2015

<--  1 2 3 4 ...  --> 

Notikums meža klajumā

 

Notikums meža klajumā

Vai Jums ir nācies kaut ko savā dzīvē pazaudēt? Tad varat iedomāties, kā jutās eglīte, kura bija pazaudējusi mežā dziesmas vārdus. Labi, ka 18.decembrī Rūķu nama meža klajumā eglītei (sk. Inese) palīgā steidzās zaķis (sk. Ramona), pelēkais vilks (sk. palīgs Velta), baltās sniega pārsliņas un mūzikas skolotāja Solveiga. Neviens neļāva eglītei skumt un kopīgiem spēkiem tika atrasti īstie dziesmas vārdi. Kopā ar meža iemītniekiem, notikumiem līdzi sekoja un Ziemassvētku vecīti gaidīja Rūķu nama vecāki, vecākās grupiņas bērni un skolas vadība. 

 

Bildes skatīt - Galerijā                                                                                                                                                                        Rūķu nama sk. Inese Keiša 

Lasīt vairāk...
Ziemas prieki

Liepupes skolēni izbauda ziemu

Jau ar otro semestri gan mazi, gan lielākie liepupieši izbauda sporta stundas un ārpusstundu nodarbības ārā – gan slidotavā, gan mazā uzkalniņā: sacenšoties ragaviņu vilkšanā un nobraucienos no kalniņa. (1.- 4.klase) Gan dažādos slidošanas uzdevumos individuāli, pa divi , gan spēlēs uz ledus. (5.-12.klase) Vidusskolēni iecienījuši arī nūjošanu. Fiziskās aktivitātes āra apstākļos uzlabo veselību un padara skolēnus pozitīvi emocionālākus. Lai ziema turpinās!

          Sporta skolotāja Mārīte       

Bildes skatīt - Galerijā     

Lasīt vairāk...
Ziemassvētku laiks pirmsskolā

 

Ziemassvētku laiks pirmsskolā

      Ziemassvētku gaidīšanas laiks sākas ar pirmo Adventu. Tādēļ pirmsskolā bērni, skolotājas un auklītes novembra pašās beigās gaidīja ciemos bērnu vecākus , lai " Rūķu darbnīcā" kopīgi gatavotos skaistajiem svētkiem.  

No rīta mazie bērni savās grupiņās cepa visgaršīgākās piparkūkas, lai būtu cienasts vecākiem. Mazie bērni bija rūpīgi gatavojušies nopietnajam darbam - piparkūku formiņas, mīklas rullis un priekšauts bija gandrīz katram. Mazie pirmsskolēni ar ļoti nopietnu attieksmi nodevās piparkūku cepšanas darbam - rullēja mīklu, spieda formiņas, lika uz pannas, smērēja ar olu un gaidīja gatavo rezultātu, lai varētu nogaršot paša cepto.

Pēcpusdienā, kad bērni bija izbaudījuši dienas miedziņu, ieradās vecāki, lai, dzerot tēju un ēdot garšīgās piparkūkas, kopīgi izrotātu pirmsskolas telpas. Vecāki kopā ar bērniem tina baltas dzijas bumbas, grieza krāšņas sniegpārsliņas un dekorēja grupiņas durvis.  

Skaisti izrotātās telpās Ziemassvētki pienāca nemanot. Svētku koncerta rīts bija satraukumu pilns gan vecākiem, gan bērniem, gan skolotājām un auklītēm. Mazie bija cītīgi mācījušies gan dzejoļus, gan dziesmas, gan dejas, lai "Balle pilī" būtu krāšņa un izdevusies. Koncertu iesāka 5-gadīgo grupas meiteņu dziedājums, kam sekoja visskaistākie Ziemassvētku dzejoļi, dziesmas un dejas. Kad balle pilī gatavojās nobeigumam, ieradās pats galvenais viesis - Ziemassvētku vecītis, kurš katram bērnam atnesa un personīgi iedeva Salacgrīvas novada domes sarūpētās saldumu paciņas.

Kad svinīgais pasākums bija beidzies, sākās jautrība - rotaļas, dejas un cienasts. Kamēr bērni dejoja, vecāki varēja brīvi apmainīties ar laba vēlējumiem Jaunajā gadā, izrunāties par sev interesantām tēmām.

