Tūrisma diena Krimalniekos
07.09.2016

Liepupieši 10. reizi rīko Tūrisma dienu Krimalniekos

Jaunā mācību gada sākumā, 2. Septembrī, viss Liepupes vidusskolas kolektīvs – skolēni, pedagogi, arī audzēkņu vecāki, absolventi – devās uz “Krimalniekiem”,  kur notika tūrisma un sporta dienas aktivitātes. Var arī teikt, ka tā bija adaptācijas diena, lai pēc vasaras brīvlaika visi atkal iejustos kolektīvā. Šāds pasākums liepupiešiem notika jau 10. reizi. – Esam ļoti priecīgi, ka kempinga „Krimalnieki” īpašnieks Ingus Konstants mums atvēl šo skaisto teritoriju pie jūras, lai varam pasportot, - atzina vidusskolas direktore Arta Rubeze.

Par daudzveidīgām sportiskām aktivitātēm atkal bija parūpējusies sporta skolotāja Mārīte Sakārne kopā ar klašu audzinātājiem un 11. un 12.klašu audzēkņi.. Skolēni sacentās šautriņu mešanā, jautrības un veiklības stafetēs, tautas bumbā, arī volejbolā un futbolā. Skolēnu dome – divpadsmitklasniece Laura Mauliņa un Edgars Vlasenko no 11. klases – pārējiem sarīkoja orientēšanos pa Tūju. Savukārt  dambretes skolotājs Kārlis Treijs organizēja atraktīvas šaušanas sacensības. Kopīgajā sportošanā iesaistījās pat piec- un sešgadīgo grupiņu audzēkņi ar saviem vecākiem. Bet mazos pirmklasniekus, kuriem šobrīd viss ir jauns, pārējie uzreiz ievēroja pēc dzeltenām cepurītēm. – 1. klasē mums šogad ir 12 bērni, kurus audzinās skolotāja Sandra Zaķe, - piebilda direktore, gandarīta, ka visiem sporta diena patikusi. – Kopīgā sportošana un dažādās aktivitātes tiešām vieno. Turklāt jūras tuvums gan nomierina, gan iedvesmo. Īpašs prieks par ģimenēm, kas rada iespēju arī piedalīties šajā pasākumā, palīdzēt tā rīkošanā. Piemēram, Aleksandrs Pavlovskis tiesāja futbola mačus un atvēlēja savu volejbola tīklu sacensībām.  Volejbolu tiesāja šī gada absolvents Mārcis Janvārs, kuram mācības LLU sāksies tikai 5. Septembrī.

Kad visi bija gana sparīgi sportojuši, direktore un mācību pārzine atveda divus katlus ar Kuivižu enkura vārīto gardo zupu. Arī pusdienošana brīvā dabā skolēniem bija jautrs piedzīvojums. Pēc maltītes klases jūrmalā veidoja smilšu skulptūras. Šoreiz bija izraudzīta tēma – Rio Olimpiskās spēles. Tapa gan palmas un olimpiskie apļi, gan bumbas un daudz kas cits. – Tiešām jauki mums iesākās skolas 35. jubilejas gads, - atzina A. Rubeze.

Bildes no pasākuma skatīt šeit ...

Laila PAEGLE, laikraksts „Auseklis”