33 gudrinieki svin Latvijas 100 gadus
19.11.2018


 

33 gudrinieki svin Latvijas 100 gadus

 

Latvijas simtgades svētkiem Liepupes pamatskolas mazākie skolēni uzsāka gatavoties jau laikus: darināja skaistus latvju zīmju ornamentus, rotāja cimdiņus, dekorēja klases un gaiteni ar svētku simboliku visa mēneša garumā. Arī mācību saturs šajā laikā bija saistīts ar mūsu tēvzemi. Lasīšanas pulciņš pētīja sižeta par Lāčplēsi attīstību no teikas līdz rokoperai un uzņēma tautasdziesmu video. 3.klase īpašu uzmanību pievērsa Latvijas attēlojumam kartē un krāšņu tautasdziesmu apguvei, meklējot tās gan digitālajā Dainu skapī, gan iegaumējot no galvas. 1. un 3.klases piedalījās Hanzas maiznīcas izsludinātajā akcijā 100 rudzu maizes. Trešklasnieki pagatavoja arī galda kartes un lukturīšus, ar ko rotāt ģimenes svētku galdu. Dejotāji, teātra dalībnieki, koris un ansamblis centīgi vingrinājās koncertam.

Visi skolēni krāja savus gan mājās, gan skolā veiktos labos darbus īpaši šim mēnesim pagatavotā Labo darbu pasē.

16.novembra rītā vispirms visus pārsteidza un iepriecināja pirmklasnieks Stefans, kas katrā klasē ienāca ar pašdarinātu apsveikumu.

Pasākumu atklājām ar svinīgiem Ata Kronvalda vārdiem un Latvijas kontūras izgaismošanu. Visi skolēni ar laba vēlējumiem ievija savu cimdiņu kopīgajā spēka jostā. Kora runā katra klase ar tautasdziesmu cildināja Latvijas skaistumu, un tad kopīgi nodziedāja skolas himnu – „Dar’man, tēv(i)s, pastaliņas”, tā apliecinot, cik katrs esam svarīgs savai zemei.

Tālākā dienas norisē skolēni veica dažādus uzdevumus, aktualizējot jau zināmo, uzzinot jaunu informāciju, apguva to caur spēli, ar eksperimentu, praktisku darbību, meditatīvu uzdevumu, iesaistot izziņā visas maņas. Spēļu telpu nosaukumi un atslēgas vārdi deva nojausmu, kas tajā sagaida: Tradīciju istaba (vadīja sk.S.Boka), Veselības laboratorija (sk.G.Mača), Dabas noslēpumi (Sk.D.Krūze), Stāstu labirints (sk.S.Zaķe), Cieto riekstu krātuve (sk.G.Pamiljane), Sapņu sala (sk.S.Vergina). Reizē skolēni mācījās viens no otra, jo darbojās jauktās komandās.

Svētku dienu noslēdza brīnišķīgs kopīgs koncerts  un skolas saimnieču gatavots cienasts.

Nākošā nedēļā bērni vērtēja uzzināto un padarīto, un secināja, ka šādi mācīties bijis interesanti, visiem paticis sadarboties, un ieteica jaunus priekšlikumus nākamajam pasākumam.

Arī skolotāju vērtējumā Gudrinieku spēles bija izdevušās - paplašināja redzesloku, uzsvēra kopīgos ekoskolas uzdevumus,  nostiprināja latviešu folklorā atrodamās ētiskās vērtības, ļāva uzzināt interesantus faktus no lielā zināšanu krājuma par dzimto zemi un valodu.

Sandra Zaķe

Vairāk bildes skatīt šeit...




      Atpakaļ