Sakām lielu PALDIES skolas direktorei Artai Rubezei par sagādāto piparkūku mīklu un materiāliem " Rūķu darbnīcai" un skolas virtuves darbiniecēm par iespēju izmantot krāsnis.

Lai jauks, interesants un radošs Jaunais gads!

Pirmsskolas skolotāja Agnija

 Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Paldies!

Paldies Samariešu apvienībai un Kristeram Dzenim par dāvinājumu!

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņā "Esi gaismas vest-nesis!" esam saņēmuši gaismu atstarojošās vestes 2.-3.klasēm.  

Lasīt vairāk...
Labdarības tirdziņš

 Labdarības tirdziņš

Šī mācību gada pirmā semestra pēdējās nedēļas ietvaros skolā 16.decembrī tika rīkots labdarības tirdziņš, kurā aktīvi piedalījās un darbojās gan paši skolnieki, gan arī viņu vecāki. Labdarības tirdziņā bija iespējams iegādāties dažādus gardumus, Ziemassvētku apsveikumu kartiņas, dažādus rokdarbu izstrādājumus un citas pašu rokām darinātas preces. Labdarības tirdziņu atbalstīja mūsu pašu skolnieki, skolotāji, citi skolas darbinieki un vecāki, iegādājoties dažādas preces no plašā klāsta. Skolēnu Dome kopā ar skolas vadību nolēma, ka visi ienākumi no labdarības tirdziņa tiks ziedoti Bērnu Slimnīcas Fondam. Mums katram ir jāpalīdz vienam otram kā vien to spējam, šis labdarības tirdziņš ir brīnišķīgs un cēls veids kā palīdzēt bērniem, kuriem neklājas tik viegli. Ziemassvētki ir brīnumu un cerību laiks un arī šie bērni gaida kādu brīnumu. Rīkojot šādu labdarības tirdziņu, mēs visi kopā varam radīt bērniem brīnumu un dot cerību. Liels paldies visiem labdarības tirdziņa dalībniekiem. Paldies skolniekiem un viņu vecākiem par sagatavotajiem labumiem un atbalstu. Kopā mēs esam savākuši 110 eiro un 37 centus. Vēlamies izteikt lielu pateicību vislielākajiem ziedotājiem:

Amēlija 3.klase – 3,10 eiro
8. Klase – 9,10 eiro
Rita Cīrule – 5,36 eiro
4. Klase – 10,55 eiro
Laura Mauliņa un Edgars Vlasenko (Skolēnu Dome) – 12,60 eiro
Alīsija 4.klase – 1,10 eiro
Arnis Ķēberis – 1,19 eiro
Uģis Alksnis – 2,11 eiro
Linda Švagre – 2 eiro
Andris Zanders – 1 eiro
Patrīcija Kola – 1,76 eiro
Amanda Sarkisjana – 1,73 eiro
Dace Ozoliņa – 5 eiro
Mārīte Sakārne – 1,50 eiro
Uģis Ozols – 3,48 eiro
Rihards Keišs – 2 eiro
Mārcis Janvārs un Kristaps Salzemnieks – 2,15 eiro
Inguss Janišs – 5 eiro
Mārīte Tomsone – 3 eiro
3. Klase (Linda, Paula, Sintija, Katrīna, Una, Laura) – 36,73 eiro

Kopējās summas maksājuma apstiprinājums šeit.

Rihards Keišs

Lasīt vairāk...
Sacensības "Tautas bumbā"

 Sacensības "Tautas bumbā"

1.decembrī Limbažu halle puulcēja skolu zēnu un meiteņu komandas uz Tautas bumbas sacensībām. Vidusskolas grupā 6 komandas (Limbažu sākumskolas, Limbažu 3., Salacgrīvas, Alojas, Staiceles un Liepupes vidusskolas). Komandas ļoti spēcīgas. Mūsu trešklasnieces tomēr nespēja "pieveikt" piektklasnieces, bet turējās droši un spēlēja atbildīgi. Komandā: B.Āboltiņa, P.Kola, D.Ozoliņa, M.Trezune, T.Kalniņa, S.Malofeja, I.Rudzīte, A.Gusakova, L.Lavrenova.

Arī puišiem nepavecās ar bumbas ķeršanu. Sīkas kļūdas noveda pie zaudējumiem. Komandā: M.Bondars, E.Pavlovskis, J.Krūmiņš, R.Martinsons, D.Kinnars, A.Nipers, G.Kozlovskis, N.Priede un A.Šņore. Tomēr pieredze un rūdījums gūti.

