Ekoskolu Rīcības dienas 2016 Liepupes vidusskolā
10.11.2016

IEPAZĪSTI, IZSMARŽO, IZGARŠO!

Pirmdien, 7.novembrī 11.klases skolēni Gita Kerolaine Ercika un Inguss Mārtiņš Janišs organizēja skolā pasākumus, kas bija veltīti veselīgam uzturam un skolēni iegūtu  vairāk informācijas par Latvijā audzētiem dārzeņiem, to uzturvērtību un garšīgām salātu receptēm. 5. – 9.klašu skolēni kopā ar savām klases audzinātājām  jau piektdien klases audzināšanas stundās gatavoja informatīvi izglītojošas prezentācijas un plakātus  par kāļiem, kāpostiem, bietēm, ķirbjiem un burkāniem. Katra klase izlozēja savu dārzeni un kārtas numuru prezentāciju laikam. Pirmdien katrā starpbrīdī skolēni iepazīstināja vienaudžus ar savu dārzeni, uzcienāja katru ar svaigi, gabaliņos sagrieztu dārzeni.

Prezentācijās bija gan informācija, gan tautas dziesmas, dziesmas un dejas. Skolēni mājturības stundās gatavoja garšīgus un interesantus dārzeņu salātus. Pasākuma noslēgumā bija salātu konkurss, kurā piedalījās visa skola un skolas viesi.

Visiecienītākie salāti bija pagatavoti no burkāniem, vieni no garšīgākajiem bija pagatavoti no sarkanām bietēm, visinteresantākie salāti – no ķirbjiem, neparastie – no kāļiem un kārdinošie – no kāpostiem. Paldies visiem konkursa dalībniekiem un degustētājiem! Mums ir jaunas un ļoti interesantas garšīgo dārzeņu receptes!

Vairāk bildes skatīt šeit ...