Jauno vides līderu pieredzes apmaiņas brauciens uz Api

Jauno vides līderu pieredzes apmaiņas brauciens uz Api

2017. gada 28. novembrī Liepupes vidusskolas 12.klases komanda devās uz Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolu projekta ’’Jaunie Vides līderi” aktivitātēs. Šajā projektā bija paredzētas ne tikai apmācības un sava projekta aizstāvēšana, bet arī citu projektu iepazīšana un kas var būt labāks par braukšanu ciemos pie citiem projekta dalībniekiem.

Apē ieradāmies divpadsmitos, kur mūs sveicināja gan paši projekta dalībnieki – 9.klases komanda, gan arī skolas skolēni, kurus mēs satikām. Ceļš līdz Apei bija tāls, tāpēc bija prieks ierasties ļoti siltā skolā. Mūs iepazīstināja ar dienas kārtību, un tad mēs devāmies pusdienās skolas ēdnīcā. Jaunieši mums izrādīja savu skolu, pabijām dažās klasēs, domes telpā, apskatījām jauno, moderno sporta zāli un vingrošanas zāli, un aktu zāli. Apes vidusskolas jaunie līderi sagatavoja mums jaukus pārsteigumus – ekskursiju – pastaigu Apes pilsētā, iepazināmies ar skolas apkārtni un ievērojamākām Apes vietām, tajā pašā laikā pildot sagatavotos uzdevumu. Katrā mērķpunktā bija jāsameklē 4 puzles gabaliņi.

Viesojāmies jaunuzceltā  ekoskolu bērnudārzā, kur direktore mūs iepazīstināja ar viņu brīnišķīgajiem mākslas darbiem - gleznām, kuras tika veidotas no otrreiz lietojamiem materiāliem, kā arī jaunajām klašu telpām, kur arī ieguvām pirmos četrus puzles gabaliņus. Tālāk mūsu ceļš virzījās uz kokapstrādes uzņēmumu SIA „Apes koks”, kur mūs iepazīstināja ar uzņēmuma vēsturi un tā darbību.Uzņēmums no koka izgatavo taras dēlīšus un zāģbaļķus, un dēļus, kurus pamatā eksportē uz Lielbritāniju, Vāciju, Nīderalandi. Izrādās, ka kaimiņiem igauņiem ir labāki darba piedāvājumi un daudzi iedzīvotāju katru dienu dodas darbā uz Igauniju, tuvāko kokapstrādes uzņēmumu.

Ceļojot, sastapām neparastu priedi – sīkzaru, kas ir liels retums pasaulē. Redzējām, kā top jaunais volejbola laukums, jauno ugunsdzēsēju ēku, veco Apes skolu, atkritumu konteineri pilsētas centrā atkritumu šķirošanai – stiklam, papīram un plastmasai, ceļu, kur agrāk bija šaursliežu dzelzceļš. Apes galvenā iela ir bruģēta un vairākas vecās mājas būvētas no dolomīta, pilsētas bērnu laukums iepretim domes ēkai, kuru iekārtoja vecāku nevalstiskā organizācija par iedzīvotāju saziedotiem līdzekļiem. Šajās vietās bija jāatrod visi 20 puzles gabaliņi.

Pa ceļam viens ar otru iepazinām tuvāk, pasmējāmies un dalījāmies pieredzē. Kad nonācām atpakaļ skolā, mums bija jāpilda interesanti, saistoši vides un ekoloģijas testi, taču vispirms noskatījāmies informatīvo videofilmu. Testi dalījās četrās kārtās un pēc katras kārtas daži tika izbalsoti. Uzvarētājs, kas šajā gadījumā bija Arnis, ieguva Apes vidusskolas krūzīti ar tās logo. Ar to arī mūsu pieredzes apmaiņas brauciens bija beidzies.

Nobeigumā visi kopīgi apēdām svētku kliņģeri un izvērtējām padarīto.

Mums tiešām bija liels prieks apciemot šo lielisko komandu, iegūt jaunus draugus, emocijas, kā arī iepazīt jaunu vidi. Noteikti iesakām visām tām komandām, kas vēl nav devušās pieredzes apmaiņā, noteikti to darīt, jo tas tiešām ir tā vērts.

Lielais paldies no mums Dāvja Ozoliņa vidusskolas jauno vides līderu komandai un viņu skolotājai Indrai Troskai par sirsnīgu, interesantu un viesmīlīgu uzņemšanu, mūsu skolas direktorei Artai Rubezei par atbalstu projekta aktivitātes norisei un Liepupes pagasta autobusa šoferim Andrim Dokteram par drošu, labu braukšanu.

Gita Ercika 12.klase

Fotogrāfijas no brauciena skatīt šeit ...