Abām komandām dalīta 5.-6.vieta.

Sportistēm līdzi juta sporta skolotāja Mārīte

Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Florbola sacensības Limbažos

Florbola sacensības Limbažos

10.novembrī Limbažu sporta hallē notika (jau otro gadu) florbola sacensības 8.-9.klašu grupā (2000.-2001.g.dzim.). Piedalījās 5 zēnu (Alojas, Staiceles, Limbažu 3.vsk., Limbažu novada ģimnāzijas un Liepupes) skolu komandas un 3 meiteņu (Alojas, Staiceles un Liepupes) komandas. Cīņas bija ļoti spraigas, interesantas. Meiteņu spēles bieži beidzās neizšķirti, visu izšķīra pēcspēles metieni jeb "bullīši". Mūsu meiteņu Elvas, Gitas un Beatrises metieni bija neatvairāmi, bet mūsu vārtsargs Lana Šņore bija "kā mūris", rezultātā - zelta medaļas. Komandā spēlēja: Gita Priede, Beatrise Celmiņa, Elva Martinsone, Lana Šņore, Ilzīte Baumane, Jolanta Ķuze, Laura Ercika, Šellija Pudova.

Zēniem veiksme mazliet pietrūka - bronzas medaļas. Komandā spēlēja: Pēteris Krastiņš, Mareks Andreisons, Otomārs Gaigals, Oskars Rožlapa, Artūrs Andže, Uģis Ķirsis, Ralfs Keišs, Deniss Medvedevs, Artūrs Mauliņš, Artūrs Kalniņš. Tiesnešu pienākumus teicami veica Mārcis Janvārs un Edgars Kalniņš (mūsu absolvents), sekretāres Līga Zunde un Annija Dāboliņa.

24.novembrī sacensības florbolā turpināja 6.-7.klašu komandas (2002.-2003.g. dzimušie). Šajā reizē paveicās zēnu komandai - zelta medaļas. Komandā spēlēja: Artūrs Andže, Ralfs Keišs, Artūrs Mauliņš, Deniss Medvedevs, Artūrs Kalniņš un Māris Krūzkops.

Meitenēm divas komandas. Šoreiz neizdevās pārsteigt Limbažu novada ģimnāziju. Izcīnītas sudraba medaļas. Komandā spēlēja: Elva Martinsone, Zane Bondare, Kristiāna Mauliņa, Melānija Bērza, Samanta Andersone, Šellija Pudova, Madara Šņore un Jolanta Ķuze. Gūta pieredze, pozitīvas emocijas un gandarījums, ka godam aizstāvam skolas "krāsas".

Paldies komandām saka sporta skolotāja Mārīte

Bildes skatīt galerijā. 

 

Lasīt vairāk...
Valsts svētki pirmsskolā

Valsts svētki pirmsskolā

Vai tu zini, kas ir Latvija?
Tā ir zeme, mana dzimtene.
Vai tu zini, kas ir dzimtene?
Tā ir zeme, kur es piedzimu.
(J.Peters)

 

aikā, kad visā valstī tika teikti labi vārdi mūsu Latvijai, arī Liepupes vidusskolas pirmsskolas bērni sveica savu dzimteni. Visu nedēļu mazie gtavojās svinīgajam brīdim -  veidoja kolāžas, gatavoja karodziņus, iepazina Latvijas karti un mācījās atpazīt mūsu zemes robežas un simboliku starp daudzām citām.

17.novembra rītā mazie pirmsskolēni, ģērbušies svētku tērpos, pulcējās skolas aktu zālē uz svinīgo brīdi. Koncertu Latvijai iesāka 6-gadīgie bērni  Armands un Lars, kuri skaitītīja dzejoli, pēc tam visi svinīgi dziedāja valsts himnu. Prieks, ka vēl tik mazi, bet jau tagad bērni zina, kā jāuzveda himnas laikā un prot to nodziedāt. 

Pēc tam bērni skaitīja iemācītos dzejoļus (6-gadīgie bērni – Anna, Diāna, Elīza, Artūrs un Valdis, 5- gadīgie bērni – Aiva, Marta, Emīlija un Māris, kā arī paši mazākie – Elīze, Estere, Gustavs, Artūrs un Andrijs)  un dziedāja dziesmas. 5-gadīgie un 6-gadīgie bērni bija pagatavojuši savus karodziņus, ar kuriem sumināt valsti svētkos, bet paši mazākie Rūķu nama bērni bija uzlīmējuši sirsniņu uz pašgatavotas rociņas.

