Ziemassvētku laiks pirmsskolā
24.12.2015

Ziemassvētku laiks pirmsskolā

Ziemassvētku gaidīšanas laiks sākas ar pirmo Adventu. Tādēļ pirmsskolā bērni, skolotājas un auklītes novembra pašās beigās gaidīja ciemos bērnu vecākus , lai " Rūķu darbnīcā" kopīgi gatavotos skaistajiem svētkiem.

No rīta mazie bērni savās grupiņās cepa visgaršīgākās piparkūkas, lai būtu cienasts vecākiem. Mazie bērni bija rūpīgi gatavojušies nopietnajam darbam - piparkūku formiņas, mīklas rullis un priekšauts bija gandrīz katram. Mazie pirmsskolēni ar ļoti nopietnu attieksmi nodevās piparkūku cepšanas darbam - rullēja mīklu, spieda formiņas, lika uz pannas, smērēja ar olu un gaidīja gatavo rezultātu, lai varētu nogaršot paša cepto.

Pēcpusdienā, kad bērni bija izbaudījuši dienas miedziņu, ieradās vecāki, lai, dzerot tēju un ēdot garšīgās piparkūkas, kopīgi izrotātu pirmsskolas telpas. Vecāki kopā ar bērniem tina baltas dzijas bumbas, grieza krāšņas sniegpārsliņas un dekorēja grupiņas durvis.

Skaisti izrotātās telpās Ziemassvētki pienāca nemanot. Svētku koncerta rīts bija satraukumu pilns gan vecākiem, gan bērniem, gan skolotājām un auklītēm. Mazie bija cītīgi mācījušies gan dzejoļus, gan dziesmas, gan dejas, lai "Balle pilī" būtu krāšņa un izdevusies. Koncertu iesāka 5-gadīgo grupas meiteņu dziedājums, kam sekoja visskaistākie Ziemassvētku dzejoļi, dziesmas un dejas. Kad balle pilī gatavojās nobeigumam, ieradās pats galvenais viesis - Ziemassvētku vecītis, kurš katram bērnam atnesa un personīgi iedeva Salacgrīvas novada domes sarūpētās saldumu paciņas.

Kad svinīgais pasākums bija beidzies, sākās jautrība - rotaļas, dejas un cienasts. Kamēr bērni dejoja, vecāki varēja brīvi apmainīties ar laba vēlējumiem Jaunajā gadā, izrunāties par sev interesantām tēmām.

Sakām lielu PALDIES skolas direktorei Artai Rubezei par sagādāto piparkūku mīklu un materiāliem " Rūķu darbnīcai" un skolas virtuves darbiniecēm par iespēju izmantot krāsnis.

Lai jauks, interesants un radošs Jaunais gads!

Pirmsskolas skolotāja Agnija

Bildes skatīt galerijā