Rotaļu stunda kopā ar pirmsskolas bērniem
05.12.2011

Viens no mūsu skolas galvenajiem uzdevumiem audzināšanas darbā ir rosināt skolēnus iesaistīties labdarībā un brīvprātīgo kustībā, veicinot paaudžu   sadarbību  un vienotību sabiedrībā. Novembra mēnesī  ceturtās klases skolēni savas latviešu valodas stundās apgūtās prasmes izmantoja, lai iesaistītu kopīgā pasākumā pirmsskolas 5 un 6gadīgos bērnus.

Noslēdzot tematu par latviešu folkloru, ceturtklasnieki atsauca atmiņā, kādas rotaļas šo 4 gadu laikā iemācījušies. Tas bija prāvs saraksts, un katram bija iespēja izvēlēties vienu no tām un sagatavot demonstrēšanai. Skolēni veidoja rotaļas karti ar aprakstu un nosaukumam atbilstošu noformējumu, šīs kartes vēlāk tika izmantotas izlozei.

Trešdienas priekšpusdienā aicinājām ciemos uz 2.stāvu pirmsskolas bērnus un viņu skolotājas Ramonu un Agniju. Skolotājas rosināja mēneša jubilārus izvēlēties kādu no kartēm. Pirmajā reizē tās bija rotaļas Kas dārzā, Mantu slēpšana, Gaiļu cīņa, Balodītis, Kur tad tu nu biji, ko vadīja Aija, Samanta, Artis, Una, Beatrise. Dažas rotaļas mazajiem jau bija zināmas, tomēr tas netraucēja kopīgo rotaļu prieku un jauno vadītāju atbildības sajūtu. Mazliet žēl, ka pusdienu zvans neļāva kopīgi izspēlēt vienu no 4.klases mīļākajām spēlēm Diena un Nakts, kurai nepieciešamo ripu tā s vadītājs Oskars vēl steidza pabeigt mirkli pirms sākuma.

Pārrunājot  pasākuma norisi,  „lielie’’ priecājās ne tikai par nopelnīto dāvaniņu –šokolādi, bet dalījās pārdomās par satraukumu publikas priekšā, prasmi iejusties mazā skolasbiedra sajūtās, lai nekļūtu nevienlīdzīgi konkurenti, un izteica vēlmi šādu rotaļu stundu atkārtot vēl  laikā līdz Ziemassvētkiem.