liepupes skolas direktore Arta Rubeze

 Bildes skatīt galerijā


      Atpakaļ