Valsts svētki – tā nav tikai viena lieka brīvdiena. Tie ir svētki mums visiem, kad varam aizdomāties par to, kas mēs esam, no kurienes nākam un kas mēs vēlamies būt.

Pirmsskolas skolotāja Agnija

Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Valsts svētki 2015

 Latvijas valsts svētki skolā

Kad manas Dzimtenes dārzos 
Caur sniegu miķelīši zied,
Stāv mana Tēvzeme vārtos,
Caur kuriem uz ziemu iet.

Kad manas Dzimtenes laukos 
Vējš valsi sniegotu dej
Un slaidos karogu mastos
Sārtbaltas liesmas jau skrej,

Auksti vēji kad pūš, Tev salst.
Lieti nelīst, Tev mute kalst.
Maza Tu esi mums,
Bet tādēļ nav jānoskumst.

Ir atkal novembra vidus,    
Un laiku pieminam mēs,
Kad cauri tumsai, pret rītu
Bij’ piedzimt Latvijai lemts.

17. novembra rīts pienāca satraukuma un gaidu pilns, jo mūsu Latvijai - 97 gadi. Par godu šim notikumam skolā notika koncerts, kurā ar sirsnīgām dziesmām mūs priecēja 1. - 4. klašu koris, zēnu ansamblis un apvienotais 1. – 9. klašu koris, kā arī mūzikas pulciņš. Skanēja gan dzirdētas, gan tikko iemācītas dziesmas.     

Ļoti sirsnīgas dzejas rindas skandēja gan sākumskolas teātra pulciņa dalībnieki, gan 5. – 12. klašu teātra dalībnieki. Paldies visiem skolēniem, kas dāvāja svinīgu, pārdomām bagātu laiku, kurā katrs aizdomājās par savu Dzimteni. 

Burtu pa burtam lasām un mācāmies tautas tradīcijas, dziesmu burvību, deju raksturu, savas villaines stūrī rakstītās zīmes.

Burtus māca burtnieki – skolotāji. Bet burtā noslēpto atklājam katrs sev pats savai turpmākajai dzīvei, lai pēc gadiem to mācītu nākamajiem. Burtošanās aizrautība un burtības centība atjauno labā un skaistā radīšanas brīvību tautā.

Soļus kā burtus kopā liksim.
Un tā līdz varavīksnei tiksim.
Bet, kur beidzas varavīksne???

17. novembra vakarā skolā valdīja dejas burvība, kurā mūsu skolas dejotāji – skolotāja J. Trezuna vadībā  un ciemiņi no Rīgas Skolēnu pils TAD „Uguntiņa”, kuru jau 37 gadus vada Gita Ūdre, izdejoja Skolēnu Deju svētku repertuāru.

Koncertu sāka ar gājienu, kura laikā kaut kripatiņu dejotāji varēja izdzīvot tās emocijas, ko dod GĀJIENS, jo vasarā tās viņi izdzīvoja caur televizora zilajiem ekrāniem.

Un tad laiks bija atvēlēts dejai. Pasakaini! Deja ir mūsu tautas valoda, kuru saprot visi, kura mums sniedz gan prieku, gan mīlestību, gan gandarījumu par vadītāju paveikto un bērnu izaugsmi.

Paldies visiem tiem skolēnu vecākiem, kas atbalstīja gan savus bērnus, gan mūsu ciemiņu raito dejas soli! 

Iveta Špūle

Bildes skatīt galerijā

 

Lasīt vairāk...
Putras dienas

Putras dienas

Liepupes vidusskolas sākumskolas skolēni piedalījās „Vislatvijas Putras programmā 2015”. Kopā ar skolotājiem putras stundā bija iespēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi ēst putras.2. un 3. Klases skolēni mājturības stundās vārīja biezputru.

Katrs skolēns no Rīgas Dzirnavnieka saņēma dāvanu – bukletu „Putrings” un Herkules ātri pagatavojamo auzu pārslu biezputru ar pienu un šokolādi.

Daiga Krūze

Bildes skatīt galerijā.  

