Mācību ekskursija uz Namdara darbnīcu

Mācību ekskursija uz Namdara darbnīcu

16.novembrī Liepupes pamatskolas 4. – 9.klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām I.Janišu, J.Liepiņu, R.Rulbi un I.Broku devās mācību ekskursijā uz Namdara darbnīcu, kas atrodas Garkalnes novadā.

Izzinošās un radošās nodarbības Latvijas koku un kokamatniecības iepazīšanā  izvērtās par īstu piedzīvojumu. Pēc iepazīšanās un instruktāžas visi devās uz darbnīcu, kur meistaru pavadībā varēja nomizot baļķi ar slīmestu, zāģēt koku ar divroci un ēvelēt koku. Bērni darbojās ar lielu atbildības sajūtu, un daži zēni demonstrēja ļoti labas iemaņas šajos darbos. Nākamais izaicinājums bija ar cērti veidot jeb grebt sili, jāpiebilst, ka gatavais izstrādājums aizceļoja uz Liepupi, jo bija nosacījums – ja izdosies visiem kopā pabeigt darbu, to drīkstēs ņemt līdzi. Skolēni varēja iemācīties dzīt tapu, spēlēt senās spēles.

Nākamajā nodarbībā varēja uzzināt, cik atšķirīgi izskatās, skan, smaržo un kalpo dažādu sugu koki, varēja pasmaržot un aptaustīt koksnes paraugus, izmēģināt pūst bērza tāšu tauri, apskatīties, kāda ir abra un kadiķa svečturis un samērot savu apavu izmēru ar senajām vīzēm.

Tālāk ceļš veda uz meža takām, kur izveidoti interesanti namiņi un dažādas atraktīvas šūpoles. Vislielāko sajūsmu, protams, izraisīja nobrauciens pa 85 metrus garu trošu ceļu pāri dīķim un vizināšanās ar plostu.

Noslēgumā visi varēja cept līdzpaņemtās desiņas labiekārtotajā un romantiskajā Ugunskura namā un cienāties ar spēka tēju, iegādāties koka suvenīrus: svilpītes, dēlīšus, paplātes un svečturus. Daži vēl steidza šūpoties, pļaviņā uzspēlēt futbolu, spēlēt senās spēles, staigāt ar koka kājām, un, kad pienāca laiks doties mājup, likās, ka laiks paskrējis vēja spārniem.

Milzīgs paldies Namdaru darbnīcas saimniekiem Laurai Batarevskai un Kasparam Arnim par šo iespēju!

Vairāk bildes skatīt šeit...