2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Dambretisti svētkus svin cīnoties

Mūsu skolā divas dienas norisinājās Latvijas 96. gadadienai veltītas atklātās sacensības dambretē. Pirmajā dienā dambretisti sacentās pie 64 lauciņu galdiņa. Pie medaļām kāroja tikt gandrīz 30 vietējo spēlētāju, pārsvarā Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas audzēkņi, kā arī viesi no Rīgas un Valmieras.

Jaunākajā grupā zēniem uzvarēja jau starptautisko sacensību „garšu” izbaudījušais Klāvs Norenbergs, aiz sevis atstājot Pēteri Pīpkalēju un Uģi Alksni. Meitenēm šajā vecumā pārāka izrādījās talantīgā Valmieras Viestura vidusskolas 2.klases skolniece Annija Debeļska. Sudraba un bronzas medaļas tika attiecīgi Taīdai Kalniņai un Paulai Hannetei Sokolovskai.

Vidējā grupā zēniem zelta medaļu izcīnīja Artūrs Nipers, tālākajās godalgotajās vietās atstājot Ilvaru Dubultu un Miku Magoni. Veiksmīgākās meitenes šajā grupā sarindojās šādi: Evita Lindenberga, Elizabete Norenberga un Betija Āboltiņa.

Starp vecākajiem jauniešiem un pieaugušajiem uzvaras laurus plūca Arturs Finogenovs. Sudraba medaļu izdevās iegūt Laurim Alksnim, bet bronzas Mārcim Magonem. Jaunietēm savu pārākumu nodemonstrēja Aija Gūtmane. Otrajā vietā ierindojās Jekaterina Krasovska, bet trešajā Alise Vikmane.

100 lauciņu dambretē zēni sacentās divās vecuma grupās, bet meitenes trijās. Starp jaunākajiem zēniem atkal uzvarēja Klāvs Norenbergs, toties sudrabs un bronza šoreiz tika Mikam Magonem un Jānim Krūmiņam. Vecākajā grupā par uzvarētāju kļuva Mareks Andreisons, atstājot otrajā un trešajā vietā attiecīgi Mārci Magoni un Arturu Kalniņu.

Jaunākajā meiteņu grupā arī šajā dambretes veidā uzvarēja Annija Debeļska. Otro un trešo vietu izcīnīja attiecīgi Taīda Kalniņa un Sintija Malofeja. Vidējā grupā pārliecinoši labākā bija Elizabete Norenberga. Vēl medaļas arī Evitai Lindenbergai un Betijai Āboltiņai. Vecākajā grupā tikai turnīra koeficients noteica, ka zelts pienākas Aijai Gūtmanei, bet sudrabs Jekaterinai Krasovskai. Bronzas medaļu ieguva Alise Vikmane.

Nākamie svētku turnīri Liepupes vidusskolā plānoti starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Dambretes treneri Kārlis Ozols un Kārlis Treijs ļoti cer, ka tie jau varētu notikt arī jaunajā dambretes telpā, kura tiek kapitāli remontēta ar skolas direktores Artas Rubezes morālo labvēlību, Salacgrīvas novada domes lielu finansiālu atbalstu, kā arī ar Andra Baumaņa un Induļa Krūmiņa fizisko palīdzību.

Kārlis Ozols