 

Lasīt vairāk...
Latvijai 97. Vārdi

 Sveiciens Latvijai 97.gadadienā

Ir tapis video apsveikums Latvijas iedzīvotājiem un piederīgajiem visā pasaulē valsts 97. gadadienā, atgādinot, ka ikviens no mums ir svarīgs Latvijai! Tā veidošanā aktīvi iesaistījusies arī Latvijas Nacionālā bibliotēka.

LNB Uzziņu un informācijas centra bibliogrāfi veica 97 grāmatu (kas raksturo gadu, kad grāmata izdota) atlasi. Grāmatas no Gaismas pils ceļoja uz 97 bibliotēkām visā Latvijā, kur tās lasīja vietējie skolēni. “Ļāvām pirmklasniekiem, kuri nupat apguvuši lasītprasmi, ņemt rokā grāmatu un lasīt. Viņi atvēra 17. lapaspusi (kur iespiests bibliotēkas zīmogs) un nolasīja pāris rindkopas. Vēlāk rakstnieks Pauls Bankovskis izvēlējās vārdus no lasītā un ievietoja apsveikuma tekstā. Grāmatu secīgais (1918–2015) vārdu kalambūrs ir neordinārs pirmklasnieku un mūsu sveiciens Latvijai šogad,” stāsta projekta vadītāja Eva Ikstena.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=JVINarP9fBk&feature=youtu.be

Plašāka informācija: http://www.lnb.lv/lv/izveidots-hansamedia-un-latvijas-nacionalas-bibliotekas-video-apsveikums-valsts-svetkos

Lasīt vairāk...
Liepu stādīšana

 Liepu stādīšana

Liepupes vidusskolas dabaszinību pulciņa dalībnieki 5. oktobrī pie skolas iestādīja 11 dažādu šķirņu liepas: parasto, platlapu, Holandes, Amerikas, Henrīja, Kaukāza, Eiropas. Liepas  tika nopirktas par AS „Latvijas valsts meži” 2014. gada dāvinājuma līdzekļiem vides izglītības veicināšanai no Zaļenieku kokaudzētavas stādu centra Rīgā.

Paldies Kates mammai un Uģa mammai, skolas darbiniekiem Maijai un Indulim, kuri palīdzēja dabaszinību pulciņa dalībniekiem iestādīt liepas. Padomu neliedza arī Salacgrīvas novada ainavu arhitekte Līga Apsīte.

Skolēniem bija pārsteigums par to, cik dažādas var būt liepas un prieks par padarīto darbu.

Daiga Krūze, dabaszinību pulciņa vadītāja

Bildes skatīt galerijā

 

Lasīt vairāk...
Tehnobuss

 Tehnobuss

5.XI Pie Liepupes vidusskolas piestāja Tehnobuss - 18 metrus garš autobuss, kurš ir aprīkots ar inženierzinātnes un mašīnbūves tehnoloģijām. Šo iespēju mums piedāvāja MASOC -  Latvijas mašīnbūves asociācija. Ar 7.-12.klašu skolēniem darbojās divi lektori – Māris Eiduks un Ivars Zorgenfreijs. Skolēni varēja vērot kā notiek projektēšana un maketēšana datorā, vērot miniatūras rūpnīcas darbu, redzēt, kā darbojas 3 D printeris un vēl daudz interesantas un noderīgas lietas.  Tehnobusā paviesoties var apskatot galeriju.  

 

 

Lasīt vairāk...
Rudens ekskursija

 Rudens ekskursija

23.oktobrī skolotāja Rita Cīrule organizēja mācību ekskursiju uz Rīgu. Ekskursijā devās 5., 8., 9. klases, daži vidusskolas un pirmsskolas skolēni ar vecākiem. Mācību ekskursija sākās ar Stūra mājas apmeklējumu. Tur mūs sagaidīja ļoti zinošs, erudīts un atraktīvs gids, kurš bērniem saprotamā veidā pastāstīja par šausminošajām lietām, kas notika Stūra mājā. Mūsdienu bērniem ir grūti saprast tā laika notikumus, kad pat brīvi domāt nevarēja, kur nu vēl runāt. Skolēnu emocijas bija dažādas – citi baidījās, ka apmaldīsies daudzajos pagrabos, citi pārdomāja vecvecāku stāstīto, citi vilka paralēles ar filmās redzēto, bet vienaldzīgs nepalika neviens.

