Iepazīstam Latvijas galvaspilsētu
25.10.2014

Iepazīstam Latvijas galvaspilsētu

Pirms rudens brīvlaika interesantā, izzinoša ekskursijā devās Liepupes vidusskolas 3.,4. un 7.klases skolēni kopā ar savām klašu audzinātājām, kā arī daļa lasīšanas pulciņa dalībnieku no 2.klases.

Sākām savu izziņas ceļu ar vienu no programmas Mammadaba aktivitātēm – apmeklējām Latvijas finiera ražotni „Troja” Pārdaugavā. Pēc nelielas mācību filmas sekoja dažādu cehu iepazīšana. Vērojām, kā top ceļazīmes, katram no bērnības pazīstamie šūpuļzirdziņi, redzējām, kā no bērza rodas saplāksnis, pasaulē pazīstamā Latvijas produkcija, kuru izmanto gan mēbeļu ražošanai, gan skrituļošanas rampu gatavošanai. Ekskursiju uzņēmumā vadīja trīs zinoši speciālisti, un kā nelielu dāvaniņu vēl saņēmām informatīvo materiālu un koka klucīšus.

Nākošais pieturas punkts mūsu braucienā lielu interesi radīja jau iepriekš; tā bija daudz medijos redzētā Latvijas nacionālās bibliotēkas jaunā ēka. Klātbūtnes iespaids bija vēl varenāks kā iepriekš iedomātais. Ilgāk pakavējāmies Bērnu literatūras centrā, ābeču izstādē un seno grāmatu ekspozīcijā. Jaunā bibliotēka tiešām ir unikāla būve ne tikai Latvijas mērogā, un dažādie simboli, kas ietverti ēkas projektā, ir neuzbāzīga, bet patiesa, dziļi iekodēta patriotisma audzināšana. Ticu, ka ne viens vien no jaunajiem apmeklētājiem tālākās mācībās izmantos Gaismas pils dotās iespējas.

Vecrīgas pievilcību līdz galam izbaudīt nedaudz traucēja neierasti aukstais un vējainais laiks. Toties iespaidi šeit bija visdažādākie. Mazākie bērni ar bijību pētīja vienas no vecākajām Baltijas celtnēm Svētā Pētera baznīcas senos mūrus un velves, nostājās Latvijas ģeodēziskajā sākumpunktā. Vecākie skolēni mūsu novadnieka, Rīgas domes deputāta Jāņa Ata Krūmiņa pavadībā iepazina domes ēku un darbu.

Tomēr visu skolēnu lielāko atzinību guva 5D kino „LOOK AT RIGA" - pirmā Latvijā veidotā daudzdimensiju filma - lidojums virs Rīgas. Tas ir krāšņs un informatīvs piedzīvojums, kurā varējām izbaudīt 3D attēlu, kustības imitācijas, vēja brāzmas, ūdens šļakstus un citus klātbūtnes efektus.

Redzētais rosina atgriezties Rīgā vēl, lai iepazītu mūsu galvaspilsētas kultūru atkal citā griezumā.

Paldies atsaucīgajiem Lauras, Alīsijas, Daniela un Ilvara vecākiem, skolas psiholoģei Gundegai Lācei, logopēdei Ievai Krapivņickai, kas iesaistījās visās aktivitātēs! Klašu audzinātāju Inese Eglītes un Baibas Dobeles vārdāSandra Zaķe

Skolēnu iespaidi:

• Man patika Gaismas pils, kino un Latvijas finieris. Gaismas pilī man patika, ka tur bija daudz grāmatu./Dace/
  • Es ekskursijā biju laimīgs, jo mēs bijām uz kino, kur kratījās krēsli./Kevins/
  • Man bija interesanti Nacionālajā bibliotēkā, jo tur varēju uzzināt daudz jauna par seniem laikiem./Emīls/
  • Man vislabāk patika kino, jo tur mēs kustējāmies un mums pūta virsū ūdeni un burbuļus, bet arī bibliotēka bija interesanta, mēs uzbraucām pašā augstākajā stāvā./Patrīcija/
  • Man ļoti patika gaismas pils violetais stāvs un bērnu stāvs. Latvijas finierī bija interesanti visādi zirdziņi. Pilī (baznīcā) bija interesanti kapakmeņi, vecas durvis, seni stāsti un arī Latvijas vidus./Alīsija/
  • Es gribētu visu laiku braukt ekskursijās /Artūrs/

Sandra Zaķe