Rudens pārgājieni ar karjeras izglītības ievirzi.

Rudens pārgājieni ar karjeras izglītības ievirzi.

Septembra jauko laiku 2. un 3.klases skolēni izmantoja tālākam un  tuvākam pārgājieniem.

Pagājušajā nedēļā trešklasnieki kopā ar savu audzinātāju Inesi Eglīti devās uz mūsu pagasta lielāko kokapstrādes uzņēmumu ‘’Kāpnes’’. Gatis Gūtmanis un Juris Ozols iepazīstināja skolēnus ar telpām un ražošanas procesu šajā uzņēmumā.  Bērni saprata, ka darbs te nebūt nav viegls, ka tas prasa labas zināšanas un  pacietību. Toties rūpīgi pabeigtais gala produkts – skaistās kāpnes un citas mēbeles iepriecina gan pasūtītājus, gan pašus meistarus.

Otrās klases skolēni septembra vidū ciemojās pie klasesbiedra, kura ģimenes hobijs ir zirgi, kā arī apmeklēja z/s ‘’Tūjasmuiža’’. Te varējām uzzināt, kur rodas piens, apmeklējām fermu, kas ir pilnībā mehanizēta, papriecājāmies par teliņiem, redzējām, kā top biezpiens, nogaršojām pašu saimniecībā gatavoto jogurtu. Bija grūti saprast, kurš garšīgāks – aveņu vai melleņu, kuru iegādāties? Paldies par šo iespēju saimniecei Kristīnei Mauliņai un meistarei Dacei Ķīkulei!

Tikšanos ar zirgiem otrklasnieki gaidīja ar nepacietību. Un cerētais noteikti piepildījās – gan zirdziņu barošana, gan paraugdemonstrējumi, gan izjāde deva neaizmirstamu iespaidus, kurus vēlāk vēlreiz atcerējāmies skolā, skatoties fotogrāfijas. Un tāpēc aizmirsās arī garā ceļa grūtības, un godam nopelnīti bija diplomi par izturību 5,5km garajā maršrutā, savstarpējo izpalīdzību un drosmi, pirmoreiz sēžoties baltās skaistules Dipadas Dapadas mugurā. Paldies zirgu saimniecei Līgai Vilnei  par šo iespēju, plašo informāciju un prasmīgo organizāciju!

Centīsimies apciemot vēl citus prasmīgus darba darītājus, lai priekšstats par dažādām profesijām veidotos arvien daudzpusīgāks, bet mūsu pārgājienu varat vērot galerijā.

2.klases audzinātāja Sandra Zaķe