2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Ziemassvētki sākumskolā

Ir atkal Ziemassvētki klāt,
Ir miers un klusums dziļš,
Pie katrām durvīm pieklauvē
Kāds ciemiņš gaidīts, mīļš!

19.decembra rīts visiem sākumskolas skolēniem atnāca satraukuma pilns, jo šodien skolā ir Ziemassvētku eglīte.

Skolēni uz svētkiem bija gatavojušies centīgi un rūpīgi, bija mācījušies gan dziesmas, gan dzejoļus, gan iestudējuši ludziņu, ko parādīt māmiņai, tētim un visiem citiem skatītājiem.

Koncertu svinīgi uzsāka 3. klases meitenes Betija, Dace un Patrīcija ar dziesmu „Klusi, klusi, netraucē!”. Ziemassvētku brīnumu uzbūra skolotājas Ivetas dzejolis par brīnumiem, kas notiek Ziemassvētku mežā.Un tad divas mazas meitenes – Betija un Linda- devās meklēt Ziemassvētku brīnumu, ko uzdāvināt svētkos māmiņai un tētim. Brīnums bija noslēpies gan kora un zēnu ansambļa dziedātajās dziesmās, gan 1.un 4.klases skaitītajos dzejoļos, gan 2.klases rādītajā ludziņā „Rūķis Svečulējējs”, gan 3.klases folkloras uzvedumā, kurā varējām redzēt, kā vakarēja senie latvieši.

Māsiņām Ziemassvētku brīnumu palīdzēja meklēt Fejas: Mūzikas – skolotāja Solveiga, Dzejas – skolotāja Daiga, Rotaļu – skolotāja Agnija, Fantāzijas – skolotāja Iveta, kā arī saimes tēvs – skolotāja Sandra un māmiņa – direktore Arta. Paldies visām skolotājām. Paldies arī skolotājai Veltai par dziesmām!

Kad koncerts jau tuvojās beigām, bērnu acīs varēja redzēt satraukumu, jo visi taču zina, ka jābūt Ziemassvētku vecītim. Pēc ilgas kopīgas saukšanas Ziemassvētku vecītis ieradās ar lieliem dāvanu maisiem, par kuriem varam pateikties Salacgrīvas novada domei.

Kad katra klase bija izpirkusi savu dāvanu maisu, skaitot dzejoļus vai dziedot dziesmas, skolēni kopā ar savām skolotājām un vecākiem devās uz klasi, kur turpinājās svinīga liecību izsniegšana, saldumu paciņu saņemšana un sarunas par paveikto un tālāk darāmo. Bērni skolotājas I.Špūles vadībā gāja rotaļās, bet vecāki, dzerot tēju varēja izrunāties.

Liels paldies visiem sākumskolas skolēniem par izturību, centību un sapratni. Mēs lepojamies ar jums!

Skolotājas: Agnija un Iveta