Pēc Stūra mājas apmeklējuma devāmies uz Latvijas Dabas muzeju, kur piecos stāvos varēja apskatīt visu ekspozīciju. Ja bērni sākumā negribēja doties uz muzeju, tad pēc tā apskatīšanas visi bija sajūsmā un priecājās, ka skolotājas tomēr aizveda uz turieni. Tā kā muzeja ekspozīcijas ir modernas, daudzveidīgas un interaktīvas, bērni paši varēja visu izpētīt, izspēlēt un atrast sev piemērotu veidu muzeja apskatei.

Ekskursijas dienas nobeigumā visi devāmies uz Līvu Akvaparku, kur gan bērni, gan pieaugušie varēja izdzīvoties un izdauzīties pēc sirds patikas. Citam akvaparka apmeklējums ir jau regulārs izklaides veids, citam tā bija pirmā reize. Komentāros dzirdēju frāzes: „Tas ir daudz  labāk par datoru!”, „Šī ir mana foršākā diena!”, „Bija superīgi!”.

5.klases audzinātāja Agnija Bronka

Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Viesošanās Lietuvā

„Liepupītes” dejotāji  viesojas Lietuvā, Paņevežu rajonā deju festivālā „Velžio Klumpe-2015”

Septembra sākumā Liepupes vidusskola saņēma ielūgumu no Velžas ģimnāzijas un kultūras centra ierasties uz deju festivālu „Velžio Klumpe 2015” un draudzības un pieredzes apmaiņas vizītē Velžas ģimnāzijā.

23. X priekšpusdienā ieradāmies Velžas ģimnāzijā, kur mūs sagaidīja skolas direktors Rimtas Baltušis, militārā godasardze un mastā uzvilkts Latvijas karogs.  Tikām aicināti apskatīt skolu un iepazīties ar pedagogu kolektīvu. Velžas ģimnāzijā mācās 535 izglītojamie, un 23.X liela daļa no viņiem bija ieradušies ar Visu svēto dienai jeb  Helovīnam piemērotu grimmu un apģērbu.

Apskatot skolu, ar interesi vērojām gan skolas noformējumu, klašu telpu iekārtojumu. Skolā jau otro gadu ir datorika un robotika, un bija interesanti vērot, kā skolēni apgūst integrēti vides mācību un robotiku. Kabineta centrā liela „Lego” robotu arēna, kurā izglītojamie veido savu „pasauli” - mājas, ostu, atkritumu šķirotāju. Par godu mums tika demonstrēts, kā darbojas robots un kā notiek atkritumu šķirošana. Jāpiebilst, ka Liepupes vidusskolā arī skolēni no pirmās klases apgūst datoriku, un jau otro gadu mums darbojas radioelektronikas un robotikas pulciņš. „Lego” robotu mums vēl  nav, tāpēc bija ļoti interesanti redzēt, kā notiek mācību process ar robotiem. 

Skolā 100% izglītojamo ir katoļi, un izvēlē starp ētiku vai ticības mācību, teju visi ir izvēlējušies ticības mācību. Paviesojāmies arī ticības mācības stundā. 

Patīkami pārsteidza Lietuviešu valodas stunda, kurā skolotāja ļoti veiksmīgi izmantoja interaktīvās mācību metodes: bija gan lomu spēles, gan situāciju analīze, gan filmas sižetu skatīšanās - būtībā sociālo zinību tēma tika integrēta lietuviešu valodas stundā. Skolēni motivēti iesaistījās stundas norisē, un stundas beigās veica pašrefleksiju. 

Interesanti, ka skolā ir tradīcija izvirzīt Top-10  labākos skolotājus, kur kandidātus  izvirza gan skolēni, gan vecāki, gan skolotāji.  Izveidojas 3 saraksti ar „labākajiem”.

Tālākajā vizītes gaitā sekoja pusdienas skolas ēdnīcā. Lietuvas skolās joprojām skolēni piepalīdz virtuvē, jeb „dežūrē”, apgūstot pašapkalpošanās prasmes.

Pēc pusdienām skolotāji tikām aicināti uz konferenci par izglītības jautājumiem Baltijas valstīs.

Dejotājiem un dziedātājiem bija iespēja apmeklēt tautas daiļamatu meistara darbnīcu, kurā izgatavoja māla „svilpauniekus”  specifiskā, karstā maizes rauga tehnikā. Lietuviešu draugi apsolīja pēc apdedzināšanas, „svilpauniekus” nosūtīt uz Latviju. 

