Radioelektronikas un Robotikas pulciņi
13.09.2016

Radioelektronikas un Robotikas pulciņi.

Līdz ar jauno mācību gadu Liepupes vidusskolā sākas arī jaunā interešu izglītības pulciņu sezona! Bērni tiek aicināti apgūt jaunas prasmes un vērtīgas praktiskās iemaņas.

Jau otro gadu skolā darbojas Radioektronikas pulciņš. Nodarbībās bērni iepazīstas ar elementārajiem darba drošības un elektrodrošības noteikumiem, mācās radioelektronikas teorijas pamatus un praktiskas iemaņas lodēšanā, montāžā un konstruēšanā. Iemācās pielietot dažādus mēraparātus un apgūs radioshēmu lasīšanu un izpratni par to darbību. Pulciņā darbojas skolēni no 5. līdz 9. klasei, tai skaitā arī skolēni bez priekšzināšanām! Jaunākie pulciņa dalībnieki gatavos mirgojošus Ziemassvētku rotājumus, dalībnieki ar nelielu pieredzi ķersies pie auto būves, kas darbosies ar saules baterijām. Ar skolas direktores Artas Rubezes un pašvaldības atbalstu, kā arī piedaloties LETERA konkursos mums izdevies papildināt materiālo bāzi elektronikā un iegādāties SummoBuy robotus.

Jaunums – LEGO mehānikas un robotikas pulciņš

Pateicoties mūsu skolās sponsoram Arnim Skrastiņam un direktorei Artai Rubezei skolā ir sagādāti LEGO MINDSTORMS Education EV3  roboti.

Izmantojot specializētus LEGO konstruktoru komplektus, bērni darbojoties grupās vispirms pakāpeniski apgūs dažādu vienkāršo mehānismu darbības pamatprincipus. Pēc tam, izmantojot LEGO NXT robotikas konstruktoru komplektus bērni apgūs robotu uzbūves, darbības un programmēšanas pamatprincipus. Šis pulciņš nebūs vienkārša rotaļāšanās ar LEGO klucīšiem, bet gan nopietns darbs pie savu zināšanu, loģiskās domāšanas un konstruēšanas spēju attīstīšanas! Pulciņa dalībniekiem nepieciešamas spējas loģiski domāt, liela pacietība un darbošanās prieks.

Šajā mācību gadā pulciņš plāno piedalīties FIRST  LEGO League (FLL) sacensībās. Tās mērķis ir popularizēt zinātni un tehnoloģijas jauniešu vidū. Sacensībās iekļauti trīs elementi-robotu sacensības, projekts par gada tēmu un FLL pamatvērtības.

Pulciņu vadītāja, fizikas, matemātikas, datorikas skolotāja Rita Gulbe

Vairāk bildes skatīt šeit ...