2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Dambretistiem teicams starts valsts čempionātu finālos

Pēc triju dienu ilgām un ļoti spraigām cīņām noslēgušies fināli Latvijas čempionātos 64 lauciņu dambretē U – 13, U – 16, U – 19 un U – 8 vecuma grupām. Notika divu veidu sacensības. Jaunie dambretisti sacentās klasikā (ar apdomas laiku 25 minūtes katram uz visu partiju) un ātrspēlē (ar apdomas laiku 5 minūtes katram uz visu partiju). Sacensības notika pēc mikromaču sistēmas, katram ar katru vienā kārtā izspēlējot uzreiz divas partijas. U – 16 un U – 19 vecuma grupām partiju pirmie gājieni tika izlozēti. Finālsacensībās katrā vecuma grupā startēja valsts 10 labākie zēni un 10 labākās meitenes. Viņi sacentās ne tikai par čempionāta godalgām, bet arī par tiesībām pārstāvēt mūsu valsti Eiropas un pasaules čempionātos. Mūsu sporta skolu kopumā pārstāvēja 14 sportisti.

Visprestižākajā U – 19 vecuma grupā meitenēm gan klasikā, gan ātrspēlē, vienīgajai visās sacensībās nezaudējot nevienu partiju, pārliecinoši uzvarēja Paula Gūtmane. Vēl pirmajā sešniekā iekļuva Madara Lindenberga, kura klasikā bija piektā, bet ātrspēlē vietu zemāk. Arī zēniem čempiona titulu klasikā ieguva mūsu sporta skolas audzēknis Arturs Finogenovs. Viņš tāpat kā Paula dambreti sāka trenēties pirms desmit gadiem. Ja Paulai jau izcīnīti 26 valsts čempionu tituli, tad Arturs beidzot tika pie pirmā. Ātrspēlē viņam tika bronzas medaļa. Ļoti tuvu čempionāta godalgām tika arī Elvis Liepiņš, klasikā izcīnot 4., bet ātrspēlē 5.vietu.

U – 16 vecuma grupā klasikā zēniem pie bronzas medaļas tika Mārcis Magone. Sportistiem emocionāli „sliktākajā” - 4.vietā palika Mareks Andreisons. Savukārt, ātrspēlē sudraba medaļa Marekam, bet Mārcim 5.vieta. Meitenēm klasikā no mūsējām vislabāk veicās Jekaterinai Krasovskai. Viņa izcīnīja 5.vietu. Vēl vietu zemāk ierindojās Aija Gūtmane. Ātrspēlē cīņas bija ļoti sīvas un vietu kārtību noteica tikai pēdējā kārta. Fortūna uzsmaidīja Aija, dodot viņai bronzas godalgas, bet Jekaterinai atkal 5.vietu.

U – 13 vecuma grupā zēniem ar Latvijas Dambretes savienības, tā saucamo, „brīvkarti” spēlēja arī šī gada U – 10 valsts čempions Klāvs Norenbergs. Šīs „ugunskristības” izturot godam. Viņš klasikā bija sestais, bet ātrspēlē piektais. Vēl šajā grupā ātrspēlē Kristers Lapiņš izcīnīja 6.vietu. Meiteņu konkurencē klasikā tikai viens neizšķirts pietrūka Elizabetei Norenbergai, lai tiktu pie medaļām. Rezultātā 4.vieta. Ātrspēlē viņa noslēdza pirmo sešnieku.Treneri Kārlis Ozols un Kārlis Treijs saka lielu paldies arī pārējiem dalībniekiem par lielo cīņas sparu un izturību, bērnu vecākiem par savu mīluļu uzticēšanu, sporta skolai par materiālo atbalstu.

Līdz ar šiem fināliem noslēdzies šī gada valsts jaunatnes individuālo sacensību cikls 64 lauciņu dambretē. No 16 Latvijas jaunatnes čempionu tituliem mūsu sporta skolas audzēkņi izcīnīja sešus. No valsts izlases 24 dalībniekiem deviņi būs no mūsu sporta skolas. Pēc abu treneru atzinuma ļoti veiksmīgi nostartēts.

Kārlis Ozols