Pēcpusdien trijos sākās ģenerālmēģinājums festivālam „Velžio Klumpe-2015”, un gan „Liepupītes” dejotāji, gan kapelas „Eži” dziedātāji tika iesaistīti ģenerālmēģinājumā.  „Klumpe” tulkojumā nozīmē koka tupele, kas bija daļa no lietuviešu nacionālā apģērba. Festivāls notiek jau 9. gadu, un katru gadu piedalās gan lietuviešu, gan ārvalstu kolektīvi. Šogad tika uzaicināti latvieši - „Liepupītes” dejotāji no Salacgrīvas novada un kapela „Eži” no Limbažu novada.  Abiem kolektīviem ir kopēja koncertmeistare Sandra Budeviča, pēc kuras ierosinājuma „Eži” spēlē pavadījumu „Liepupītes” dejām.  Ar lepnumu mūsu dejotāji nodejoja „Andžiņu”, „Kalējs kala debesīs”, „Lepna, lepna,tā meitiņa” un „Slotu deju”. 

Koncerta noslēgumā apbalvojumus un pateicības vārdus  saņēma arī mūsu kolektīvi, un katrs no tiem pārveda mājās arī ābelīti, kuru simboliski iestādīsim skolas dārzā.

Pēc koncerta skolēniem bija ballīte - spēlēja „dzīvā mūzika” pārmaiņus ar diskotēku, dejoja visi, nešķirojot  ne kolektīvus, ne tautības.  Skolēni bija priecīgi par šo iespēju, un atzina, ka arī šādi var daudz iemācīties - sarunājoties gan angļu, gan krievu mēlē, komunicējot un iepazīstot kaimiņu kultūru.

Skolas direktore 
Arta Rubeze

Bildes skatīt galerijā

Lasīt vairāk...
Vieglatlētikas sacensības Limbažu hallē

 Vieglatlētikas sacensības Limbažu hallē

20.oktobrī atkal sacentās vieglatlēti C (2002.-2003.g.dzim.) un D (2004.-2005.g.dzim.) grupas. Liepupieši turējās cienīgi starp sports skolas vieglatlētiem. 

D grupā ļoti labus rezultātus uzrādīja Gvido Kozlovskis - 8.vieta tāllēkšanā, 4.vieta 60m skrējienā (tiekot finālā) un 4.vieta 600m skrējienā. Vēl komandā startēja D.Ozoliņa, B.Āboltiņa, M.Bondars, R.Martinsons.

C grupā konkurence spēcīga, tomēr mūsu 7.klases skolnieks Deniss Medvedevs izcīnīja divas sudraba medaļas  - 60m (startējot arī finālā) un 200m skrējienā, 5.vietu lodes grūšanā. Meiteņu komanda (Š.Pudova, M.Bērza, K.Mauliņa un A.Ozoliņa) izcīnīja 3.vietu satafetē, bet Šellija Pudova izcīnīja sudraba medaļu 200m skrējienā. Vēl komandā startēja R.M.Keišs un A.J.Mauliņš. Pieredze un pozitīvas emocijas gūtas. 

Par sacensībām līdzi priecājās
sporta skolotāja Mārīte

Bildes skatīt galerijā.  

 

Lasīt vairāk...
Pateicība!

Izsakām pateicību

Skolotājām R.Gulbei un R.Cīrulei par skolēnu sagatavošanu Limbažu 3. vidusskolas 11.atklātajai matemātikas olimpiādei. 

Šajā olimpiādē Klāvam Ivo Turkovam iegūta 1.vieta 9.klašu grupā, Sigurdam Turkovam 2.vieta 8.klašu grupā, Liepupes vidusskolai (Komandā E.P.Martinsone, S.Turkovs (8.kl.) , M.Magone, I.K.Turkovs (9.kl)) iegūta 1.vieta pamatskolu grupā. 

Lasīt vairāk...
Jauno vieglatlētu starti Limbažos

Jauno vieglatlētu starti Limbažos

6.oktobrī E grupa /2006.-2007.g.dzim./ - četri 3.klases skolēni (Marija Trezune, Linda Lavrenova, Namejs priede un Emīls Mulla) sacentās dažādās vieglatlētikas disciplīnās, katrs trijās un kopējā stafetē. Marija ar rezultātu 3,05m ierindojās "bēdīgajā" 4.vietā (3.vieta - 3,08m), Lindai - 2,68m. Nameja rezultāts 3,52m pelnīja bronzas medaļu (2.vieta - 3,53m). Uz goda pjedestāla Namejs kāpa trīs reizes: tāllēkšanā - bronza, pildpumbas mešanā - bronza un 400m skrējienā - zelts! Apsveicam komandu par izciliem startiem vieglatlētikā!

