Motormuzeja un ZINOO centra apmeklējums.

Motormuzeja un ZINOO centra apmeklējums.

23.maijā Liepupes vidusskolas 5.-8.klašu skolēni, projekta „Karjeras izglītība” atbalstīti, apmeklēja Rīgas Motormuzeju. Gides pavadībā skolēni varēja noklausīties aizraujošu, interesantu stāstījumu par katra eksponāta rašanās vēsturi, ekspluatācijas noteikumiem, kā arī interesantiem notikumiem eksponātu „dzīvē”.

Muzeja ekspozīcijā bija apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati, bet muzeja krājums arvien tiek papildināts ar nozīmīgiem jaunieguvumiem.

Seno spēkratu ekspozīcija veidota kā aizraujošs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un auto pasaules nozīmīgākajiem vēstures notikumiem.

Rīgas Motormuzejs ir viens no retajiem pasaules auto muzejiem, kas pamatoti var lepoties arī ar profesionālu restaurācijas darbnīcu. Tās pamatā – restauratoru tehniskās spējas, zināšanas, pieredze un, bez šaubām, kaislība pret senajiem spēkratiem. Līdz šim Rīgas Motormuzeja restaurācijas darbnīcā ir realizēti vairāk kā 30 spēkratu restaurācijas projekti, daudzi no tiem arī ārzemju muzejiem.

Mašīnu, motociklu, motorolleru un velosipēdu modeļu bija tik daudz, un katrs izceļas savā elegancē un darbošanās spējā. To izstāstīt nevar, tas jāredz pašu acīm! Ne velti 6.klases zēni, vaicāti, kur vēlētos braukt nākamgad, vienbalsīgi atbildēja : ”Vēlreiz uz Motormuzeju!”

Dienas turpinājumā mēs apmeklējām Rīgas  ZINOO centru. Daži no bērniem šādu zinību centru ir apmeklējuši Cēsīs. Tagad tāds atvērts arī Rīgā, Liepājā un Daugavpilī.

ZINOO piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji varētu paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni un vēl. Šobrīd centrā esošo ekspozīciju veido vairāk kā 200 eksponāti, kuru skaits regulāri tiek papildināts.

Zinoo centrā piedalījāmies eksperimentu darbnīcā, kuras vadītājs Oskars pārsteidz bērnus ar dažādiem dabas „brīnumiem”. Eksperimentos piedalījās arī paši skolēni, tas šo nodarbību padarīja patiesi aizraujošu.

Paldies visiem, kas palīdzēja šo ekskursiju noorganizēt, paldies skolotājiem Jautrītei Marinai Liepiņai, Agnijai Bronkai, Ritai Cīrulei, Ritai Gulbei, kas visu dienu bija kopā ar saviem audzināmajiem. Īpašs paldies skolas direktorei A. Rubezei, kura radīja iespēju iesaistīt skolēnus  šajā projektā, jo transports un ekskursija uz Motormuzeju bija par brīvu.

ZINNO centra apmeklējumu par brīvu bija nopelnījuši Robotikas pulciņa dalībnieki par veiksmīgu startu Valkā Robotikas sacensībās.

Jautrīte Marina Liepiņa.

Bildes no pasākuma skatīt šeit...