2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Mana mīļā grāmatiņa

• Visiem, kas nelasa, dvēseles sačokurojas.
  • Monitors ir kalps, izskolots kambarsulainis, kas lakoniski atbild uz uzdotajiem jautājumiem, savukārt grāmata ir skolotājs, audzinātājs: tā atbild arī uz tiem jautājumiem, kurus mēs neattopam pavaicāt.
  • Grāmatas ir spoguļi: tajās var redzēt tikai to, kas jau ir tevī pašā.

Šos citātus no dažādu autoru izteikumiem pārdomājām arī mēs lasīšanas veicināšanas pasākumā „Mana mīļā grāmatiņa”, kas saistībā ar Starptautisko bērnu grāmatu dienu 3.un 4.aprīlī notika skolas bibliotēkā.

Gatavošanās pasākumam sākās ar anketēšanu e-klasē un iesaistoties bibliotēkas pulciņa dalībniekiem. Paldies visiem skolotājiem, skolas darbiniekiem un vecākiem, kas īsi pastāstīja par savu iemīļoto bērnu dienu grāmatu.

Pasākuma 1.dienā sākumskolas bērnus sagaidīja jubilāra Hansa Kristiana Andersena portrets projektorā un ekspertu komanda (skolotājas Iveta, Baiba, Inese, Daiga, Jautrīte, skolas psiholoģe Gundega, pagasta bibliotekāre Sarmīte; vecākus pārstāvēja Oto un Jāņa mamma, no pamatskolas ieradās Laura). Eksperti uzstājās izlozes kārtībā, un pēc izteiksmīgi nolasītā fragmenta raisījās neliels pieredzes stāsts par izvēlēto grāmatu. Savukārt skolēni minēja grāmatas nosaukumu un autoru. Cik jauki bija nopelnīt cepumu burtiņu, ja šāda grāmata jau bija lasīta latviešu valodas stundā vai atpazīta no mājas grāmatu plaukta!

Lai veiksmīgi varētu izpildīt mājas uzdevumu – viktorīnu par grāmatas atbilstību lasītājam, vajadzēja labu lasītprasmi, noturīgu uzmanību un atmiņu. Paldies visiem čaklajiem minētājiem un uzslava zinošākajiem – Jānim K.un Ilvaram no 3.klases, Artūram no 2.klases, Lindai un Taīdai no 1.klases un uzvarētājam Otomāram no 4.klases.

Piektdien klases stundā ekspertu lomā iejutās skolēni, kas stāstīja par savu vecāku izvēlētajām grāmatām. Tās bija ļoti dažādas -gan krāsainas bilžu grāmatas, gan dzejoļi, gan biezi piedzīvojumu apraksti. Norunājām, ka visas izstādē esošas grāmatas, arī jaunākās Liepupes bibliotēkas grāmatas, iespējams ņemt līdzi lasīšanai arī mājās līdz mācību gada beigām.

Kā savā vēstulē šogad visiem pasaules bērniem saka īru rakstniece Siobhāna Parkinsone, stāsta lasītājs ir tikpat svarīgs kā autors. Bez rakstnieka stāsts nebūtu radies, bet bez tūkstošiem lasītāju visā plašajā pasaulē tas nespētu izdzīvot visas iespējamās dzīves.

Turpiniet lasīt!

Sandra Zaķe