Sporta skolotāja Mārīte

Bildes skatīt galerijā.  

Lasīt vairāk...
Olimpiskā diena skolā un Limbažos

Olimpiskā diena skolā un Limbažos

25.septembra rīts skolā sākās ar Olimpiskās dienas rīta vingrošanu. Instruktoru - Gitas Priedes, Annijas Dāboliņas un Līgas Zundes vadībā vingroja visi - 5. un 6.-gadīgie, sākumskola, pamatskola, vidusskola un skolotāji.

Sportiskā gaisotnē tika pasniegts apbalvojums - sportisks krekliņš mūsu skolas skolēnu domes "prezidentam" par visnotaļ sportisko atbalstu sporta pasākumos. Tika pasniegtas medaļas meiteņu futbola komandai par izcīnīto 3.vietu Staicelē.

Tālāk 1.-7.klašu komandas skolotāju Ivetas un Mārītes pavadīti un atbalstīti turpināja sacensties gan uz piepūšamām atrakcijām, gan basketbola stafetē, gan krosā. Visas komandas  (6 dalībnieki komandā) startēja ar azartu, emocijām, cik labi vien spēja. Tomēr vislabāk veicās 1.klases komandai, izcīnot 2.vietu no 17 komandām. Tāpat 3.klases pirmā komanda izcīnīja 3.vietu, bet otrā komanda loterijā vinnēja basketbola bumbu.

1.-4.klašu skolēni turpināja startus stadionā - krosā. Mūsu skolas 1.klasē mācās ļoti ātra meitenīte Leonora Pavlovska, kura, veicot 300m distanci, izcīnīja zelta medaļu (aptuveni no 50 dalībniecēm). Tāpat - bronzas medaļa rotāja trešklasnieku Nameju Priedi.

Bet 6. un 7.klašu komandas sacentās basketbola stafetē. Īsti nepaveicās, arī veiksme gāja secen, lai kā censtos, tāpēc godalgas šoreiz izpalika (5.vieta no 12 komandām).Galvenais jau nav uzvarēt, bet gūt pozitīvas emocijas sev!

Sporta skolotāja Mārīte

Bildes skatīt galerijā.  

 

Lasīt vairāk...
Futbols 22.septembrī

 Skolas jauno sacensību sezonu sāk ar futbolu

22.septembrī uzvaras priekam un zaudējuma rūgtumam mijoties ar atvasaras saules siltajiem stariem un rudenīgām lietus gāzēm, norisinājās jaunajā mācību gadā pirmās Limbažu, Salacgrīvas un Alojas novadu vispārizglītojošo skolu sacensības, šoreiz - futbolā. Turpat 200 dalībnieku sacentās dazādās vecuma grupās. Liepupiešu zēni titulētās vietas neieguva, bet parādīja azartisku futbola meistarību. 

C grupā (2001.-2003.g.dzim.)  spēlēja A.Andže, D.Medvedevs, R.Keišs, A.Mauliņš, D.Liecis, M.Krūzkops un A.Kalniņš.

B grupā (2000.-2001.g.dzim.) komandā P.Krastiņš, M.Magone, O.Rožlapa, M.Andreisons, U.Ķirsis, K.A.Sīlītis un S.Turkovs.

Ne mazāk sparīgi savu meistarību rādīja meitenes. Mazās liepupietes (Z.Bondare, J.Ķuze, Š.Pudova, K.Mauliņa un M.Šņore)  ierindojās 3.vietā. Pateicība futbolistiem, šoferītim Jurim un saimniecītēm, kuras sagaidīja mūs ar siltām pusdienām.

Turpinām sportot!

Sporta skolotāja Mārīte

Bildes skatīt galerijā.  

 

Lasīt vairāk...
<--  1 2 3 4 ...  --> 
Arhīvs
2024 (14)   
2023 (31)   
2022 (29)   
2021 (32)   
2020 (58)   
2019 (73)   
2018 (101)   
2017 (102)   
2016 (78)   
2015 (62)   
2014 (46)   
2013 (6)   
2012 (2)   
2011 (8)