2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Projektu nedēļa 2015

Liepupes vidusskolā projektu nedēļa. Tēma - vide un karjera.

2. - 4. klašu skolēni gan iepazīstas ar interesantām profesijām tuvākajā apkaimē, aicina ciemos vecākus, kuri ir interesantu profesiju pārstāvji. Pēcpusdienās tiek veidotas vides spēles, jo svarīgi ir dzīvot harmonijā ar sevi un apkārtējo vidi. Mazie profesiju pētnieki apmeklēja Liepupes veikalu un tikās ar uzņēmēju Andu Alsbergu, pastu, aptieku, bibliotēku, kā arī klausījās Emīla tēta G.Pīpkalēja stāstījumā. Pamatskolēni un vidusskolēni pirmdien tikās ar skolas absolventu Rolandu Eglīti, kurš astoņus gadus ir dzīvojis Austrijā, nu atgriezies Latvijā un ir gatavs dzīvi šeit darīt labāku. Rolands mācīja izvirzīt mērķus, kuri ir sasniedzami, izmērāmi un konkrēti - "Mērķis ir kā motors Tavai dzīvei!". Kopā ar Rolandu jauniešus iedvesmoja Evita Leismane, kurai ir sava skaistumkopšanas studija. Meistare stāstīja gan etiķetes smalkumus, gan padomus ikdienas skaistumkopšanā, gan mācīja nest staltu savu augumu un uzsvēra, ka iekšējais skaistums ir saistīts ar ārējo. Tas nozīmē, ka jārūpējas gan par garīgajām lietām, gan par ārieni.

Pēcpusdienā skolēni strādāja pie vides spēlēm, skolēnu ZPD un karjeras izpētes. Otrdien, 10. februārī, skolā viesojās uzņēmēji Kristīne Mauliņa, Lija Jokste un Arnis Skrastiņš. IZvērtās interesants dialogs starp skolēniem un uzņēmējiem par uzņēmējdarbības iespējām gan Liepupē un Salacgrīvas novadā, gan Latvijā vispār. Skolēni varēja uzdot sevi interesējošus jautājumus un uzklausīt interesantus stāstus no uzņēmēju dzīves, gan uzzināt arī par jaunā dzelzceļa tapšanu, jo Arnis Skrastiņš ir lielā mērā saistīts ar projektu "Rail Baltija".

Skolas direktore kopā ar ciemiņiem izstaigāja skolu un parādīja šī gada jaunumus - izremontēto dambretes kabinetu, par ziedotāja A.Skrastiņa līdzekļiem iekārtoto jauniešu domes telpu un matemātikas kabinetu. Skolā pārsteidza darbnīcu daudzveidība: pie skolotājas S.Verginas tika gatavota dabīgā kosmētika (lūpu spīdums, ķermeņa sviests un sejas krēms), dekupāžas tehnikā atjaunotas vecās mēbeles, pie R.Gulbes darbojās radioelektronikas darbnīca, kur tika gatavoti automobīļi ar gaisa balonu dzinēju, peļu slazdu ātrummašīnas u.c. tehnikas brīnumi, pie E.Plankāja tika veidoti arheoloģiskie māla trauki, ķemmes bedrīšu un auklas keramikas tehnikā, pie I.Janišas vārīja ziepes. Vides spēles veidoja skolēni pie Ritas Cīrules, Baibas Mantiņas, Jautrītes Marinas Liepiņas, Veltas Ločmeles, karjeru pētīja pie Gaļinas Mačas. Gaiteņos sastapām DAP pārstāvi I.Somu, kura ar jauniešiem izdzīvoja lašu ceļojumu pa Salacas upi.

Projektu nedēļa turpinās, katru dienu gaidām kā jaunu piedzīvojumu.

Direktore Arta Rubeze